АБА лига: Звезда демонстрирала силу против МЗТ-а

Црвена звезда је у мечу са Скопљанцима демонстрирала силу, која је посебно била упечатљива у трећој деоници. Лако, брзо и изузетно прецизно су играли црвено – бели, а тренер Душан Алимпијевић је синоћ одмарао Рочестија и Антића, чије се одсуство ни мало није осетило.
dzejms feldin, fonet, aleksandar barda

Од старта Звезда је показала да је квалитетнији тим, али ретко ко је могаода наслути тако ефикасно полувреме какво су црвено – бели одиграли. Брзо су домаћи успели да се одлепе, пре свега одличном Матијасу Лесору који се разиграо у другом делу прве четвртине. Повела је Звезда са 17:10, а како је време пролазило у другој четвртини, вођство се полако, али сигурно увећавало. Постигао је српски шампион 58 поена у првом полувремену, уз свега четири тројке (из девет покушаја), али је зато импресиван био број убачених “двојки”, чак 20 из 28 шутева. Са друге стране, гости су имали осам изгубљених лопти, а  једини расположени играч у скопском тиму био је Трајковски који је прво полувреме завршио са 19 поена.

У другом делу игре, Звезда је појачала у дефанзиви. Македонски тим никако се није сналазио у моментима када су домаћи играли своју препознатљиву одбрану. Као по правилу, снажан пресинг условљавао је да играчи МЗТ-а изгубе лопту, уследила би контра и атрактивно закицавање момака у црвено – белим дресовима. Личило је то на игру мачке и миша, прилично понижавајућу за госте.  После три и по минута у трећој четвртини Звезда је повела са 20 поена предности (68:48),  30 поена вишка имали су црвено - бели два и по минута пре краја (81:51), да би на последњи двоминутни одмор отишли вођством од 39 поена разлике (91:54). Меч је и пре тога изгубио било какву неизвесност, ако је уопште и постојала још од прве четвртине.

И поред убедљивог вођства, није Звезда дала превише попуста гостима ни у последњој четвртини, али, сасвим логично, нису црвено – бели играли пуним интензитетом, јер није било потребе за тим.

Следећу утакмицу у АБА лиги Црвена звезда игра 6. новембра против Партизана.

Д. Кнежић

Црвена звездаМЗТ Скопље 112:73 (28:23, 30:23, 33:8, 21:19)

БЕОГРАД: хала “Александар Николић”, гледалаца: 1.500. Судије: Хордов, Недовић, Савовић.

Ц. ЗВЕЗДА МТС: Кешељ, Радичевић 17 (10 ас), Дангубић 2, Давидовац 8, Лазић 2, Добрић 7, Фелдин 15, Апић 14, Јанковић 11 (7 ск), Лесор 14, Јовановић 11, Бјелица 11.

МЗТ СКОПЉЕ : Гарсија 2 (7 ас), Стајић 4, Мекић 6, Лалић 14, Пенов 6, Минчев, Траковски 30 (7 ск), Мамузић, Стојановски 9, Маслинко 2, Бејли.