АБА лига: Звезда победила у Железнику

Кошаркаши Звезде наставили су победнички низ, тријумфовали су у 19.  колу АБА лиге, на гостовању код “млађег брата” у Железнику. Домаћи су се држали до средине треће четвртине, а онда је у игру ушао Џејмс Фелдин.
Duel Železnika i Crvene zvezde Foto:kkcrvenazvezda.rs

Последња деоница ниеј била резултатски неизвесна и само се постављало питање с којом ће разликом славити црвено – бели. Ипозантан је био шут за три поена: 10 од 19 гости, 8 од 19 ФМП.

Силовито је почела Звезда и повела са 12:0. На прве поене ФМП је чекао више од пет минута, када је велики пост прекинуо Човић прецизним шутем за три поена. У првом полувремену гости су били у константном вођству, често са двоцифреном разликом, а момци из предграђа су у најмањем заостатку били после тројке одличног Човића, када су смањили на 35:39. Ипак, до краја првог полувремена црвено – бели су уписали четири поена, те стекли залиху од осам поена вишка на великом  одмору.

У трећој деоници на моменте је на делу била неповезана, растрзана игра у офанзивним акцијама оба тима. Звезда је одржавала предност, али је Човић тројкама одржавао прикључак свог тима. Припретили су домаћи када су се спустили на шест поена минуса (48:54), али су у наредна три напада губили лопте, те нису стигли ни да упуте шут ка кошу. Звезда је то сурово казнила, распуцао се Фелдин, пратили су га и остали Звездини кошаркаши, а игра домаћих се полако распадала. До краја, црвено – бели су до врха напунили кош ФМП-а за сигуран останак на првој позицији.

Д. Кн.

ФМП – Црвена звезда 77:100 (14:25, 21:18, 18:26, 24:31)

ЖЕЛЕЗНИК: Кошаркашка дворана ФМП-а, гледалаца: 1050. Судије: Војиновић, Мрдак, Шундић.

ФМП: Човић 19 (5 ас), Ускоковић 4, Јеремић, Апић 11, Пот 9, Ненадић 10, Бурсаћ 2, Радовановић 2, Шешлија, Симанић 8, Оyо 10, Слутски 2.

Ц. ЗВЕЗДА МТС: Дангубић, Давидовац 9, Лазић 5, Добрић 11, Фелдин 19, Јанковић 8, Рочести 8 (8 ас), Омић 12, Лесор 2, Енис 10, Јовановић 5, Бјелица 11.

МЗТ – Олимпија 55:96
Цедевита – Будућност 76:71
Игокеа – Морнар 79:93
Партизан – Мега Бемакс 89:73
ФМП – Ц. звезда 77:100