Вошина три нова бода

Праћени упорном, на моменте и јаком кишом, фудбалери Напретка и Војводине ушли су у обострано важан сусрет са истом жељом - да освоје сва три бода.
Ognjen Đuričin/J. Grlic

Новосађани под Багдалом нису тријумфовали од 2014. године, а додатни мотив имали су и у ружном и тешком пролећном поразу, када су стадион “Младост” напустили са товаром од чак пет лопти у мрежи Емила Роцкова.

У уводном делу сусрета није се пуно тога дешавало, а игра је била тврда, на моменте и (пре)оштра, па је арбитар Марковић у првих 20 минута  показао чак четири жута картона, по два на обе стране.

У 17. минуту, ипак, виђена је прва прилика за домаћи тим, када је некадашњи Новосађанин Александар Десанчић избио сам пред Роцкова, али је био доста по левој страни, па је чувар мреже Новосађана без већих проблема одбио лопту у корнер.

У 33. минуту Војводина је коначно имала одличну прилику, када се Огњен Ђуричин изборио за једну лопту, преварио Пајевића и шутирао унутрашњим делом стопала, али је за мало промашио циљ. И у 38. минуту исти играч упутио је ударац ка голу после продора Винсента Езеа, али голман Милошевић успео је да избије лопту у корнер. Пред сам крај додатног времена, Крушевљани су имали сјајну могућност да оду на одмор задовољнији, Павићевић је, са само пет-шест метара, одапео лопту, али поред десне стативе.

Већ у четвртом минуту наставка, после корнера који је извео Дринчић, лопта се одбила на ивицу казненог простора до расположеног Ђуричина, који је упутио праву бомбу ка горњем десном углу гола Напретка и ту спаса Милошевићу није било, Војводина је повела са 1:0.

Очекивао се одговор домаћина и он је уследио у 53. минуту, али је ударац Ивановића Роцков лако укротио. Поново је Огњен Ђуричин био у прилици у 63. минуту када је шутирао преко гола и било је очигледно да одбрана “чарапана” за овог младића нема прави одговор.

Покушавали су ученици тренера Предрага Рогана да успоставе игру, међутим, одбрана Лалатовићевог тима  деловала је чврсто и сигурно, па правих опасности пред Роцковим није било.

У 86. минуту, ипак, створила се гужва у шеснаестерцу Новосађана, тешко је рећи ко је и да ли је био у прилици да упути ударац ка голу, а онда су дефанзивци Воше отклонили опасност.

Одмах је на другој страни питање победника могао да реши Петар Бојић, лобовао је голмана Напретка, али је тај покушај био доста непрецизан.

Тачку на утакмицу ставио је Дејан Зукић, Вошино чудо од детета, који је у другом минуту надокнаде урадио све сам, преварио директног чувара, а онда и голмана Напретка, и постигао други погодак за тим из Новог Сада.

А. Предојевић

Напредак - Војводина 0:2 (0:0)

КРУШЕВАЦ: Стадион “Младост”, гледалаца: 1.500, судија: Марковић (Београд). Стрелци: Ђуричин у 49. и Зукић у 90. минуту. Жути картони: Ожеговић, Аксентијевић (Напредак), а Саничанин, Деветак, Ђуричин, Матић, Зукић и тренер Лалатовић (Војводина).

НАПРЕДАК: Милошевић 6,5, Аксентијевић 6,5, Пајовић 6 (Бјелош 6), Миловановић 6, Ћуковић 6,5, Павићевић 6,5, Ђорић 6 (Илић -), Ожеговић 6 (Месаровић -), Ивановић 7, Десанчић 7, Зец 6,5.

ВОЈВОДИНА: Роцков 7, Стојковић 7, Веселиновић 7,5, Саничанин 7, Деветак 7, Ђуришић 7, Дринчић 7, Езе 7 (Гемовић -), Бојић 7, Ђуричин 8 (Зукић 7), Матић 7,5 (Ђурић -).

Роган: Воша има бољу екипу

По заврпетку утакмице, Предраг Роган, тренер Напретка, био је искрен.

- Честитам Војводини на заслуженој победи, у овом тренутку она има бољу екипу од нас - рекао је Роган. - Ово је наша реалност, боље од оног што смо приказали, нисмо могли. Недостајала нам је конкретност, правовремен пас на средини терена и дубина, а имали смо пуно техничких грешака. Гол Ђуричина нас је пореметио, сада нам је потребно стрпљење, настављамо с радом.

Ненад Лалатовић, учитељ екипе из Новог Сада, само кратко је рекао следеће:

- Победу посвећујем мојој ћерки, коју су назови навијачи у Крушевцу прошли пут извређали, а дете има само девет година. Хвала, толико.