ОЛ: Кикинда, Житиште: Куманчани кренули победом

Куманчани су  изненадили домаћина у Новој Црњи и већ у првом полувремену решили победника.
lopta2

Рохам - 2.октобар 1:3 (1:3)

НОВА ЦРЊА: Игралиште Рохама, гледалаца150, судија: Гајин (Кикинда). Стрелци: Живковић у 30. за Рохам, а Јанковић у 10, Вендер у 33. и Леваја у 40. минуту за 2.октобар. Жути картони: Челекетић (Рохам), а Прапорски, Јанковић, Радосављев (2.октобар)

РОХАМ: Попов 5, Лајош 5, Тодор 5,5 (Рони Бураи  6,5), Хорват 6,Сакал 7(Радован Балог 7), А. Живковић 7,5,(Флориан Апро  7),Челекетић 7, Шаму 7( Арон Ходи 7,5), Панић 8 (Атила Цеко  6,5), Сучевић 7,5, Шари 7,5.

2.ОКТОБАР: Радосављев 8,5  (Енис Расими  8), Прапорски 7,5 (Емрам Бериша 7,5), Ђорђевић 7,5, Симоновић 7, Леваја 9, Јанковић 8, Лазић 8,5, Оџић7,5, Расими 7, Носоњин 7,5 (Илија Виоглавин 7).

У другом делу  домаћи фудбалери покушали су да смање резултат, али је одбрана гостују била на висини задатка.

П. Станић

ПодгрмечНапредак 1:2 (1:1)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Младости, гледалаца 250. Судија  Радаковић (Банатско Карађорђево). Стрелци: Ђурђевић у 40. за Подгрмеч, а Павлов у 16. и Шврака у 79.за Напредак. Жути картони: Ханђа и Станковић (Напредак).

ПОДГРМЕЧ: Тадић 8, Стојанац – (Вукадин )7, Данчетовић 7, Грубјешић 7 ( Бабић 7), Живковић 7, Мирчић 7, Зорић – (Кундак 6), Ђурђевић 7, Ћурчија 6 (Манојловић 6), Касаловић 6, (Симоновић 6),  Радаковић 7.

НАПРЕДАК: Грбић 6, Грујић 6, Ханђа 7, Шврака 7, Тинтор 7,Голушин 7 (Ач) ,Вукмировић 7 (Вујин), Павлов 7, Сивчев 7,Фехер ( Станковић 7).

Фудбалери Напретка су повели после грешке у одбрани домаћих. Изједначио је ветеран Иван Ђурђевић лепим ударцем главом, а победоносни гол гости су постигли ненаданим ударцем Швраке са 30 метара који је изненадио најбољег на терену голмана домаћих Тадића. Пропустили су нападачи Подгрмеча бар још пет-шест зрелих прилика.

Д. Милићев

Тереквеш - Омладинац (РТ) 2:0 (0:0)

ХЕТИН:  Игралиште Тереквеша, гдалаца:150. Судија: Кнежевић Банатско Карађорђево). Срелци: Вираг у 80. и Дејан Тривуновић у  87. минуту. Жути картони: Раданов , Николин (Тереквеш), а Банду и Капур Омладинац). Црвени картони: Синиша Костић,  Младен Кујунџић  и Никола Вукмировић (Омладинац).

ТЕРЕКВЕШ: Зарин 7, Обрадовић 6 (Мике 7), Субу 6,5, С. Тривуновић 6,5, Д. Тривуновић 7, Љ. Тривуновић 7,5  Вираг 8, Ајдарић 6 (Молнар 7), Хеђеши 6, Раданов 7 (Николин 6), Рељић 5,5 (Рафа 7).

ОМЛАДИНАЦ: Ђуричић 5,5 (Борикић 7), Банду 7,5 (Николић - Ристић 7), Пудар 7, Кујунџић 7, Костић 6,5, Лакић 7,5 , И. Салма 7,5, (Милутиновић 7), Надаждин 6 (Вукмировић 5,5), Џемаиловски 8, Рајков 7,5 (Ћировски 6,5), Капур 8.

Играчи Омладинца из Равног Тополовца су у првом делу имали неколико прилика, али је голман Кристијан Зарин био на месту . У другом делу играло се отворено, а онда је у 80 минуту погрешио гостујући голман Огњен Ђуричић и домаћи су повели преко Данијела Вирага. Потом судија није свирао очигледан прекршај над голманом гостију и домаћи су постигли и други погодак. Наравно то је изазвао гнев Тополовчана, па је дошло до гужве, а  епилог су три црвена картона.

П. Станић

Јединство – 1. октобар 6:2 (6:1)

НОВИ БЕЧЕЈ:  Стадион крај Тисе, гледалца 200. Судија: Стојадинов (Кикинда). Стрелци: Матић у 8, Станковић у 15. и 43, Тот Чала 18, Малеш 43, С. Николић у 45. за Јединство, а Лудајић у 26. и 75. за 1. октобар.

ЈЕДИНСТВО: Рајтаров, Латиновић, Салиховић, Фаркаш (М. Пецарски), М. Матић, Станковић, Малеш, Н. Пецарски, С. Николић (Коледин), Тот Чала (Илић), Вребалов (Веселиновић).

ПРВИ ОКТОБАР: Зонаи (Кашик), Николин (Кинчеш), Вираг, Марковић, Ковач, Чилег, Керекеш, Матић, Петровић, Лудајић, Пуретић (Поповић).

Новобечејци су се успешно вратили на фудбалску сцену убедљивом победом против екипе из Српског Итебеја. Серију голова отворио је Марко Матић већ у 8 минуту, да би се потом у листу стрелаца уписали и двојица млађих Александар Станковић (два пута) и Рудолф Тот Чала. Само за кратко голеаду домаћих прекинуо је Лудајић у 26. минуту. У завршницу првог полувремена домаћи су головима двојице ветерана Огљена Малеша и Саше Николића стекли недостижну предност.

Ст. Давидовић

Резултат:

Рохам - 2. октобар 1:3, Подгрмеч - Напредак 1:2, Јединство (НБ) - 1. октобар 6:2, Тереквеш - Омладинац 2:0. Слободан је био: Пролетер.