ПЖЛСК: Разлика у класи у градском дербију

Кошаркашице Војводине убедљиво су победиле Новосадску ЖКА у локалном дербију петог кола Прве лиге.
 Jovana Adamović Foto: S. Šušnjević

Домаћа екипа је била доминатна током целе утакмице, како у нападу, тако и у одбрани. Гошће су најбољу игру приказале у последњој четвртини, али је тада већ све било решено.

У већем делу првог дела ЖКА је успела да одржава резултат, ипак на крају  Војводина је предвођена сјајном Јованом Адамовић успела да стекне солидну предност.  Покушавале су играчице ЖКА да одржавају прикључак, међутим, то међутим није дуго трајало. Воша је дошла до прве двоцифрене предности (22:12). Од тог тренутка је домаћа екипа  диктирала темпо и до краја полувремена створила велику разлику (44:24).

Без обзира на резултат, гостујућем тиму није мањкало борбености. То, ипак, није било довољно да се уради нешто озбиљније. Војводина је једноставно била боља и доминантнија и предност је само расла.

Војводина 021 - Новосадска ЖКА 95:62 (19:12, 25:12, 27:16, 24:22)

ПЕТРОВАРАДИН: Спортска хала Петроварадин, судије: Јовичин, Ракић, Требатицки.

ВОЈВОДИНА: Мишељић 20, Подунавац 7, Ле. Радуловић 14 (10 ас), Ла. Радуловић 17, Адамовић 27, Јаковљевић 6, Живковић 2, Грујић 2, Зукановић, Опачић, Тодоровић, Милер Мек Креј.

НОВОСАДСКА ЖКА: Тадић 2,Ђурић 6, Вучетић 8, Јовановић 17, Гверо 13, Бабајић, Перић, Ждрња 4, Ђалинац 7, Миросављев, Мужевић, Мршић 5.