ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Дарко Грујић решио дерби

Младост (БЈ) – Слога (Т) 0:4 (0:2)
1

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 700, судија: Граовац (Рума), стрелац: Грујић у 5, 36, 57. и 64. минуту, жути картони: Стеванчевић, Борић, Папак (Младост), Паповић, Томић, Вујовић, Ергарац (Слога), црвени картон: резервни играч Ђурђевић (Слога) у 70. минуту, искључење: тренер Козомора (Младост) у 39. минуту.

МЛАДОСТ: Лолић 6, Ђукић 6 (од 63. Васић - ), Остојић 6, Бајић 6, Стеванчевић 6,5, Дринић 6,5, Стојановић 6 (од 56. Ковачевић 6,5), Борић 6,5 (од 46. Папак 6), Грковић 6 (од 73. Антонић - ), Зукић 6,5 (од 73. Шкавић - ), Куртиши 6,5.

СЛОГА: Војводић 8, Петар Марковић 7, Пастор 7,5, Томић 7,5, Краговић 8, Павићевић 7,5 (од 74. Предраг Марковић - ), Вујовић 8 (од 70. Ергарац - ), Стојшић 8, Паповић 7,5 (од 62. Бановић 7), Грујић 9,5, Богавац 7 (од 70. Кочиш - ).  Општински дерби, пред добро попуњеним трибинама, обележио је сјајни Дарко Грујић, стрелац четири гола, а уписао се већ у 5. минуту, када је ставио тачку на акцију из уџбеника Марка Вујовића и Немање Стојшића, некадашњих играча Младости. Јарачани су покушали да се врате на колосек, али покушаје Александра Грковића и Драгана Борића, осујетио је одлични Душан Војводић. Разиграни црвено-бели, капитал су дуплирали у 36. минуту, на одбитак после шута штопера Немање Томића, најбоље је, у гужви, реаговао Дарко Грујић и пребацио лопту преко линије. Минут пред одлазак на одмор, Адис Куртиши је нишанио из слободњака, док је Војводић поново био сигуран.  Ново славље за чету тренера Душана Медића, у 57. минуту, наручио је неухватљиви Грујић. Лопту му је несебично сервирао Бошко Паповић, а иницијатор акције био је Стојшић. Шездесет секунди по уласку у игру, Стефан Бановић је одрадио рударски део посла, Грујић је изашао испред Лолића и приземним ударцем завршио голгетерски шоу. Зоран Зукић (39), најискуснији на терену, у 72. минуту, распалио је са 20 метара, голман Војводић је врховима прстију, уз помоћ стативе, преусмерио лопту у корнер.

М. Менићанин

Слога (Е) - Доњи Срем 1:0 (0:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 400, судија Секулић (Нови Сад).Стрелац: Угљешић у 61. минуту. Жути картони: Раичевић, Ковачић, Рукавина, Вујовић (Слога), Јуришић, Зејић (Доњи Срем).

СЛОГА: Илић 7, Џибрић 7 (Пендо 7), Белић 7, Бајуновић 7, Ристић 7, Рукавина 7,5, Вујовић 7, Херцег 7, Воларевић 7 (Стојчић 7), Угљешић 7,5, Ковачић 7 (Мачвански 7).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић 7, Јешић 6 (Р. Трифуновић), Манце 6,5, Јуришић 7, Николић 7, Кокир 7, Секулић 7 (Вукмановић), В. Трифуновић 6 (Мркела), Бојић 6 (Љубојевић 7,5), Зејић 7, Зорић 7.

Бројна публика у Ердевику могла је да ужива у игри одличних ривала. А, почело је пропуштеном шансом Воларевића, који је каснио после центаршута Џибрића.Узвратио је Зејић снажним шутем с 25 метара, али за мало непрецизно.Следи шут Херцега с 20 метара, али је био  непрецизан .Затим гости неколико пута опасно нападају.Кокир је шутирао из слободног ударца, али слабо.

У наставку Угљешић је био први у прилици, гости су одмах узратили у преко Зејића. И коначно на сцени је поново Угљешић. Овога пута је много сигурнији. Прецизно је шутирао и Ристић је матиран. После тога развила се велика борба. Следе изванредне акције, шансе сун пропустили стрелци оба тима.

А. Кузмић

Слобода - Подунавац 0:1 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 200, судија Кампић (Нови Сад).Стрелац: Живковић у 59. минуту. Жути картони: Цветковић, Живковић (Подунавац).

СЛОБОДА: Јагодић 7, Видић 7 (Салкунић), Кубуровић 7 (Комазец), Калајџић 7, Лазаревић 7, Мандић 7, Богдан 7, Димић 7, Мићић 7 (Драгојевић), Глишић 7 (Петровић), Јошић 7.

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Цветковић 7, Живковић 9, Балетић 7, Павловић 7 (Јанковић), Вукобратовић 8, Сарачевић 7, Милетић 7, Зоговић 7, Кувекаловић 7( Ковачевић), Бјелобрк 7.

Од првог минута гости су се орјентисали на одбрану и контре преко крила. Одбрана домаћих је тако била на великим мукама. Балетић и Павловић су имали две велике шансе за госте, још у првом полувремену.

Домаћини, јесу почели други део нешто боље , Комазец је могао да савлада Трифуновића. После тога уследила је контра гостију, а најбржи пред голом домаћина био је Живковић који је изблизине матирао Јагодића.

У финишу утакмице и Ковачевић се могао уписати у листу стрелаца, после контре, али је Јагодић овога пута био сигуран.

Ж. Р.

Хајдук (Д) - Раднички (Ш) 2:1 (1:1)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија Радић (Ириг). Стрелци: Станић у 19.и Требовац у 72. (из пенала) за Хајдук, а Субић у 43. минуту за Раднички. Жути картони: Николић, Совиљ (Хајдук), Мијатовић (Раднички).

ДИВОШ: Тркуља 7, Симић 7, Халиловић 7, Делић 7 (Дерајић), Николић 7, Станић 7 (Ташић), Совиљ 7, Томић 7 (Стојковић), Атић 7 (Живковић), Требовац 8, Перовић 7.

РАДНИЧКИ: Тојагић 7, Утвић 7, Аперлић 7, Дрча 7, Стојшић 7, Шуша 7, Крајновић 7, Сарић 7, Грумић 7, Добројевић 7 (Теофиловић 7), Субић 7 (Мијатовић).

Дивошани полако али сигурно проналазе своју игру. Истина и  гости из Шида су били одлични. Било је лепих потеза, одбрана, а домаћини су на крају заслужено славили.

Р. М.

Будућност (СН) - Нови Сад 0:1 (0:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија Субашић (Ветерник). Стрелац: Балабановић у 87. минуту. Жути картони: Рого, Пармаковић (Будућност), Митровић, Јањић, Ерак, Катарнџић (Нови Сад). Црвени картон: Бранковић (Нови Сад).

БУДУЋНОСТ: Чупић 5, Грујић 6 (Станивуковић 6), Радосављевић 6, Јефтић 6, Ђукић 6 (Милошевић 6), Рого 6 (Симовљевић 6), Пријић 6, Пармаковић 6, Добо 6, А. Јанковић 6 (Симеуновић 6), М. Јанковић (Ђилас).

НОВИ САД: Ранђеловић 9, Бранковић 7, Кавчић 7 (Пањак), Игњић 7, Симић 7, Пекић 7 (Митровић), Ерак 7 (Ковачевић), Катарнџић 7, Балабановић 7 (Јањић), Вукаљевић 7, Бабић 7.

Мада су домаћини играли боље и имали више повољних шанси, само је Милошевић три прокоцкао,  упорни гости успели су ипак, да одиграју онако фудбалски добро и на крају са много среће да славе.А, имали су гости и на свом голу несавладивог голмана Ранђеловића, који је до гола Балабановића, био најзаслужнији што је резултат гласио 0:0.

М. Симић

Раднички (НП) - Индекс 3:1 (2:0)

НОВА ПАЗОВА: Стадион  Радничког, гледалаца 150, судија Кукуда (Нови Сад). Стрелци: Лабовић у 3, и 57. и Кнежевић у 39. за Раднички, а Клаић у 63. минуту за Индекс. Жути картони: Миловчевић (Раднички), Клаић (Индекс)

РАДНИЧКИ: Јовишић 7, Бртка 7, Суботић 7, Јаворац 7 (Грубјешић 7), Миловчевић 7 (Чортановачки 7), Кнежевић 8, Дујић 7, Лабовић 9 (Симић), Балешевић 7, Качар 7, Цоневски 7.

ИНДЕКС: Субашић 6, Јокић 6, Бараћ 6, Панић 7, Клаић 7, Бањац 7, Нађ 7 (Звекан 6), Самарџић 6, Стојановић 7 (Поштић 6), Вуковић 6 (Плавшић), Ћук (Иван).

Домаћини су постигли три гола и први пут славили у првенству. Били су ипак бољи ривал од гостију из Новог Сада.Али, гости се нису предавали. Имали су неколико повољних прилика.

Б. Р.

Јединство (Р) – Дунав 3:1 (1:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца: 200, судија: Бошковић (Салаш Ноћајски), стрелци: Илић у 20, Тепић (из пенала) у 49. и Стојановић у 53. за Јединство, Димитријевић у 58. за Дунав, жути картони: Тришић, Миленковић (Јединство), Жиловић, Бурмуџија, Димитријевић (Дунав).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 7, Берић 7 (од 75. Штефек - ), Стојановић 7,5 (од 62. Миленковић - ), Зирић 7,5, Гаџић 7,5, Радека 7 (од 62. Петровић - ), Батос 7,5, Илић 8, Андесилић 7 (од 89. Накомчић - ), Тришић 7,5 (од 89. Малиновић - ), Тепић 7,5.

ДУНАВ: Поледица 6,5, Бабић 6,5, Васиљевић 6,5, Жиловић 7, Сремчевић 7, Живковић 6,5 (од 65. Суботић - ), Николић 6 (од 57. Бурмуџија 6,5), Живановић 6 (од 37. Субашић 6,5), Милисављевић 7, Јовановић 6,5 (од 57. Димитријевић 7), Милошевић 6 (од 57, Родић 6). Прву победу, фудбалери Јединства, извојевали су у двобоју са гостима из Старих Бановаца, чију мрежу је први погодио Страхиња Илић, крунисавши асистенцију Давида Радеке. Преломни тренуци, били су почетком другог полувремена, када је Лука Андесилић непрописно заустављен, док је Богдан Тепић био сигуран реализатор најстроже казне – 2:0.

Четири минута касније, Никола Стојановић је, са 25 метара, погодио мрежу. Гости су успели да постигну почасни погодак, а резервиста Михаило Димитријевић је био стрелац минут по уласку у игру.

М. М.

Цемент - Ветерник 2:0 (1:0)

БЕОЧИН: Игралиште Цемента, гледалаца 200, судија: Грмуша (Нови Сад), стрелци: Крстић у 5. (из пенала)  и Поповић у 81. минуту (из пенала). Жути картони: Вилотијевић, Јакшић, Пековић (Цемент), Кисић (Ветерник).

ЦЕМЕНТ: Мијановић 8, Пековић 8, Унгар 8, Јевић 8, Мандић 7 (Вукашиновић 7), Јакшић 7 (Поповић 7), Крстић 7 (Попадић 7), Станковић 7 (Маријановић 7), Вилотијевић 7, Мијајиловић 8, Грујић 7.

ВЕТЕРНИК: Ивић 7, Кисић 7, Швоња 7, Огњеновић 7, Чалија 8, Ушћумлић 7, Тубић 6 (Китић 6), Вуковић 6 (Вукаљевић 6), Пешић 6 (Срдановић 6), Зекић 6 (Милованови 6), Секулић 7.

Како првенство одмиче фудбалери Цемента играју све боље. Већ у 5. минуту дошли су у вођство из оправдано досуђеног казненог ударца. Гости су покушали да изједначе, али је чврста одбрана Беочинаца је одолевала. И други пут Ивић је капитулирао с беле тачке. Врло добри судија Бранко Грмуша оправдано је показао на пенал, а стрелац је био Поповић у 81. минуту.