Новосадска лига: Лидер спасао бод у финишу

Дербију Новосадске лиге завршен је поделом бодова. Додуше, гости су имали бодове у yепу водили су до 87. минута, али су фудбалери Младости успели да изјеначе.
Bajat (Mladost) blokira sut Renica (Novi Sad)/D. Ivanic

Младост - Нови Сад 1:1 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 300, судија: Пјевац (Темерин), стрелци: Драгојловић у 87. за Младост, а Ђанковић у 21. минуту за Нови Сад. Жути картони: Фачеша, Слијепчевић, Зорић, Новковић (Младост), Стакић, Сувајyић, Ђанковић, Тривуновић, Симић (Нови Сад).

МЛАДОСТ: Иванишевић 7, Тришић 7, Гачеша 7, Слијепчевић 7, Бараћ 8, Јанић 7, Вучић 7 (Малиyан), Зорић 7, (Драгојловић 8), Вучковић 7 (Шијан 7), Ренић 7, Каурин 7.

НОВИ САД: Шурлан 8, Стакић 7 (Мирић 7), Паповић 7, Илић 7 (Мрђа 7), Сувајyић 7, Бајат 8, Ђанковић 8, Стојановић 7, Ћирић 7 (Лукаја 7), Тривуновић 7, Симић 7.

У 21. минуту Ђанковић је са леве стране ушао у шеснаестерац и упутио је прецизан ударац, лопта је скинула паучину из левог горњег угла. У 41. минуту Вучић је са корнер линије главом убацио пред гол, а Вучковић је са пет метара погодио Шурлана.

У наставку гости су се оријентисали на чување резултата. У 56. минуту Каурин је прошао по десној страни, уследио је центаршут по земљи, Ренић је у паду са два-три метра промашио гол. У 80. минуту Симић је могао да удвостручи вођство гостију, али је пречка је спасила Иванишевића. Три минута пре краја на одбијену лопту натрчао је Драгојловић и лопта је завршила у десном горњем углу Шурлана.

Д. Иванић

Шајкаш - Омладинац 0:1 (0:0)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, гледалаца 100, судија: Субашић (Ветерник), стрелац: Ћурчић у 68. минуту. Жути картони: Мирковић, Пецељ, Стојановић, Томић (Омладинац).

ШАЈКАШ: Попин, Гојков, Заов, Живанов (Тодоровић), Греаорац, Рулић (Радивојевић), Вујиновић, Лазић (Павков), Панић, Николаш, Стефановић.

ОМЛАДИНАЦ: Латиновић, Стојановић, Томчић, Пецељ, Мирковић, Максимовић, Макарић (Томић), Батар, Ћурчић, Живковић, Живојнов.

У коректном мечу два спортска ривала екипа из Степановићева је чврстом одбраном и контранападима успела да однесе цео плен. Нападали су домаћи јалово, па готово ни једног тренутка нису озбиљније угрозили чврсту одбрану на челу са голманом Латиновићем. Храбро су се гости борили, а податак да су у фер игри добили четири картона говори да им је победа била од велике важности. На крају су за пожртвовану игру награђени. Након контранапада Бојан Ћурчић је донео велику радост.

М. По.

Петроварадин - Бачка 1:1 (0:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Шарац у 71. за Петроварадин, а Д. Тривуновић у 55. минуту за Бачку. Жути картони: Гардиновачки, Павлов, Гавришић, Бјелић (Петроварадин), Балог (Бачка).

ПЕТРОВАРАДИН:  Сакан 6, Шавија 6, Гардиновачки 6, Човић 7 (Ииконић), Галовић 6 (Шарац 7), Бјелић 7, Павков 7, Ковачевић 7, Поповић 6 (Гавришић 6), Кокановић 7, Половина 7.

БАЧКА: Бајт 6, Ердељан 6, Цвијић 7 (Рогић 7), Балог 6 (Д. Тривуновић 7), Павлов 7, Пантић 7, Петровић 6, Марковић 7, Багић 7 (Ђурић), Солдат 7, Дангубић 7.

Са пуно респекта у меч су ушла оба ривала уз три лепе прилике екипе из Ђурђева, али су Павлов и два пута Багић били непрецизни. У наставку је улазак Душана Тривуновића донео превагу у корист гостију, јер је Тривуновић након соло продора савладао Сакана. Успели су домаћи да голом ветерана Бошка Шарца изједначе и дођу до бода. Шарац је прецизно извео слободан ударац, али сигурно да гол иде на душу голмана Бајта.

До краја меча гости су покушали да поново озбиљније угрозе Сакана али се резултат није мењао.

М. По.

Индекс - Славија 0:0

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца 100, судија: Накомчић (Руменка). Жути картони: Ковачевић, Р. Кнежевић (Индекс), Гајић (Славија).

ИНДЕКС: Субашић, Зорић, Ковачевић, Вуковић (Рибар), Р. Кнежевић, Сендерак, Звекан (Б. Кнежевић), Киш, Бањац, Бурсаћ, Лаврек (Кисић).

СЛАВИЈА: Чавић, Ружић (Хованец), Радаковић, Жакула, Марков, Гајић, Грлица (Магочевић), Окиљевић, Грубовић, Радовановић, Ћулум (Грујић).

У градском дербију мреже су мировале. Обе екипе више водиле рачуна како да не приме гол, па се може рећи да није било озбиљнијих прилика. Само по једна полушанса. Први је припретио из слободног ударца Стефан Радовановић, а на другој страни Бањац је био у ситуацији да боље одреагује, али је лопта завршила крај гола, па су ривали меч завршили са оним најнепопуларнијим резултатом, остали су дужни гледаоцима.

М. Ковачевић

Фрушкогорац - Јединство 2:2 (0:1)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија: Митровић (Нови Сад), стрелци: Филиповић у 53. (аутогол), Шкрбић у 56. за Фрушкогорац, Станчић у 12. и Стричевић у 50. минуту за Јединство. Жути картони: Варничић, Шкрбић (Фрушкогорац), Клисарић (Јединство).

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић, Старовлах (Караћ), Васојевић, Перовић, Кукурузовић, Малешевић (Спасојевић), Јевтић, Глишић, Бркљача (Младеновић), Варничић, Шкрбић.

ЈЕДИНСТВО: Савић, Филиповић, Пекез (Зељковић), Стричевић, Латиновић (Клисарић), Берић, Стаменковић, Ђекић, Станчић, Вучићевић (Марић), Китић.

Екипа Јединства изненадила је домаћина отвореном нападачком игром, што је резултовало голом Дарка Станчића за вођство. И почетак другог дела припао је момцима тренера Јове Нинковића да би Владимир Стричевић реализовао прилику и повећао резултат.

Тек након другог примљеног гола Каменичани су кренули у офанзиву. Дошли су домаћи уз пуно среће до смањења резултата, јер је искусни Небојша Филиповић у намери да главом врати лопту голману Савићу, али је био неспретан  и лопта се нашла у мрежи. Три минута касније налети домаћих уродили су плодом, а гол за изједначење постигао је Драган Шкрбић.

М. По.

Милетић - Фрушкогорски партизан 2:5 (0:2)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 50, судија Штумпф (Нови Сад), стрелци: Бањац  у 82.  и Павков у 86. за Милетић, а Девић у 16. и 33. и Ферати у 50. и 79.  и Дулић у 76. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Н. Лишић,Тривуновић,Суботин.Ђурић  (Милетић), Д. Девић (Фрушкогорски партизан)

МИЛЕТИЋ: А. Лишић 7, Калаковић 6, Ђурић 6, Н. Лишић  6,Мрачајац 6, Павков 7, Бањац 7, Рогић 6 , Станковић 6 (Лишић Б), Суботин 6,Тривуновић 6 (Славнић).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин 7, Д. Девић 7, Мисини 7, Макивић 7, Клинцов 7, Бабић 7, В. Девић 8, Дулић 8, Ферати 8, Подрашчанин 7, Томљановић 7(Антонић).

Кренула је екипа Милетића нападачки и створила неколико прилика али без реализације, а гости су после одличног контранапада постигли први погодак. Врло брзо  мрежа допмаћих се још једном  затресла. Нису се домаћи предали и у друго полувреме су ушли нападачки,  али су после прекида били несмотрени. Примили су три гола после три корнера. Све што су успели до краја су да смање резултат головима Бањца и Павкова.

Ж. М.

ТСК – Сириг 1:0 (0:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 700, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелац: Пуповац (из пенала) у 77. минуту, жути картони: Косић (ТСК), Вулић, Наранчић, Васић, Декић (Сириг).

ТСК: Војводић, Драгољевић, Брежњак (Росић), Ђукић, Милосављевић, Дринић, Секулић, Косић, Савић, Пуповац (Варга), Зукић (Пантош).

СИРИГ: Мишчевић, Гаyић, Јелић (Перишић), Миловановић, Васић, Наранчић, Декић, Грујичић (Зељковић), Јовановић, Вујановић, Вулић (Рабљеновић).

Општински дерби, одигран је пред пуним трибинама, уз рововску борбу и шансе на кашичицу. Сирижани су на карту пожртвованости дуго одолевали фаворизованом домаћину, а одлука је пала у финишу. После центаршута Секулића, у казненом простору је дошло до контакта Јелића и Савића, па је добро постављени судија Драгољевић досудио пенал. Гости су протестовали, сматрајући да се центарфор Темеринаца налазио у офсајду. Када су се страсти смириле, Јово Пуповац је смирено реализовао казнени ударац, доневши црвено-белима важне бодове у трци за виши ранг.

М. М.

Индекс - Славија 0:0, ТСК - Сириг 1:0, Младост - Нови Сад 1:1, Фрушкогорац - Јединство 2:2, Петроварадин - Бачка 1:1, Шајкаш - Омладинац 0:1, Милетић : Фрушкогорски партизан 2:5. Слободан је тим: ЖСК.