Војвођанска лига – север: Настављена распродаја у Врбари

Пре почетка утакмице играчи, судије и гледаоци минутом ћутања су одали почаст фудбалској и тренерској легенди Петровчана Михалу Ткачу.
Mladost-Tavankut/J. Puckovski

Младост (БП) – Таванкут 0:1 (0:1)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 200; судија Мрђеновић (Врбас). Стрелац Куктин у 35. минуту. Жути картони: Лења, Фабри, Шпрох, Ожват (Младост), И. Скендеровић (Таванкут).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Шпрох, Бероња, Плавшић, Кања (Мрђан), Иветић, Лешков, Фабри (Валентик), Станић (Малиџан), Ђаковић.

ТАВАНКУТ: Габрић, И. Скендеровић, Куктин, Гњатовић, Облаковић, Пољаковић, Симић, Визин (Годар), Спремо (Кујунџић), Н. Скендеровић (Пејић Тукуљац), Војнић.

Прву шансу у 17. минуту није искористио Кања, јер је његов шут са десне стране голман Габрић избацио у корнер. Како је време одмицало врло добра екипа Таванкута је дала до знања да се неће бранити. У 27. минуту Симић је после индиректа у шеснаестерцу домаћих шутирао преко гола. Само пет минута касније опасни Војнић је из трка погодио десну стативу.

У 35. минуту Н. Скендеровић је центрирао из корнера, најсналажљивији и највиши пред голом био је бек гостију Бојан Куктин и главом савладао Лењу.

Већ на почетку другог полувремена домаћи тренер Владо Каракаш је извршио све три измене, али то није донело бољу игру. Гости су и даље били опаснији, па је тако Војнић у 53. минуту  снажним шутем погодио пречку. Капитен Таванкућана Визин у 57. минуту није искористио пенал, јер је одлични Лења прозрео његову намеру. .

У финишу утакмице Младост је неколико пута безуспешно запретила после корнера. У надокнади времена после једне гужве лопта са нашла у мрежи Габрића, али судија Мрђеновић није показао на центар, већ је свирао фаул над чуваром мреже гостију. Тако је настављена распродаја бодова у Врбари.

Ј. Пуцовски

Војводина – Крила Крајине 0:0

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца: 150. Судија: Допуђа (Бачки Соколац). Жути картони: Пеленгић (Војводина), Пилиповић (Крила Крајине).

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Вејин 6, Билбија 7, Марковић 6, Бечановић 6,5 (од 46. Илић 5,5), Јелић 7 (од 59. Бошков 5,5), Пеленгић 6,6, Бубања 6,5, Н. Кудрић 7, Шаколи 6 (од 85. Д. Кудрић -), Стефанов 6,

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дражић 7, Гајдобрански 6, Медан 6,5, Зелинчевић 6,5, Ступар 6, Дувљак 6 (од 46. Пилиповић 6,5), Марковић 7, Зец 6 (од 77. Вигњевић -), Пандуров 6,5, Тома 6,5, Лончаревић 6,5.

Много безидејног трчања и мало полуприлика за гол. У првом половремену је припретио Лончеревић у 33. минуту шутем са ивице казненог простора искоса са леве стране, али је лопта отишла крај супротне стативе. Најближи поготку био је Ненад Кудрић у 37. минуту, али је после његовог шута лопта уздрмала стативу.

У наставку иста слика. Тома је у 61. минуту шутирао са ивице казненог простора искоса са десене стране, а лопта је отишла крај супротне стативе. Већ у првом наредном нападу домаћина, Бубања је искоса са десне стране шутирао са три метра, али се голман Дражић добро поставио и спасао своју мрежу.

Испробао је Шаколи свој шут у 84. минуту, али је ударац са 20 метара био лак плен за чувара мреже гостију. Последњу прилику је имао Ненад Кудрић у надокнади времена, али се мрежа није затресла.

В. Јанков

Тиса - ЧСК Пивара 1:1 (1:0)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 100. Судија: Тешановић (Оџаци). Стрелци: Милијашевић у 22. за Тису, а Јелић у 81.минуту за ЧСК Пивару.

ТИСА: Тасић 7, Милијашевић 8, Бјелобрк 6, Киш 7, Шицар 7, Жмукић 7, Живковић 7, Арежина 6, Боршош 7 (Тачи -), Ђурановић 7, Нађ 7.

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 7, Томовић 7, Плавшић 7, Мршић 7, Балиновић 7, Јефтић 7, Милићевић 7, Тасић 7, Јелић 8, Поткозарац 6, Ивковић 7.

Први пут у 67 година постојања фудбалског клуба у Адорјану су били домаћини екипи из Челарева, која је успела да оде непоражена, а Тиси је ово четврти реми у овој сезони. Надигравање већим делом утакмице је било изједначено, при чему је Тиса на моменте имала више иницијативер у првом делу, а Милијашевић је у 22.минуту успео да надмудри одбрану гостију за вођство.

У другом делу гости су се показали у бољем издању, па је у 81.минуту убачену лопту око пенала прихватио Јелић и за изједначење савладао Тасића.

М. Митровић

Бачка (П) - Црвенка 0:4 (0:2)

ПАЧИР: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Васиљевић (Оџаци), Бабић у 15. Шакић у 41. Фуртула у 70. и М. Суботић у 88. минуту за Црвенку. Црвени картон: Кујунџић (Бачка).

БАЧКА: Јосиповић 6 (Жужа 6), Вукелић 6, Лебовић 6, Ковач 6, Тодоровић 6, Кујунџић 6, Головац 7, Шотра 6, Павичевић 6 (Момчилов 6), Милуновић 6, Кујунџић 6 (Шабан 6).

ЦРВЕНКА: Дринчић 7, Бошковић 7, Илић 7, Латиновић 7, Љ. Суботић 7, Ракочевић 7, Бабић 7, Шакић 7, Костић 8 (Оченаш), М. Суботић 7, Фуртула 8 (Јовић).

Фудбалери Бачке су наставили са слабим партијама. Гости су дошли до вођства у 15. минуту преко Бабића, а Шакић је постигао погодак у 41. минуту. У другом делу искључен је Кујунџић, што су Фуртула и М. Суботић искористили остигли још два гола.

С. Ст.

Слога - Текстилац 3:1 (2:0)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца 150, судија: Крнета (Бачка Паланак), стрелци: Перуничић у 24. Ђоровић у 34. Рајчанин у 65. за Слогу, а Илић у 84. минуту за Текстилац.

СЛОГА: Буловић 7, Грбић 7, Чавин 7 (Рајчанин 8), Вемић 7, Перуничић 7 (Веселиновић 7), Нинковић 7, Коњовић 7, Кемењ 7, Пурић 7, Ђоровић 7 (Жежељ 7), Секулић 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7, Илић 7, Р. Миленковић 6, Букобртовић 6, Ђокћ 6, Дакић 7 (Вукадиновић 6), Спасић 6 (Милутиновић 6), Н. Миленковић 7, Варга 7, Дивљак 7, Поповић 6.

Фудбалери Слоге су наставили са победама и овога пута су победили екипу Текстилца. Питање победника Чонопљани су решили већ у првом делу сусрета када су се у листу стрелаца уписали Перуничић и потом и  Ђоровић.

У наставку домаћи фудбалери су постигли и трећи гол, гости су у 84. минуту смањили резултат преко Илића.

С. Ст.

Бачка - Црвенка 0:4, Раднички - Стари град 0:3, Слога - Текстилац 3:1, Војводина - Крила Крајине 0:0, Врбас - Бајша 2:1, Младост (БП) - Таванкут 0:1, Младост (А) - Младост (Т) 7:1, Тиса - ЧСК Пивара 1:1.