Војвођанска лига – исток: Нафташи на трону заменили Карађорђевчане

Владимир Степанов је извео корнер, штопер Ненад Ановић је неспретно интервенисао и погодио сопствену мрежу.
lopta

Јединство (БК) - Нафтагас 0:2 (0:1)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Јединства, гледалаца 1.000, судија: Н. Кампић (Нови Сад), стрелци: Ановић у 4. (аутогол) и Степанов у 76. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Магда 7, Бајат 7, Земунски 7 6 Станков), Кораћ 7, Ковачевић 6,5 (Бабић), Радишић 7,5, Кујунџић 7 (Ђокић), Вукоје 6 (Нинић), Зекановић 6,5, Ановић 6,5, Матић 7.

НАФТАГАС: Галин 7, Петров 7 (Видић), Грбић 7,5, Вукоје 7 6Козловачки), Миливојев 7,5, Степанов 8 6Попов), Самарџић 7,5, Бјелица 7, Панић 7, Тадић 6,5 (Станковић 6,5).

Преко Јована Кујунџића Карађорђевчани су покушали да узврате, али је ударац са ивице казненог простора, млади Никола Галин одбранио.  Наставак је почео шансом за домаћина. Радишић је добро извео ударац са угла, а Матић је главом погодио пречку. Кујунџић је припремио прилику Матићу, акцију је испратио Александар Панић и отклонио опасност. У 76. минуту дерби је био решен. Голгетер Миљан Миливојев сјајно је упослио Степанова, а асистент код првог гола лако је обишао голмана Магду за - 2:0.

З. А.

Црвена звезда (РС) - Војводина 2:0 (2:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 50, судија: Б. Миливојев (Алибунар), стрелци: Петровић у 22. и Цвијановић у 38. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић, Јовановић 6,5, Лаништанин (Уечевић 6,5), Јанков 6,5, Коцкар 6,5, Цвијановић 7, Петровић 7, Војводић 6,5 (Симин), Чубрило 6,5, Чуданов 6,5 (Кресоја), Вокић 6,5.

ВОЈВОДИНА: Младеновић 6, Мишић 5,5, Јефтић 5,5, Калајџија 5,5 (Падејски), О. Кнежевић 5,5, Малбашки 6, Попов 5,5, Павловић 6 (Јешић), Ковачевић 5,5, М. Кнежевић 5,5 (Недељков), Бошњак 5,5.

Средином првог дела Петровић се на двадесетак метара, по средини гола, наместио и одлично нациљао за вођство. Ближе крају првог дела, после прекида, створила се гужва у казненом простору Перлежана, а снашао се Цвијановић и удвостручио предност.

Слога - Бегеј 1:3 (1:1)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца 150, судија: Б. Бјелош (Зрењанин), стрелци: Лазаревић у 4. за Слогу, а Грбић у 45. (из пенала) и 82. и Кнежевић у 90. минуту за Бегеј.

СЛОГА: Стевановић 7, Самарџија 6,5, Митревски 7, Васиљевић 6,5, Царан 6,5, (Спремо 6,5), Лазаревић 7,5 (Цимеша), Алберт 6,5, Јовановић 7, Радић 7, Стефановски 7 (Коруга), Олђа 7.

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Кнежевић 7, Ердељан 7, С. Умићевић 7, Грбић 8,5, Рапајић 7 (Мл. Новак 7), Ђукић 7 (Николић 7), Јевремов 7, Лисица 7 (Буратовић), Ма. Новак 7,5, О. Умићевић 7 (Влаучин 7,5).

У четвртом минуту Царан је шутирао, голман је кратко одбио, натрчао је Дејан Лазаревић и клизећим стартом лопту унео у мрежу за вођство домаћих.

У последњим минутима првог полувремена Слободан Грбић је са беле тачке погодио мрежу.  У 82. минуту Слободан Грбић је ефектним шутем довео у вођство госте, да би Ратко Кнежевић у последњим тренуцима сусрета из контре поставио коначан резултат.

БАК - Омладинац ФАМ 2:1 (1:1)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион БАК-а, гледалаца 150, судија: В. Гвозденов (Вршац), стрелци: Јовановић у 6. и Секуловић у 60. за БАК, а Новковић у 24. минуту за Омладинац.

БАК: Седљак 7, Шинзар 7, Андрејић 7, Л. Михајловић 7, Витомиров 7, Старовић 7, Симић 7, Пауновић 7, Секуловић 7,5, Јовановић 7, Дудовски 7, Анџелић 7,5.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 7, Радуловић 6,5, Делић 6 (Спалевић 6), Тањга 6,5, Сарић 6,5, Квргић 6, Бркић 6,5, Новковић 7, Кубуровић 6,5, Шемић 6 (Ђукановић 6), Карна 6,5.

Јовановић је у шестом минуту шутем са ивице шеснаестерца довео тим у вођство, да би из слободног ударца гостујући играч Новковић поравнао резултат. Секуловић је са 20 метара шутирао и погодио мрежу Мишкова за прву пролећну победу Белоцрквана.

Црвена звезда (ВС) - Слобода 1:0 (0:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звзеде, гледалаца 50, судија: М. Марков (Зрењанин), стрелац Раденковић у 65. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђолаи, Кнежевић 6,5, Кубуровић 7,5, Аранитовић 7, Нешић (Рудан 7), Милошевић 7 (Дајин 6,5), Прошић7, Попесков 6,5 (Ковачевић), Поповић 7 (Секереш), Раденковић 8, Комненовић 7.

СЛОБОДА: Живков 7,5, Врбачки 6, Ђурђевић 7, Спахић 7, Козић 6, Хованец 6, Ћосић 6,5, Шанта 6,5, Богојевић 6 (Вученовић 6,5), Поповић 7, Мајкић 7.

Меч је решио Душан Раденковић, висперни офанзивац зналачки је искористио прилику и послао опту иза леђа искусног голмана Марка Живкова. Да је победа исказана већим резултатом, не би било незаслужено. Степчани су потврдили да се налазе у доброј форми.

А. Ч.

Козара - Младост (О) 2:1 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Игралиште Козаре, гледалаца преко 150, судија: М. Габоров (Зрењанин), стрелци: Станаћев у 25. и Јовандић у 69. за Козару, а Максимовић у 70. минуту за Младост. Жути картони: Б. Бјелановић, Станаћев (Козара), Николајев (Младост).

КОЗАРА: М. Ђаковић 8, Лисица 7,5 (Чуданов), Кнежевић 8, Т. Бјелановић 8, Бунић 8, Белић 8 (Лабус), Н. Ђаковић 8, Д. Бјелановић 7,5 (Мишић), Петровић 8,5, Јовандић 8, Станаћев 7,5.

МЛАДОСТ: Топић 7, Николајев 8, Бодловић 7 (Јованов 7), Савков 7,5, Максимовић 8, Целин 8, Стојанов 7 (Нешић 7), Ковачевић 8, Вучковић 7, Станисављевић 7, Живановић 7,5.

Током свих 90. минута играло се борбено, али у границама спортског. Када је Јованцић у 69. минуту довео Козару у вођство од 2:0 изгледало је да ће домаћин славити сигуран тријумф, а ли је у 70. минуту Максимовић је искористио смушеност домаће одбране, смањио на 2:1. Пре тога домаћину су поништена два, чини се регуларна гола, а у завршници меча имали су две праве прилике.

П. Трнић

Полет (И) - Пролетер 2:1 (0:0)

ИДВОР: Стадион Полета, гледалаца 150, судија: Д. Петровић (Зрењанин), стрелци: Стошић у 60. и Аврамовић у 75. за Полет, Томић у 68. минуту (из пенала) за Пролетер. Црвени картони: Стошић (Полет) и Караклић (Пролетер).

ПОЛЕТ: Цвитковац 7, Михаиловић 7 (Петаковић 6,5), Рашић 7 (Живковић 6,5), Рељић 6,5 (Митић 7), Стошић 7, Брајковић 7,5, Ковачевић 6,5 (Аврамовић 8), Бартош 7, Старчевић 7, Скокна 6,5, Симоновић 6,5.

ПРОЛЕТЕР: Илкић 7, Р. Јевтић 6,5, Лака 6,5, Миковић 7, М. Јевтић 6,5 (Караклић 6), Бабић 7, Томић 7, Гиговић 7, Мишовић 6,5, Гетајанац 7, Ивковић 7.

Борац (С) - Јединство (В) 2:0 (1:0)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, гледалаца 150, судија: У. Шуљагић (Банатски Карловац), стрелац: Бајић у 43. и 88. минуту.

БОРАЦ: Томић 7, Радовић 7 6Америјан 7), Јокић 7,5, Ивановић 7,5, Недучић 7,5, Ћирковић 7, Л. Симоновић 7,5, Митровић 7 (Ђурђев 7), Ђукић 7 (Илић 7), Петровић 7, Бајић 8.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Савић 7, Москић 6,5, Текијашки 7, Ћирка 6,5, Пештерац 7, М. Николић 6,5, Богдановић 7, Моторов 6,5 (У. Николић 6,5), Станков 7, Вукајловић 7.

Резултати:

Борац - Јединство (В) 2:0, БАК - Омладинац ФАМ 2:1, Црвена звезда (ВС) - Слобода 1:0, Слога - Бегеј 1:3, Јединство (БК) - Нафтагас 0:2, Козара - Младост 2:1, Црвена звезда (РС) - Војводина 2:0, Полет - Пролетер 2:1.