Војвођанска лига – Југ: Голман изједначио ударцем главом

Ветерник - Младост (БЈ) 1:1 (0:0)
sloga_1

ВЕТЕРНИК: Стадион Ветерника, гледалаца 100, судија: М. Неговановић (Сремска Митровица), стрелци: Ивић у 92. за Ветерник, а Грковић у 82. минуту за Младост. Жути картони: Чалија, Секулић (Ветерник), Бајић, Дринић, Зукић, Куртиши, Антонић (Младост)

ВЕТЕРНИК: Ивић 8, Кисић 7, Пвоља 7, Огњановић 7, Чалија 6,5, Ушћумлић 6,5, Тубић 6,5, Вуковић 7 (Агбаба 6,5), Печић 6,5 (Качавенда), Миловановић 7 (Срдановић), Секулић 6,5.

МЛАДОСТ: Родић 7,5, Кнежевић 6,5 (Стојковић, Антонић), Р. Бајић 6,5, Б. Бајић 7, Остојић 6,5, Дринић 7 (Васић 6,5), Стојановић 7, Шкавић 7 (Ковачевић 7), Грковић 7,5, Зукић 7 (Ђукић 6,5), Куртеши 7.

Неколико шанси пропустили су Ветерничани и како то обично бива, кажњени су из првог шута Јарчана у оквир гола, прецизан је био Грковић. У другом минуту судијске надокнаде, после корнера  најспретнији је био голман плаво-белих Младен Ивић и главом послао лопту у мрежу за изједначење.

С. Р.

Индекс - Цемент 1:0 (0:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 250, судија: Деспотовић (Београд). стрелац: Плавшић (аутогол) у 87. минуту. Жути картони: Звекан (Индекс), Мандић, Грујић, Унгар, Пековић (Цемент).

ИНДЕКС: Субашић 7, Јокић 7 (Плавшић 7), Бараћ 7, Панић 7 (А. Ћук 7), Миљан 7, Поштић 7 (Миловановић 7), Клаић 7, Бањац 7 (Самарџић 7), Ј. Ћук 7, Стојановић 7 (Звекан 7), Нађ 7.

ЦЕМЕНТ: Миљановић 7, Пековић 7, Унгар 7, Јевић 7, Вилотијевић 6, Мандић 7 (Роксандић), Јакшић 6 (Поповић 6), Станковић 6 (Крстић 6), Мијалковић 6, Попадић 6 (Марјановић 6), Грујић 7.

Студенти су желели победу и остварили је, али екипа Цемента није била лак плен, напротив, били су веома сигурни у одбрани, један кикс однео је већ виђен бод.

Индекс је запретио у 6. минуту преко Јокића који је одлично извео слободан ударац а који је Мијановић тешком муком одбранио. У 17. минуту Ј. Ћук је шутирао поред стативе и то је било све од озбиљнијих прилика за гол у првом делу.

У другом полувремену већ у 46. минуту нападач Цемента Јакшић шутирао је са око 18 метара, Субашић је био сигуран. Потом је Клаић опробао шут у 48. минуту, било је опасно по гол Беочинаца али непрецизно. У 57. минуту Јокић је пребацио пречку а Самарџић је тукао искоса са десне стране, Мијановић је одбио лопту у корнер.

Када се мислило да одбране неће поклекнути, штопер Цемента, Вилотијевић начинио је грешку у 87. минуту. Набачена је лопта на неколико метара од голмана, домаћи  нападачи су скочили али нису захватили лопту, она је изненадила штопера Цемента изненадила и завршила у мрежи. Цемент је био опасан у 89. и 90. минуту али Марјановић и Вукашиновић нису били прецизни.

М. Ковачевић

Нови Сад - Слога (Е) 1:0 (0:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 150, судија: О. Митровић (Рума), стрелац: Балабановић у 50. минуту (из пенала). Жути картони: Кавчић, Симић, Балабановић (Нови Сад), Бајуновић, Стојчић, Угљешић (Слога).

НОВИ САД: Ранђеловић 7, Кавчић 7, Сувајџић 7, Игњић 8, Симић 7, Ерак 8 (Зец), Митровић 6,5 (Ковачевић), Балабановић 8 (Кантарђић), Вукаљевић 7,5, Јањић 7 (Пекић 7), Бабић 7.

СЛОГА: Илић 7, Ђуркић 6, Раичевић 6,5, Воларевић 6,5, Бајуновић 6,5, Херцег 6, Стојчић 6, Вуковић 6, Ристић 6,5, Угљешић 6,5 Ћирић 6.

Уз много муке и труда домаћини су дошли до победе против чврстих гостију.  Тренутак одлуке десио се почетком другог полувремена када је Војислав Балабановић са беле тачке савладао Илића и то је био довољно за три бода.

С. Р.

Слога (Т) – Јединство 1:1 (0:1)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 300, судија: Шћепановић (Крушчић), стрелци: Паповић у 80. за Слогу, Илић у 7. минуту за Јединство, жути картони: Богавац, Вујовић (Слога), Андесилић, Стојановић, Зирић, тренер Шпоња (Јединство), црвени картон: Радека на клупи у 88. минуту (Јединство), искључење: представник клуба Царић (Јединство) у 88. минуту.

СЛОГА (Т): Војводић 7, Марковић 6 (од 55. Кочиш 6,5), Пастор 7, Томић 7, Краговић 7,5, Вујовић 8, Стојшић 7, Паповић 8, Богавац 7,5, Грујић 7, Ергарац 6,5.

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 7,5, Штефек 7 (од 85. Димитријевић - ), Стојановић 7, Зирић 7, Гаџић 7, Радека 6,5 (од 70. Петровић - ), Батос 7, Илић 8, Андесилић 6 (од 60. Кања - ), Тепић 8, Миленковић 6,5. Не треба много простора лукавом Страхињи Илићу да покаже голгетерски потенцијал. Нико од дефанзиваца Слоге није ни покушао да га блокира у 7. минуту, распалио је са 23 метра, лопта је незгодно одскочила испред голмана и завршила у мрежи домаћина. Борис Гаџић је нациљао стативу, док је Давид Радека уздрмао пречку. Ревију промашаја гостију из Руменке, употпунио је Лука Андесилић, искоса је шутирао поред гола, уз претходно изврсну асистенцију Илића.

Темеринци су преспавали прво полувреме, али живнули су у наставку, када је искусни голман Дејан Костуранов морао да вади кестење из ватре, осујетивши опасне покушаје Богавца и Вујовића, у размаку од пет минута. Прегршт кадровских проблема, имали су тренери Душан Медић и Владимир Шпоња, а најсликовити пример је офанзивац Богдан Тепић одличан у принудној улози штопера.  Домаћини су заслужили бод, упорност им се исплатила десет минута пре краја. Акцију је почео неуморни Марко Вујовић, док је на центаршут Милоша Богавца сјајно реаговао Бошко Паповић и ударцем главом закуцао лопту под пречку.

М. Менићанин

Доњи Срем - Раднички (НП) 0:0

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 400, судија Петровић (Шид). Жути картони: Зорић, Конестабо (Доњи Срем).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић 7, Јешић 7 (Конестабо), Манце 7, Николић 7 (Мркела), Кокир 7, Вукмановић 7  (Трифуновић), Јуришић 7, Зорић 7, Секулић 7, Љубојевић 7, Зејић 7 (Бојић).

РАДНИЧКИ: Јовишић 7, Бртка 7, Суботић 7, Јаворац 7, Миловчевић 7 (Лазић), Кнежевић 7, Дујић 7, Лабовић 7, Малешевић, Качар 7 (Каламкобис).

Најбољу шансу у првом полувремену имао Кокир. После контре нашао се сам испред голмана Јовишића, али непрецизно је шутирао. Једну прилику су имали и гости. Лабовић је био за мало непрецизан, надомак гола домаћина. У наставку гости нешто бољи ривал. А, шансе су пропустили Лабовић, Суботић и Лазић.

М. Гмизић

Дунав - Слобода 1:2 (1:1)

СТАРИ БАНОВЦИ: Стадион Дунава, гледалаца 100, судија Јевтић (Нови Сад). Стрелци: Милосављевић у 7. за Дунав, а Мићић у 25. и Богдан у 71. минуту за Слободу. Жути картони: Субашић, Бурмуџија, Росић (Дунав), Лазаревић, Ђорђевић (Слобода).

ДУНАВ: Рајковић 7, Субашић 7 (Басрак 7), Васиљевић 7 (Росић), Жиловић 7, Сремчевић 7, Бабић 7 (Живковић 7), Николић 7, Димитријевић 7, Бурмуџија 7, Милисављевић 7, Милошевић 7 (Родић 7).

СЛОБОДА: Кромпић 7, Ђорић 7 (Салкунић), Калајџић 7, Лазаревић 7, Мандић 7, Богдан 7, Димић 7, Мићић 7 (Глишић 7), Кубуровић 7 (Матовић), Комазец (Видић), Петровић 7 (Ђорђевић).

Од првог минута гости су се оријентисали на појачану одбрану и контре преко крила. Одбрана домаћих је била на великим мукама. Али први гол, су постигли домаћини. Милосављевић је био бржи од одбране гостију.После тога гости су играли ангажованије и плод такве игре је изједначење.

Бановчани су почели други део нешто боље и били, а онда као да су стали. Гости то одмах искористили и голом Богдана преокренули резултат.

Б. Р.

Подунавац - Хајдук (Д) 1:1 (1:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 200, судија Ивановић (Нови Сад). Стрелци: Балетић у 45. за Подунавац, а Требовац у 62. минуту за Хајдук.Жути картони: Шобот, Митровић (Подунавац), Д. Симић, Савиновић, Николић, Требовац, Стојковић (Хајдук).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Цветковић 7, Милетић 7 (Живковић), Балетић 8, Павловић 7 (Шобот), Вукобратовић 8, Сарачевић 7, Милетић 7, Зоговић 7, Кувекаловић 7 (Митровић), Ковачевић 8, Бјелобрк 7.

ХАЈДУК: Тркуља 7, Д. Симић 7, Савиновић 7, Халиловић 8, Николић 7 (Станић), Ташић 7, Совиљ 8, Томић 7 (Стојковић), Атић 7 (Живковић), Требовац 8 (Делић), Перовић 7 (Шућак).

Домаћини су у првом полувремену, играли изванредно. и  крунисали добру партију вођством. После корнера, Балетић је надскочио одбрану гостију и лопту је скрену главом у противничку мрежу.

Дивошани, у наставку, полако, али сигурно проналазе своју игру, постају бољи ривал. И плод такве је поравнање резултата.После корнера Требовац је ухватио лопту и волеј ударцем је сместио у домаћу мрежу.У наставку игре било је доста шанси на обе стране, али стрелци су заста били увек за мало непрецизни.

М. Градић

Раднички (Ш) - Будућност (СН) 4:1 (3:0)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија Тошић (Нови Сад). Стрелци: Грумић у 26, Крајновић у 35. и 45. и Добројевић у 90. за Раднички, М. Јанковић у 66. минуту за Будућност. Жути картони: Добројевић (Раднички), Радосављевић, Пармаковић, Симеуновић (Будућност).

РАДНИЧКИ: Тојагић, Утвић, Дрча, Стојшић (Влаисављевић), Шуша (Добројевић), Смиљанић, Крајновић (Теофиловић), Сарић (Мијатовић), Грумић, Субић, Старовлас.

БУДУЋНОСТ: Чупић, Грујић (Станивуковић), Радосављевић, А. Јанковић, Ђукић, Милошевић,  Симовљевић (Пријић), Рого (Чоњагић), Пармаковић, Добо, М. Јанковић (Симеуновић).

М. С.-Л. П.

ШИД: Раднички-Будућност 4:1, БЕЛЕГИШ: Подунавац-Хајдук (Д) 1:1, СТАРИ БАНОВЦИ: Дунав-Слобода 1:2, ТЕМЕРИН: Слога - Јединство (Р) 1:1, ВЕТЕРНИК: Ветерник -Младост (БЈ) 1:1, НОВИ САД: Индекс - Цемент 1:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем -Раднички (НП) 0:0, НОВИ САД: Нови Сад - Слога (Е) 1:0.

1. Хајдук (Д)      5      3      2      0      8:4    11

2. Нови Сад       5      3      1      1      9:6    10

3. Доњи Срем     5      3      1      1      10:4  10

4. Слобода 5      3      1      1      9:6    10

5. Раднички (Ш) 5      3      0      2      10:6  9

6. Подунавац     5      2      3      0      5:2    9

7. Слога (Е)       5      3      0      2      6:6    9

8. Цемент  5      2      2      1      9:5    8