Кошаркаши Воше у драматичној завршници савладали Металац

ВАЉЕВО: Нова неизвесна завршница против Ваљеваца и нова победа Новосађана. Кошаркаши Војводине губили су готово цео меч, били и без помоћи тренера Милоша Исаков-Ковачевића, који је искључен на крају, али ни то све збирно није било довољно да гости не изађу као победници из дуела и упишу први тријумф у Б групи Суперлиге.
v

Од почетка је Металац био корак испред ривала и преко расположеног, 213 цм високог Уроша Луковића мучио Новосађане. Пришла је Војводина на пола коша заостатка после поена Уроша Бањца, да би Луковић поново преузео ствари у своје руке и покренуо нови налет домаћих. Погађао је центар Металца како је хтео и правио велике проблеме супарничком саставу. Прво полувреме завршио је са 15 поена и био најзаслужнији што је његов тим водио 44:36.

Војводина је серијом 4:0 у трећој четвртини пришла на минус четири, а могла је и више, да је била за нијансу прецизнија у шуту. Имала је шансу новосадска екипа да се врати у дуел у потпуности, али је константно те прилике пропуштала. Због тога је Металац последњих 10 минута сачекао са предношћу од седам поена.

Уследила је веома садржајна завршница. Тренер Новосађана Милош Исаков-Ковачевић добио је искључење због приговора. То је покренуло његов тим, који је преокренуо и у драматичној завршници извојевао прву победу у Суперлиги.