УЖИВО: Србија је победила Републику Ирску 1:0 (0:0)

Фудбалери Србије победили су Републику Ирску у Даблину са 1:0 (0:0) голом Александра Коларова у 55. минуту. "Орлови" су се овом победом ушврстили на првом месту у групи и налазе се на корак од Светског првенства.
srbija, fss

Крај утакмице

90+5: Корнер за Републику Ирску, али се Србија одбранила

90+4: Жути картон за Стојковића због одуговлачења

90. минут: Играће се још пет минута зауставног времена

88. минут: Ирци крећу на све или ништа покушавајући да постигну погодак

87. минут: Вуковић се враћа у игру, тешко се креће и сада иде напред, јер не може више да игра у одбрани

86. минут: Одлична прилика за Ирце, из гужве у казненом простору Марфи је прво изблокиран, а онда му је Стојковић зауставио шут

86. минут: Повреда Вуковића, Србија више нема измена

82. минут: Муслин је извршио и трећу измену. Гудељ мења Тадића

80. минут: Друга измена у српском тиму: Пријовић улази уместо Александра Митровића (нападач за нападача)

79. минут: Иземан и код Ираца. Хурихен је ушао уместо Мејлера

72. минут: Измена у српском тиму. Стефан Митровић је ушао уместо Костића. Муслин је био принуђен због искључења Максимовића офанзица Костића замени дефанзивцем С. Митровићем. Србија ће играти још затвореније, а шансе ће тражити из контри

72. минут: Још једна измена у ирском тиму. О'Довда је ушао уместо Ворда

70. минут: Жути картон за Брејдија после старта над Митровићем

70. минут: Слободан ударац за Републику Ирску, али је живи зид Србије зауставио шут.

68. минут: Црвени картон за Максимовића који је интервенисао испред нашег шеснаестерца. Као последњи играч одбране оборио је Лонга који је био у нападу и Чакир му је показао црвени картон

62. минут: Прва измена на утакмици. Марфи је ушао уместо Хулахана у ирском тиму

55. минут: ГОЛ ЗА СРБИЈУ 1:0 Александар Коларов. Тадић је одлично пронашао Костића, а овај асистирао Коларову на лево крило који ју је закуцао и од пречке послао у мрежу

53. минут: Жути картон је добио Рукавина после дуела са Вордом

47. минут: Запретио је Тадић, али је на месту био Рандолф

45. минут: Крај првог полувремена 0:0. Ирци су имали више прилика и чешће су нападали. Србија је имала само, две три шансе, али није успела да их реализује

42. минут: Добра прилика за Србију, Костић је по левом крилу пронашао Рукавну, али је овај шутирао преко гола

39. минут: Имала је Србија добру идеју за акцију после корнера, али лопта се одбила изван казненог простора ка Коларову који је изблокиран

33. минут: Најбоља акција Србије на утакмици, али није резултирала голом. Тадић је асистирао Костићу, овај пронашао Митровића, али је његов шут успео на једвите јаде да заустави Рандолф

31. минут: Максимовић је фаулирао Лонга поред нашег шеснаестерца, уследио је слободан ударац за Ирце, али су се српски фудбалери добро одбранили

28. минут: Коларов шутира из слободног ударца, после прекршаја Меклина над Миливојевићем, али није успео да изненади ирског чувара мреже. Лопта је завршила поред гола

20. минут: Најизгледнија прилика за Ирце, Лонг је шутирао искоса под пречку, али је врло непријатан ударац успео да заустави Стојковић

18. минут: Хулахан је био у налету, али је Стојковић истрчао и зауставио ударац

16. минут: Нови корнер за Ирску. Стојковић је успео да одбрани мрежу "бокс" ударцем

14. минут: Корнер за Србију, Миливојевић је извео ударац, али су то Ирци лако решили. Лопта се опет одбила до наших играча, Миливојевић је поново шутирао, али су опет Ирци били на месту у одбрани

12. минут: Још један ударац Ираца зауставља Стојковић. Србија већ неколико минута није успела да организује напад. Ирци су "орлове" зауставили на средини терена

10. минут: После корнера Ирци преко Дафија убацују лопту у гол Стојковића, али је помоћни судија свирао офсајд, тако да је остало 0:0

3. минут: Матић је имао прву прилику да угрози гол Ираца, али је нјегов ударац изблокиран

У случају да победи Ирце, селекција Србије направила би огроман корак ка Светском првенству у Русији.

Фудбалски савез Ирске је потврдио да су све улазнице продате. Капацитет "Авива" стадиона је 51.700.