Војвођска лига – исток: Празне мреже у Ботошу

Оладинац ФАМ - Кикинда 0:0
fudbal lopta

БОТОШ: Стадион Омладинца, гледалаца 200, судија: У. Шуљагић (Банатски Карловац). Жути картони: Балаћ, Нинић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков, Квргић 6, Сарић 7, Зекић 7, Балаћ (Шари 6,5), Нинић 6,5, Голијанин (Живојнов), Марковић 7, Ђокић 6,5, Милошевић 6 (Томић 6), Малек 6 (Спалевић).

ОФК КИКИНДА: Савков, Божић 6, Рељић 6,5, Јарић 6,5 (Барбул 6), Ивановић 7 (Француски), Цвијановић 6, Зељковић 6,5, Спахић 7, Ђукић 7, Радовановић 7, Радуловић 6,5.

Домаћин је борбеном игром током целе утакмице одолевао нападима гостију који су се завршавали око шеснаестерца. Утакмица је била без изгледних шанси и озбиљних прилика за поготке на обе стране. Гостујућа екипа, иако је била знатно боља, није искористила прилике. П. Тр.

ЖАК - Раднички (К) 4:2 (1:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 250, судија: Б. Гашић (Панчево), стрелци: Кочић у 32. Јосимовић у 64. и Радивојац у 75. и 83. за ЖАК, а Симјоновић у 77. и Дивнић у 85. минуту за Раднички. Жути картони: Пецавски, Детари, Кнежевић, Фучак, Баба (ЖАК).

ЖАК: Баркоци 7, Месарошки 7, Кнежевић 7, Кочиш 7 (Стојков), Терзин 7,5, Радивојац 8,5, Јосимовић 7 /Баба 6),5), Пенавски 7, Детари 7 (Михајловић), Дрљача 7,5 (Утгржен 7), Пецарски 7 (Фућак 7),

РАДНИЧКИ: Рнић 7, Лукић 7, петрић 6,5, Павић 6,5, Секулић 6 (Симјоновић 6,5), Бицуљевић 7, Дивнић 7, Делиблаћанин 6,5, Андрејић 6 (Марковић 6), Јоновић 6, Јаковљевић 6,5 (Ђорђевић).

Кикиндски „жути мрави” заслужено су се радовали. Одлука је пала у 75. минуту када је Радивојац постигао први од два гола и понео епитет играча утакмице. Након тога домаћин се опустио, лако примио гол, потом повео са 4:1 да би тачку ставио у самој завршници Мирко Дивнић.

П. Трнић

Борац (Ст) - Јединство (В) 6:0 (3:0)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, гледалаца 150, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелци: Павлов у 14. Бајић у 33. и 67. Кемељ у 35. 77. и 79. минуту.

БОРАЦ: Лапић, Петковић 7, Марков 7 /Адамовић 7), Јоковић 7, Граовац 7 (Вуковић 7), Ивановић 7,5, Павлов 7 /Арсенијевић 7), Митровић 7, Кемељ 8, Бајић 7,5, Чикић 7 (Стевовић 7).

ЈЕДИНСТВО: Павлов 5, Москић 5,5, Вранић 5,5, Николић 5, Милићевић 5 (Барић 5), Ћирка 5 (Мандић 5), Јовановић 5 (Хорти 5), Станисављев 5 (Петровић 5), Живанов 5, Станков 5, Јевтић 5.

Домаћи фудбалери од првог минута кренули су према голу Влајковчана и у 14. минуту Павлов је отворио пут ка високој победи Старчеваца. До одласка на одмор Бајић и Кемељ су били сигурни пред голом Павлова . У другом полувремену постигнуто је још три поготка. Б. Ст.

Полет (И) - Пролетер 4:1 (1:1)

ИДВОР: Стадион Полета, гледалаца 150, судија: М. Марков (Зрењанин), стрелци: Ковачевић у 29. Старчевић у 48. Недић у 70. Брајковић у 79. за Полет, а Суботић у 18. минуту за Пролетер.

ПОЛЕТ: Цвитковац 7, Живковић 7 (Гајић), Михајловић 7, Брајковић 8, Стошић 7,5, Бартош 7, Старчевић 7,5, Ковачевић 7,5, Новков 7 (Недић 7,5), Марковић 7 (Скокна 7), Митић 7 (Стојанов 7).

ПРОЛЕТЕР: Лукић 6, Марковић 6,5 (Блажу), Ковачевић 6,5, Лака 7, Ђорђевић 7, Томић 7, Војнов 6,5, Мишовић 6, Богојевић 6,5, Ивковић 6 (Јевтић), Суботић 7.

У отвореној игри у 18. минуту контру гостију искористио је Милан Суботић за вођство, да би у 29. после добре и лепе акције Михаило Ковачевић шутирао за изједначење. Игор Стерчевић је искористио прилику у 48. и лепим лобом донео предност домаћину, да би у 70. минуту Немања Недић прошао по левој страни и искоса шутирао и увећао вођство. Радован Брајковић је дино прошао двојицу чувара и шутем са висине шеснаестерца поставио коначан резултат и оверио тријумф Идвораца.

Слобода - Бегеј 2:0 (1:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 250, судија: Д. Стојановић (Зрењанин). Стрелци: Врбачки у 5. (из пенала) и Галић у 90. минуту.

СЛОБОДА: Живков 7,5, Богојевић 7, Ћулибрк 7, Галић 7,5, Поповић 7,5, Врбачки 7,5 (Лисица), Хованец 7, Ћосић 7,5 (Попов), Станаћев 7 (Радулашки), Вокић 7, Ковачевић 6,5 (Русић 7).

БЕГЕЈ: Б. Тривуновић 7, Милин 7, Маљукан 7 (Л. Михољчић), Умићевић 7 (Косовић), Грбић 7, Гашић 7 (Д. Михољчић 7), Рапајић 6 (М. Тривуновић 6,5), Николић 7, Влаучин 6,5, Новак 7, Лисица 8.

Серија победа Новокозарчана се наставља пред својим навијачима. Овога пута веома тешко дошло се до тријумфа у дуелу са старим знанцем из Житишта. Гости су имали доста прилика у другом делу игре али искусни голман домаћина Живков био је на висини задатка. У самој завршници, у свом маниру Никола Галић постигао је други гол за домаћина и тако осигурао планирани тријумф.

П. Трнић

Јединство (БК) - Црвена звезда (РС) 3:1 (3:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Гледалаца 150. Судија: Росић (Панчево). Стрелци: Матић у 14. и 44. и Мијатовић у 37. за Јединство, а Попесков у 83. минуту за Црвену звезду.

ЈЕДИНСТВО: Магда, Бајат 7, Мијатовић 7,5, Земунски 7, Кораћ 7, Грбан 7 (Ковачевић 7), Попов 7, В. Зекановић 8, Бајић 7, Дучић 7,5, Матић 7,5 (Кујунџић 7).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Костадинов 6, Зечевић 6,5, Бербаков 5,5 (Узелац 6), Јанков 5,5 (Барбат), Белић 5,5 (Нешић), Коцкар 6 (Попесков 7), Јовановић 7, Чубрило 6, Лаништанин  6, Чуданов 5 (Станић), Војводић 6.

У 14. минуту добар продор Бајата испратио је Матић и из близине погодио за вођство. У 37. минуту после корнера који је извео Бајић, највиши у скоку био је Мијатовић и трзајем главом постигао гол. На добар продор Дучића најбоље се снашао Матић и из близине био стрелац за 3:0.

После соло продора, у 83. минуту ушао је Попесков сам у шеснаестерац и рутински погодио.

С. Р.

Козара - Младост 2:0 (0:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 100, судија: Димитријевски (Зрењанин). Стрелци: Јовандић у 13. и Мисић у 30. минуту. Жути картони: Ратко, Николић, Јовандић, Лабус и Чуданов (Козара) и Нешић, Николајев и Војновић (Младост).

КОЗАРА: М. Ђаковић 7,5, Томић 7,5 (Латиновић), Терзин 7, Ратко 7,5, Н. Ђаковић 8, Ердељан 7 (Бурсаћ 7), Мисић 7,5  (Ферковић), Николић 8, Јовандић 8, Лабус 7,5 и Чуданов 7,5.

МЛАДОСТ: Бељинац 7, Мићић 6,5 (Нешић 6,5), Јованов 7 (Ф. Ковачевић 6,5), Николајев 7,5, Максимовић 7 (Рамовић), Вукајловић 7 (Зазић 6), Целин 7,5, Марковић 7 (Јањовић), Д. Ковачевић 7,5, Војновић 7, Алавања 6,5.

Одлична утакмица. Домаћин је постигао веома лако два гола, а у првом делу меча гости су имали три стопостотне прилике, нису их искористили, а једном је пречку гола Милана Ђаковића уздрмао Данило Ковачевић.

У наставку водила се равноправна битка, а у 53. минуту Илија Ердељан није погодио гол са беле тачке. Најкраће, заслужен тријумф Великоселаца који су играли ослабљени.

П. Трнић

Јединство Стевић - Војводина 0:4 (0:2)

КАЧАРЕВО: Игралиште Јединства Стевића, гледалаца 150. Судија: Миливојев (Алибунар). Стрелци: М. Шушњар у 17. и 39. Милановић уз 76. Јефтић у 86. минуту.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Трбојевић 6, Ангеловски 6 (Ф. Санадер 6), А. Санадер 6 (Н. Окука 6), Живаљевић 6,5, Кљајић 6,5, И. Пешовски 6,5, Митковски 6,5, Танасковић 6 (Куручев 6), С. Пешовски 6 (Балножан 6), Илић 6 (Рајлић 6), Младеновић 6,5.

ВОЈВОДИНА: Бачко 7, А. Шушњар 7,5, Јешић 7, Калајџија 7, Кне-евић 7,5, Миклић 7 (Спасић 7), Падејски 7, Закић 7, М. Шушњар 8 (Петковић 7), Мишић 7 (Јефтић 7).

Гости из Перлеза били су бољи током целог сусрета и заслужено освојили три бода.