Војвођанска лига – исток: Елемирци силни на крају

Тек у надокнади времена гости су постигли два гола и обезбедили победу.
fudbal lopta pix

Пролетер - Нафтагас 2:4 (1:2)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера, гледалаца 250, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелци: Томић у 30. (из пенала), и 57. за Пролетер, а Миливојев у 29. и 97. Бјелица у 41. и 95. минуту за Нафтагас.

ПРОЛЕТЕР: Илкић 7,5, Лака 8, Миковић 7 (Р. Јефтић), Бабић 7,5 (М. Јефтић), Бобић 7,5, Томић 8, Ђопрђевић 7, Димић 7 (Дубљанин 6), Мишковић 7,5, (Бокун 6), Гетејанц 7, Богојевић 7,5.

НАФТАГАС: Галин 7, Грбић 7, Грбан 7, Попов 7 (Козловачки 7), Степанов 7,5, Вукоје 7 (Јанков 7), Миливојев 8, Самарџић 7, Бјелица 8,5, Панић 7 (Петров 7), Тадић 7,5 (Дабић 7).

Домаћини су били затечени одлуком судије и нису задовољни толиком минутажом у надокнади времена. Незадовољни су били и што су судије и делегат из Елемира, као и Нафтагас.

Н. Ј.

Козара - Омладинац ФАМ 0:1 (0:1)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 250, судија: У. Шуљагић (Банатски Карловац), стрелац: Радуловић у 13. минуту. Жути картони: Јовандић (Козара), Радуловић и Тањга (Омладинац).

КОЗАРА: М. Ђаковић 6,5, Гуцул 7, Лисица 6 (Кукољ 6), Кнежевић 6, Т. Бјелановић 7, Бунић 7 (Ковачевић), Белић 7 (Станаћев 7), Н. Ђаковић 7, Мисић 7, Петровић 7, Јовандић 7.

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков 8, Радуловић 7, Делић 6 (Кубуровић 6), Тањга 7, Шарић 6 (Јовић 6), Новковић 7, Голијанин 6,5, Квргић 6,5,Шемић 7, Бркић 6,5, Карма 7.

Иако су више од 75. минута играли на половини гостију Великоселци нису искористили ни једну од четири стопостотне прилике, али мора се нагласити да је на голу Ботошана сјајно бранио Марко Мишков. Једини гол постигнут је после слободног ударца, на одбијену лопту голмана домаћина натрчао је Ненад Радуловић погодио мрежу.

П. Трнић

Војводина - Младост 2:0 (1:0)

ПЕРЛЕЗ: Стадион Војводине, гледалаца 200, судија: Н. Раковић (Вршац), стрелци: О. Кнежевић у 35. (из пенала), Попов у 51. минуту.

ВОЈВОДИНА: Младеновић 7, Рудић 7, Ковачевић 7, Богдановић 7,5, Јефтић 7, Калајџија 7, О. Кнежевић 8 (Бошњак), Попов 7,5 (Бошковић), Малбашки 7 (М. Кнежевић), Живанов 7, Михајловић 7,5.

МЛАДОСТ: Топић 7, Антић 6,5 (Јованов 7), Николајев 7, Савков 6,5 (Стефановић), Пелин 6,5, Стојанов 6,5 (Максимовић), Црномарковић 7, Ковачевић 7, Станисављевић 6,5, Нешић 6 (Бодловић 7), Живановић 6,5.

Имали су домаћи више иприлика, а после несмотреног старта Црномарковића над Калајџијом сигуран са беле тачке био је Огњен Кнежевић. У наставку, Кнежевић је одлично прошао по десној страни и центрирао, а натрчао је Стефан Попов и удвостручио предност.

С. Ж.

Борац (Ст) - Црвена звезда (ВС) 1:0 (0:0)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, гледалаца 100, судија: С. Радуловић (Елемир), стрелац: Ђурђев у 75. минуту.

БОРАЦ: Томић, Радовић 7 (Америјан 7), Јоковић 7, Ђурђев 7,5, Арсенијевић 7, Граовац 7,5, Кемељ 7 (Недучић), Митровић 7,5, Илић 7 (Ћирковић), Петровић 7 (Вуковић 7), Бајић 7,5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хајровић 7, Мијатовић 6,5 Кнежевић 6,5 (Дајин), Кубуровић 6,5, Аранитовић 6,5 (Комненовић 6,5), Секереш 6,5 (Раденковић 6,5), Нешић 6,5, Милошевић 7, Прошић 6,5, Попесков 6,5, Утржен 6,5 (Поповић).

На прлоећној премијери тренер домаћина Дејан Жарков после меча био је задовољан резултатом и учинком играча који су пропустили већи број прилика за убедљивију победу. Гол одлуке, после корнера Митровића постигао је Ђурђев кад је ударцем ногом савладао голмана Хајровића за три бода. Гости из Војводе Степе нису били опасни и ниједном нису озбиљније угрозили гол Томића, а прилике за Старчевце пропустили су Илић, Кемељ и Бајић кад су били у шансама да се упишу у листу стрелаца.

З. К.

Црвена звезда (РС) - Слобода 1:1 (1:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 200, судија: Попов (Зрењанин), стрелци: Јанков у 15. за Црвену звезду, Галић у 35. минуту за Слободу. Црвени картон: Хованец (Слобода).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:  Ћирић 6, Лаништанин 6, Јанков 7, Симин 6 (Чуданов), Коцкар 7, Цвијановић 7, Петровић 7, Војводић 6, Чурбило 6, Вокић 6, Кресоја 7.

СЛОБОДА: Живков 6, Врбачки 6, Ђурђевић 6, Ћулибрк 7, Галић 7, Станковић 6, Спахић 7, Релић 7, Козић 6 (Гавриловић), Хованец 6, Поповић 6.

Комшијски дерби завршен је на равне части. И једни и други имали су неколико изгледних прилика за голове. Мада су гости из Нових Козараца били ближи победи, који нису у 68. минуту искотистили једанаестерац и са играчем мање, гости су испустили победу у Руском Селу и освојили само бод. Домаћин је повео у 15. минуту поготком Јанкова. Гостима изједначење доноси Галић у 35. минуту игре.

М. Рачић

Јединство (БК) - Јединство (В) 4:2 (1:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Јединства, гледалаца 100, судија: Д. Петровић (Зрењанин), стрелци: Матић у 4. и 69. Зекановић у 75. и Драганић у 83. за Јединство (БК), а Вукајловић у 67. и Богдановић у 86. минуту за Јединство (В).

ЈЕДИНСТВО (ВК): Магда 7, Бајат 7, Земунски 7 (Станков 7), Кораћ 7, Ковачевић 7, Кујунџић 7 (Драганић 7,5), Вукоје 7 (Вујовић), Зекановић 8, Татић 7,5, Ановић 7 (Бабић 7), Матић 8,5 (Барошевчић).

ЈЕДИНСТВО (Б): Радаковић 6, Савић 6 (Дунат), Тешић 6,5, Текијашки 6 (Панчевац 6), Пештерац 7, Николић 6,5, Ћирка 6,5, Богдановић 7, Живанов 6 (Шушњар 6,5), Станков 6, Вукајловић 7,5.

Дуел имењака припао је лидеру и у четвртом минуту Жарко Матић, после центаршута Владе Зекановића из корнера, крај друге стативе најбржи је реаговао и обезбедио вођство. Уз голеаду утакмица ће се памтити и по томе што су домаћини четири пута погодили у пречку, а гости једном. Јован Вукајловић успео је да изједначи, али домаћини су брзо узвратили. На пас Николе Бајата, Матић је донео нову предност, а после соло продора и повратне лопте Игора Татића, Зекановић је повисио на 3:1.

Млађани Петар Драгић са ивице казненог простора повећао је предност, а пораз је ублажио Марко Богдановић, као и Вукајловић из контранапада.

С. Ж.

Полет - Бегеј 0:0

ИДВОР: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија: Н. Бунчић (Панчево).

ПОЛЕТ: Цвтковац 7,5, Михајловић 6,5, Рашић 6,5 (Голе 6,5), Рељић 7 (Симић 6,5), Стошић 7,5, Брајковић 7, Самарџић 6 (Старчевић 7), Кечан 6,5 (Аврамовић 6,5), Живковић 7, Скокна 7, Симоновић 7.

БЕГЕЈ: Тривуновић 8,5, Магда 6,5, С. Умићевић 7 (Михаљчић 6,5), Грбић 7 (Ердељан 6,5), Новак 7, Рапаић 6,5, Николић 6, Јевремов 6,5, Лисица 7, О. Умићевић 7, Косовић 6,5 (Миљуш 6,5).

У отвореној и борбеној игри оба стастава домаћини су имали безброј прилика, али на голу Бегеја стајао је несавладиви Бојан Тривуновић. Ј. Р.

Слога (П) - БАК 3:1 (1:1)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија: С. Росић (Панчево), стрелци: Васиљевић у 44. и Лазаревић у 64. (из пенала) и 71. за Слогу, а Милковић у 4. минуту за БАК.

СЛОГА: Стевановић 6,5, Самарџија 6, Васиљевић 7 (Јовановић 6), Царан 7,5, Лазаревић 8, Црногорац 7 (Алексић 6,5), Тадић 7 (Прица 7), Алберт 7 (Коруга), Радић 7, Стефановски 7, Олђа 7.

БАК: Андрејић 6, Бекировски 6, Михајловић 6, Шинжар 6, Старовић 6,5, Симић 7, Пауновић 7, Секуловић 6,5, Милковић 7, Јовановић 7 (Дудовски), Анђелић 7.

Р. З.

Резултати:

Борац - Црвена звезда (ВС) 1:0, Слога - БАК 3:1, Јединство (БК) - Јединство (В) 4:2, Козара - Омладинац ФАМ 0:1, Црвена звезда (РС) - Слобода 1:1, Полет - Бегеј 0:0, Пролетер - Нафтагас 2:4, Војводина - Младост 2:0.