ЕП: Српкиње су у финалу, после драме пала и Белгија

На Европском првенству за кошаркашице које се игра у Шпанији и Француској, Србија је у полуфиналу победила Белгију са 74:73 (23:17, 9:19, 22:19, 20:18) и пласирала се у финале.
Фонет/ФИБА

Српкиње су приредиле још једну драму савладавши одличне Белгијанке. Почеле су одлично, у првој четвртини водиле су 11:2 и 18:8. Црвендакић је у том делу игре била одлична у рекету.

У другој четвртини окренула се игра. Белгијанке су заиграле боље, пре свега, сигурније на шуту са дистанце и за три поена, а Алеманд је била незаустављива и својим поенима је преокренула овај део меча. Добиле су други део игре Белгијанке 9:19, и прво полувреме је завршено 32:36.

У другом делу утакмице водила се права борба. Код Србије су недостајали поени Брукс, али је Соња Васић била одлична и одржавала је прикључак. Када се и Јовановић прикључила, а Чађо постигла прву тројку, знало се да ће меч бити неизвестан. Уморну Алеманд подржавале су Делер и К. Мештаг. На крају треће четвртине, коју је Србија добила 22:19, било је 54:55.

У последњој четвртини Србија није попуштала одбрану и то је оно што их је красило цело првенство. Истеране противнице из рекета и натеране на нерезонске шутеве једноставно су попустиле. Србија је прешла у вођство које је одржавала до краја пеналима. Међутим, на 1,6 секунди до краја меча, и поен предности, Брукс је лоше извела лопту на почетку напада испод свог коша и Месеман је ухватила и погодила кош, али је на срећу утакмица претходно завршена за делић секунде.

Српкиње ће у финалу играти против Француске у недељу од 21.00, од 18.00 за треће место састају се Белорусија и Белгија.

Србија-Белгија 74:73 (23:17, 9:19, 22:19, 20:18)

ВАЛЕНСИЈА: Дворана: Пабељон мунисипал фуенте де Сан Луис, судије:Форсберг (Данска), Калпакас (Шведска), Гедвилас (Литванија).

СРБИЈА: Васић 16 (8ск), Чађо 3, Јовановић 9 (5ск), Брукс 4 (7ск), Бутулија 2, Црвендакић 15, Андерсон 8, Дабовић 6, Шкорић 2, Јанковић, Дугалић, Крајишник 9 (5ск).

БЕЛГИЈА: К. Мештаг 11, Делер 14 (8ас), Карпро, Месеман 8 (7ск), Лискенс 8, Х. Мештаг 7, Гелдоф 2, Бе. Масеј, Новеларс, Ванло, Би. Масеј 5, Алеманд 18.