АБА лига: Инцидент, прекид и на крају пораз Партизана од Цедевите

БЕОГРАД: Кошаркаши Партизана изгубили су од Цедевите 76:71 (17:18, 25:12, 18:24, 16:17) у Београду у дербију 12. кола АБА лиге.
Velickovic Novica/Fonet

Загрепчани су до тријумфа у хали "Александар Николић" дошли после неизвесне завршнице, када је Маркус Пејџ промашио зицер пола минута пре краја, а на другој страни бивши кошаркаш Партизана Едо Мурић погодио тројку за недостижних +6.

Управо после тог коша, на тајм-ауту, догодио се инцидент јер су навијачи гађали тврдим предметима госте, што је довело до тога да играчи заједно са судијама оду у свалчионицу, а после паузе од 15 минута и приведу меч крају уз пражњење дела трибине.

Мурић је постигао 13 поена и најбоље пратио првог стрелца утакмице Џејкоба Пулена који је имао 19, док је код црно-белих Пејџ дао 14, а Новица Величковић и Џок Лендејл по 12.

Изабраници Андрее Тринкијерија пропустили су велику прилику да се изједначе са Цедевитом на трећем месту, па сада хрватски шампион има две победе више.

Партизан у следећем колу игра у Љубљани против Олимпије 29. јануара.