Пораз Сакрамента, Бјелица убацио три поена

САКРАМЕНТО: Кошаркаши Сакрамента изгубили су од Финикса 116:100, а српски кошаркаш Немања Бјелица у пораженом тиму убацио је само једну тројку.
nemanja bjelica

Бјелица је на паркету провео 11 минута уз шут из игре 1/3, три скока и две асистенције, а најефикаснији код Кингса био је Бади Хилд са 17 поена.

У победничкој екипи Финикса предњачили су Микал Бриџс (22 поена), Камерон Џонсон додао је један мање, док је Девин Букер стао на 20.

Вашингтон је поражен од Орланда 120:113, а Дени Авдија, син легенде Црвене звезде Зуфера Авдије, имао је учинак од девет поена и девет скокова, уз три асистенције за 36 минута игре.

У екипи Орланда истакао се Никола Вучевић са 15 поена, осам скокова и четири асистенције.

Свему је претходила историјска утакмица кошаркаша Даласа и Лос Анђелес Клиперса, у којој су Маверикси добили прво полувреме са 50 поена разлике (77:27), док је на крају је резултат било плус 51 у корист екипе Бобана Марјановић (124:73).

Најефикаснији је био Лука Дончић са 24 поена, девет скокова и осам асистенција. Пратио га је Џош Ричардсон са 21, а 18 је имао Хардавеј.

Српски центар Бобан Марјановић је за 10 минута постигао четири поена и ухватио пет лопти, док је међу Клиперсима Пол Џорџ имао 15, а Ибака 13 постигнутих поена.

Резултати: Шарлот - Бруклин 106:104, Њу Орлеанс - Сан Антонио 98:95, Вашингтон - Орландо 113:120, Кливленд - Филаделфија 118:94, Њујорк- Милвоки 130:110, Чикаго - Голден Стејт 128:129, Индијана - Бостон 108:107, Сакраменто - Финикс 100:116, ЛА Лејкерс - Минесота 127:91.