Српска лига - Војводина: Кабел убедљивом победом у Прву лигу

​​​​​​​Кабел - Дунав 6:1 (1:0)
kabel

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца 250, судија: Кеyа (Нови Сад). Стрелци: Караћ у 28. и 52. Богданић у 48. и 64. Пејић у 56. и Г. Илић у 59. за Кабел, а Ашћерић у 67. минуту за Дунав.

КАБЕЛ: Пилиповић 7, Пејић 8, Вучковић 8, Крповић 7 (Лончар 7), Г. Илић 8, С. Илић 7 (Недић 7), Богданић 8 (Тополић 7), Караћ 8,5, Миљевић 8, Остојић 7,5, Петровић 7,5.

ДУНАВ: Вукмировић 6, Милићевић 6, Лазић 6, Јакшић 6, Комазец 7, Николић 6, Мирчетић 6, Цветковић 6, Миловановић 6, Дрча 7, Ашћерић 7.

Пре утакмице приређена је мала свечаност за освојено прво место и пласман у Прву лигу капитену Стефану Вучковићу је генерални секретар ФСВ Миодраг Цвијић предао пехар. Гости из Старих Бановаца уручили су капитену Вучковићу поклон за освојено прво место.

Разиграли су се на опроштају од навијача фудбалери Кабела, диктирали су темпо и први део голом најбољег појединца Зорана Караћа завршили са голом предности. Да повећа резултат колосалну прилику имао је Богданић, али је са неколико метара промашио празну мрежу.

У наставку су голови падали као на траци, утркивали су се играчи Кабела  ко ће постићи лепши погодак, прво је  Богданић савладао Вукмировића. А после тога и Зоран Караћ се уписао  по други пут у стрелце. До краја утакмице Пејићу, Георгију Илићу и Богданићу није било тешко да из израђених акција напуне мрежу голмана Дунава.

Почасни гол постигао је Ашћерић казнивши несмотреност одбране Кабела.

М. Поповић

ЧСК Пивара - Раднички (НП) 4:3 (2:2)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца 1000, судија: Ћирић (Суботица). Стрелци: Шљиванчанин у 18. и 83. Тасић у 33. и Тривуновић у 49. (из пенала) за ЧСК Пивара, а Шавија у 10. Србијанац у 28. и Николичић у 55. минуту за Раднички.

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 7, Вујошевић 7, Зивић 7,5, Миланов 7,5 (Јовић), Јефтић 7, Танасић 8, Шљиванчанин 8,5 (Илеш), Тривуновић 8, Јованић 8, Ивковић 7,5, Вукасовић (Тасић 8).

РАДНИЧКИ: Ђурић 7 (Јајић 7), Грујић 6,5, Ивановић 7, Николичић 7,5, Цвјетиновић 7, Ђилас 7, Србијанац 7,5 (Калат), Шавија 7,5, Сарачевић 7, Срнић 7, Шукунда 7,5 (Радосављевић 6,5).

Прву прилику имали су домаћи фудбалери. Ивковић је шутирао искоса са леве стране, а Николичић је избацио лопту у корнер. У 10. минуту гости су повели са 1:0, у шеснаестерцу Челаревљана је срушен Шукунда, а сигуран са беле тачке био је Шавија. У 14. минуту покушао је Ивковић шутем са 4-5 метара али је голман Ђурић ухватио лопту. Минут касније домаћи су преко Шљиванчанина могли до изједначења, али је његов ударац успео да зауставио голман Ђурић. У 18. минуту ЧСК Пивара долази до изједначења. Најопаснији нападач у редовима домаћих Павле Шљиванчанин шутем са 15 метара сместио је лопту у леви угао гола голмана Ђурића.

Гости су други пут дошли у вођство у 28. минуту Србијанац је шутирао искоса са леве стране у десни доњи угао, али лопта је поред немоћног Танкосића завршила у мрежи. Љубимац домаће публике Владимир Тасић који је у игру ушао уместо повређеног Вукасовића у 23. минуту донео је друго изједначење.  У 49. минуту у шеснаестерцу гостију срушен је Тасић, а судија Ћирић је без размишљања показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне је био Тривуновић. Шест минута касније гости су дошли до изједначења. Николичић је шутирао искоса са десне стране у леви угао гола голмана Танкосића а лопта је завршила у мрежи.

Играо се 72. минут, Танасић је упутио ударац са десне стране, а Јајић је добро реаговао и сачувао своју мрежу. Коначан резултат 4:3 поставио је најбољи поједнац сусрета Шљиванчанин.

М. Ђ. Кременовић

Младост - Раднички (СМ) 2:1 (0:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион ‘’Ливадице’’, гледалаца: 100. Судија: Зорић (Клек). Стрелци:  Нинковић у 65. и Марић у 78. за Младост, а Лацковић у 68. минуту за Раднички.

МЛАДОСТ: Лолић 7, Тривуновић 7, Стојисављевић 7, Докнић 7, Лалић 7 (од 82. Кнежевић -), Поповић 6,5 (од 74.Томић -), Паповић 7, Врбачки 6,5 (од 46. Ковачевић 6,5), Марић 7,5, Гојковић 7, Нинковић 7,5.

РАДНИЧКИ: Чупић 7, Глишић 7, Кочијашевић 7, Серафимовић 7, Јанковић 7,5, Јовичић 7, Јовановић 6,5 (од 46. Буздум 6,5), Херцег 7, Перовић 7, Лацковић 7, Триван 7.

У изједначеној утакмици плаво-бели су у последњем колу пред својом публиком извојевали победу, захваљујући поготку Нинковића који је потом после прекида асистирао и виспреном стрелцу победоносног гола Дарку Марићу.

М. М.

Цемент - Динамо 5:1 (1:1)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 100, судија: Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Станчетић у 22. (из пенала), Балетић у 47. Павловић у 45. и 67. Поповић у 90. за Цемент, а Живков у 39. минуту за Динамо. Жути картони: Павловић, Скоко, Зоговић, Станчетић (Цемент).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Милутиновић 7, Скоко 8, Балетић 7, Ракић 7 (Поповић 7), Томовић 7, Зоговић 7, Унгар 7, Павловић 8, Бајић 7, Вујошевић 7.

ДИНАМО: Благојевић 6, Марковић 6 (Јаковљевић 6), Бодловић 7, Терзић 7, Недоучић 7, Гајић 6 (Глигоријевић 6), Живков 7, Петровић 6, Јуришић 6, Зулфић 6, Арнаутовић 6 (Стојанов 6).

Нико од љубитеља фудбала у Беочину није очекивао овакав завршетак сезоне. Фудбалеи Цемента опростили су се од Српске лиге победом и наговестили да жће се врло брзо вратити тамо, где им је и место.

Серију лепих голова отворио је искусни Станчетић да би тачку у 90. минуту ставио Поповић са голом преко 40 метара. Када се све сабере остаје руководству Цемента да анализирају шта се десило са клубом који ове године слави 107 година постојања.

Б. Старчевић

Омладинац-Борац 0:3 (0:1)

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца 100, судија Гњатовић (Нови Сад).Стрелци: Миловац у 16, Лекић у 61. и Димић у 72. минуту. Жути картони: Спасић, Гајић,Радовић (Омладинац), Лекић, Ступић (Борац).

ОМЛАДИНАЦ: Ђорђевић 6, Шашић 6 (Бртка6), Видовић 6, Мојсиловић 6, Хаска 6 (Шапоња 6), Гајић 6, Стевановић 6, Лежајић 6, Спасић 6 (Божиновић 6), Ранђић 6.

БОРАЦ: Татић 7, Ступић 7 (Вуковић 6), Живановић 6, Атанасковић 7, Лекић 7, Бабин 7, А. Шушњар 7, Чигоја 7, Димић 7, Ђукановић 7 (Појужина 6), Миловац 7 (М. Шушњар 6).

Била је то права првенстрвена утакмица у којој су гости изненадили и игром и ефикашношћу. Уствари били су бољи таман за три гола. Иначе, имали су и домаћини неколико повољних шанси али све се завршавало непрецизним шутевима високо преко пречке.