Евролига: Победе Макабија и Жалгириса

Кошаркаши Макабија савладали су Реал из Мадрида у мечу 6. кола Евролиге резултатом 90:83. Жалгирис је у гостима савладао Армани 62:94.

Утакмица имеђу Макабија и Реала је већим делом била изједначена, иако су обе екипе у неком моменту утакмице имале осетну разлику – Реал је имао 10 поена вишка у финишу прве четвртине (30:20), док је Макаби имао девет у завршници полувремена (47:38).

Код Макабија одличан је био Томас са 21 поеном, а одличан је био и Рол са 16 поена.

Узрок пораза Реала је и нешто лошија игра Луке Дончића, који је погодио тек пет од 14 шутева из игре (три пута за два и два пута за три), али је млади Словенац сусрет завршио са 19 постигнутих поена и био је најефикаснији у саставу из Мадрида.

Реалу је ово био други пораз, док је Макаби стигао до четврте победе.

Кошаркаши московског ЦСКА убедљивом победом над Валенсијом од 94:67 отворили су шесту рунду Евролиге.

Најбољи појединац овог сусрета био је Нандо Де Коло, стрелац чак 23 поена. Уз њега, у тиму ЦСКА једини двоцифрени био је Кори Хигинс са 16 убачених кошева.

На другој страни, Тибор Плаис је имао 12, а Бојан Дубљевић и Фернандо Сан Еметерио по 11 поена.