Катарини Драганов Чордаш измакло финале за 12 стотинки, Јокић 11. МК спорт пиштољем на ПОИ

Српска пливачица Катарина Драганов Чордаш није успела да се пласира у финале трке на 50 метара леђно у класи С2 на Параолимпијским играма у Јапану.
cordas

Она је остварила време 1:32.98, али то ипак није било довољно за пласман међу осам најбољих.

Драганов Чордаш је у квалификацијама заузела девето место, а финале је измакло за 12 стотинки. Злато је у овој дисциплини припало Пин Ксију Јип из Сингапура с временом 1:02,04, сребро је освојила Мијуки Јамада из Јапана (1:06,98), а бронзу Јазу Фенг из Кине (1:11,55).

Такмичења на стрељачком турниру настављена су надметањем малокалибарским спорт пиштољем (класа СХ1) у коме је Србија имала двојицу представника.

После прецизне паљбе Живко Папаз је био 9. са 287,6 кругова, а Растко Јокић 16. са 283,7. После брзе паљбе Јокић је побољшао свој пласман, али није успео да се пласира у финале и на крају је завршио као 11. са 561 кругом, док је Папаз покварио пласман и на крају је био 22. са 546 кругова. Јокића је од финала делило пет кругова. Злато у овој дисциплини у којој се мушкарци и жене такмиче у јединственој конкуренцији, освојио је Кинез Ксинг Хуанг, сребро је припало Пољаку Симону Совинском, а бронза Украјинцу Олексеју Денисјуку.