Општинска лига Шид: Контрама до бодова

​​​​​​​ОФК Бингула - Сремац 0:3 (0:2)
fudbalska lopta

БИНГУЛА: Игралиште ОФК Бингуле, гледалаца 80, судија Ждињак (Шид). Стрелци: Леваја у 29, Влаисављевић у 32. и Пајић у 83. минуту (аутогол).Жути картон: Пајић (ОФК Бингула).

ОФК БИНГУЛА: Волић 8, Шућак 7, Франциски 6 (Б. Радичевић 7), Џевер 8, Крамар 7, Б. Видовић 7 (Рајић 7), Р. Микић 8, Ђ. Микић 7, Фаркаш 7, Стамболија –(Пајић 7), Николић 7 (Станковић 7).

СРЕМАЦ: Миленковић 8, Вранов 8, Арежина 7, Остојић 7, Леваја 8 (Миличић), Мијатовић 7, Јанковић 7 (Шолак), Влаисављевић 8 (Видовић), Чалић 7, Субић 8, Ерор 7.

Доста добра утакмица у којој су домаћини били бољи у другом полувремену. И то од 55. до 75. минута када гости нису излазили из свог казнеог простора. Игра у првом полувремену била је скоро равноправна. Домаћини су пропустили више зицер шанси. Онда је Леваја побегао домаћој одбрани, потом је на исти начин урадио и Влаисављевић.

С. Ћосић

Напредак - Граничар (Ј) 1:0 (0:0)

ВАШИЦА: Игралиште Слоге, гледалаца 100, судија Стевић (Шид). Стрелац: А. Младеновић у 55. минуту. Жути картони: Гавриловић, Милекић (Напредак), Миловановић, Стојановић (Граничар).

НАПРЕДАК: Сремац, Јастребић (Милекић), Гавриловић, Брекић, П. Петровић, Чавић, В. Петровић, Б. Младеновић, Ђачанин (Веиновић), Б. Новаковић, А. Младеновић.

ГРАНИЧАР: Б. Цвијановић, С. Ђурић, Д. Јовић, И. Ђурић, Косановић (С. Јурошевић), Рикић, Миловановић, И. Јурошевић, Стојановић (Д. Јурошевић), Стевић, Г. Тимарац.

Гледаоци су могли да виде квалитетну и чврсту игру ривала, а домаћини су били мало срећнији од гостију. Јесте домаћини су имали још пет шест зицера, али располежени голман гостију Бодан Цвијановић је онемогућио домаће стрелце да га просто изрешетају.

Д. Јастребић

Синђелић - Јединство (Љ) 1:0 (0:0)

ГИБАРАЦ: Стадион Синђелића, гледалаца 100, судија Кончар (Ердевик). Стрелац: Шарац у 49. минуту. Жути картони: Адамовић, Угљешић, Шпановић, Дреновац (Синђелић), Мрђановић (Јединство).

СИНЂЕЛИЋ: Вудрак, Адамовић, В. Милетић, Савић, Вукшић, Мраовић, Дреновац (Шпановић), Шарац, Ђ. Тодоровић, Марчетић, Угљешић.

ЈЕДИНСТВО: Мркоњић, Мрђановић (Шили), Радивојевић, Тележар, Пунош, Рамић, Петровић, Ж. Сремчић, Тадић, Ганић, Ширадовић.

Домаћини су играли онолико колико им је било потребно да освоје планиране бодове. Гости из Љубе били су бар равноправан ривал, па чак у неким тренуцима и бољи. Онда су одмах у дугом полувремену поклонили гол домаћинима. Гостујућа одбрана је пустила Шарца да шутира изблизине, а овај је тај шут претворио у гол и коначну победу Синђелића.

В. Милетић

ОФК Бачинци - Јединство (М) 0:4 (0:1)

БАЧИНЦИ: Игралиште ОФК Бачинаца, гледалаца 53, судија Миња Митровић (Ердевик). Стрелци: Д. Јовић у 29. и 89, Ж. Јовић у 56. и Марић у 77. минуту. Жути картон Марић (Јединство).

ОФК БАЧИНЦИ: Поповић, Цетић, Гачић, Дудић, Илић, Вурдеља, Кончар, Калинић, Перишић, Милинковић  (Радивојшић, Дојчинов.

ЈЕДИНСТВО: Протић, Ивковић (Нишевић), Адамец (Болић), М. Малић, Котарлић (Шибалић), Ж. Малић, Харвличак, Алимпијевић (Јовановић), Арбић, Д. Јовић, Ж. Јовић.

Бачинчани су све покушавали да још у првом полувремену реше меч. И прописно су се испромашивали. Промашили су чак пет зицера. Уследила је за те промашаје баш велика и убедљива казна од много спремијих гостију из Моровића.

З. Лазаров

Омладинац (Б) - Ердевик 3:4 (0:2)

БАТРОВЦИ: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија Зечевић (Шид). Стрелци: Бодо у 52. и 64. и Веиновић у 90.за Омладинац, Манојловић у 16, Јелчић у 26. и Анђелић у 90. и 92. минуту за Ердевик. Жути картони: Фаркаш, Мијатовић, Бодо, А. Манојловић, Рукавина (Омладинац), Штрбац (Ердевик).Црвени картон: Везировић (Ердевик).

ОМЛАДИНАЦ: Д. Манојловић 7, Веиновић 7, Смајић 7, Томић 7, Ж. Малешевић 7, А. Манојловић 7,, Рукавина 7, Теслић 7 (Андрић), Фаркаш 8 (Станковић), Н. Веиновић 6 (Дујаковић), Лазић 7 (Бодо 8).

ЕРДЕВИК: Јанковић 7, Бабић 7, Герик 7, Цвијановић 7, Јелчић 7, Везировић 6, Павловић 7, Бојанић 7 (Штрбац 7), Манојловић 7 (Пап 7), Заблаћански 7 (Анђелић 8), Цветковић 7.

Домаћини су били сигурни у своју победу. Били су и много бољи ривал и у потпуноти су надиграли фаворизоване госте из Ердевика. Али, ипак су поражени, Анђелић је постигао за госте два гола у надокнади временаи сва три бода су припала срећнијим гостима.

А. Манојловић

Борац (И) – Једнота 0:3 (0:1)

ИЛИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија Стојески (Шид). Стрелац: Ђорђевић у 2, 68. и 83. минуту.

БОРАЦ: Станковић, Циганков, Пејић, М. Ђурић, Симеуновић, Д. Филиповић, И. Филиповић, Стојшић (Сарапа),  Медић (Шаркановић), Стефановић (Тривић), Панић.

ЈЕДНОТА: Стојадиновић, Ђурђевић, Шипка (Колошњај), Шумаруна, Поповић (Остојић), С. Хрчек, Алексић, Ђорђевић, Ханчовски (Полуга), Милутиновић (Радоњић), Думитровић (Станчић).

Фаворизовани гости из Шида морали су ипак у другом полувремену да се доста намуче да дођу до очекиване победе против фењераша. Расположени Ђорђевић је три пута матирао одбрану домаћина скоро сам.

Д. Стојшић

ВАШИЦА: Напредак - Граничар (Ј) 1:0, БИНГУЛА: Бингула - Сремац 0:3, ГИБАРАЦ: Синђелић - Јединство (Љ) 1:0, БАЧИНЦИ: Бачинци - Јединство (М) 0:4, ИЛИНЦИ: Борац - Једнота 0:3, БАТРОВЦИ: Омладинац - Ердевик 3:4.

1. Сремац          12     10     1      1      50:14        31

2. Једнота          12     9      1      2      42:11        28

3. Ердевик          12     7      3      2      28:12        24

4. Јединс. (Љ)   12     6      3      3      26:19        21

5. Напредак       12     5      2      5      22:20        17

6. Јединс. (М)    12     4      4      4      24:23        16

7. Синђелић      12     4      3      5      26:21        15

8. Граничар (Ј)  12     3      4      5      18:19        13