Волтерс водио Звезду до победе против Макабија у Тел Авиву

ТЕЛ АВИВ: Кошаркаши Црвене звезде савладали су вечерас Макаби у Тел Авиву 75:63 у утакмици другог кола Евролиге.
z

Црвено-беле је до првог тријумфа ове сезоне у елитном такмичењу предводио сјајни Нејт Волтерс са 17 поена, укључујући и две преломне тројке у трећој четвртини.

На крају најефикаснији био је Никола Калинић са 19, док је Лука Митровић убацио 12.

Код Макабија Скот Вилбекин постигао је 18, а Матијас Лесор 16 поена.

Радоњић: Велика победа за нас

Одиграли смо одличну утакмицу, имамо много проблема, али пронашли смо енергију и дефанзивно смо одиграли паметно - све што смо планирали пре меча, успели смо да спроведемо у дело, рекао је тренер кошаркаша Црвене звезде Дејан Радоњић после победе против Макабија.

Честитам мојим играчима, одиграли смо са доста мотивације, увек је тако када играмо Евролигу. Волтерс је вечерас био одличан, можда и његов најбољи меч, рачунајући и први пут кад је играо за нас, изјавио је Радоњић.

Како је навео, било је јасно да после првог полувремена може да се очекује притисак Макабија, али да је Звездина одбрана и у наставку била добра.

Офанзивно смо такође урадили много добрих ствари. Велика победа за нас, поготово узевши у обзир околности са одсутним играчима, поручио је Радоњић.

Звезда сада има скор 1-1, а у наредном колу, 13. октобра, дочекује Жалгирис.