Кањижа Куп 2018: Нексе и Цеље у финалу

У финалу међународног рукометног турнира 8. “ОТП банка – Кањижа куп 2018” у недељ у 15 сати у спортској хали Бање Кањижа играће Нексе из Нашица (Хрватска) и Цеље Пивоварна Лашко из Цеља (Словенија).
М. Митровић/ Са утакмице ЦСМ Букурешти – Нексе

Они су са по две победе у групама обезбедили пролаз у борби за трофеј престижног турнира у Кањижи.

За 3.место уграће Горење Велење (Словенија) и Рибе Есјберг (Данска) у 13 сати док ће за 5.место играти београдски Партизан и ЦСМ Букурешти из Букурешта (Румунија).

Трећег дана турнира било је веома неизвенсих надигравања ривала, пре свега у утакмици ЦСМ Букурешти - Нексе, коју је екипа из Нашица добила са два гола разлике, а такође и у окршају Рибе Есбјерг Пивоварна Цеље.

После два пораза у званичној конкуренцији за трофеј на „ОТП банка – Кањижа купу 2018“, где ће у завршници изграти за 5.место, изабраници тренера Бојана Бутилије су се искупили одличном партијом и победом у пријатељској утакмици против атинског АЕК-а, који овде борави као гост и игра припремне утакмице.

ЦСМ БукурештиНексе  23:25 (9:12)

Спортска хала Бања Кањижа, гледалаца 300. Судије: Секулић И Јовандић. Делегат: Миодраг Савић. Искључења: ЦСМ Букурешти 14, Нексе 14 минута. Седмерци: ЦСМ Букурешти 6 (4), Нексе 3 (3).

ЦСМ БУКУРЕШТИ: Купа, Циобану 1, Бера, Оњејекве 4, Рамба 2, Милитару, Сомлеа, Селицани 1, Тидуменстев 2, Естеки 2, Вражалић 3 (3), Манецу 1, Геориевски 3, Ротару 4 (1), Сампиоа, Григоре.

НЕКСЕ: Лелић, Шипић 1, Гаџа 1, Лебан 3, Етер, Кваестек, Мрђеновић, Баришић 5, Цар, Бувинић 2, Радовановић, Греганић 1, Вида 3, Лончар 1, Лаврић 1, Томић 2, Целеби, Возаб 5 (3).

СЕМАФОР: 5:5 (6.минут), 6:10 (22), 9:11 (27), 14:14 (40), 19:21 (54), 21:21 (57).

Рибе ЕсбјергЦеље Пивоварна Лашко 28:31 (15:16)

Спортска хала Бања Кањижа, гледалаца 300. Судије: Мошорински и Панџић. Делегат: Миодраг Савић.

РИБЕ ЕСБЈЕРГ: Винклер ,  Сондена 2, Карасон 1, Карлсон 3, Шонингсен 2, Тидеманд 1, Тау, Јогерсен, Расмусан, Вилдален, Бојсен, Педерсен 6, Жвижеј 4, Шилинг 2, Ендерлејт 2, Нилсен 1 (1), Џонсон, Хајнл, Квист 3 (1), Хаген.

ЦЕЛЕЈЕ ПИВОВАРНА ЛАШКО: Вујовић , Јуречић, Малус , Разгор , Овничек , Маргуч , Шарац , Грошељ , Ненадић , Пањтар , Ферлин , Кодрин , Хоржен , Макуц , Анић , Дујсебаев , Бећири.

СЕМАФОР: 4:4 (11.минут), 9:8 (18), 11:11 (23), 14:16 (29), 21:21 (45), 22:25 (50), 27:31 (57).

Горење ВелењеЦСМ Букурешти  24:22 (13:12)

Спортска хала Бања Кањижа, гледалаца 300. Судије: Иван Мошорински и Панџић. Искључења: Горење Велење 18 минута, ЦСМ Букурешти 10 минута. Седмерци: Горење Велење 2 (2), ЦСМ Букурешти 5 (2).

ГОРЕЊЕ ВЕЛЕЊЕ: Вазеј 2, Крџалић 4 (2), Шпелић, Матановић, Логар 1, Леић 2, Стојнић, Вујовић, Миклавчић, Пантро, Вредник 3, Талетовић, Ј. Тајник, Кавчић 5, Ковчић 5, Д. Тајник 3.

ЦСМ БУКУРЕШТИ: Купа, Цидрану, Бера 2, Оње 5, Рамба, Милитари, Сомлеа, Селиеани1, Фиоуменстев 3, Естеки 1, Вразалић 1, Манжецу 2, Георгиевски 2, Ратару 3 (2), Самаро 2, Григоре.

СЕМАФОР: 4:4 (12.минут), 8:10 (20), 11:11 (26), 15:12 (36), 19:14 (43), 22:17 (54),.

АЕКПартизан  23:25 (11:11)

Спортска хала Бања Кањижа, гледалаца 200. Судије: Секулић и Јовандић. Делегат: Миодраг Савић. Искључења: АЕК 18, Партизан 14 минута. Седмерци: АЕК 6 (3), Партизан 6 (3).

АЕК: Радуловић 1, Сигарис, Забониус 3, Георгиадис 1, Милинтиас 2, Јакобсен 6 (3), Јоулиос 1, Домприс 1, Мазапулос, Алванос, Палавициус 2, Багиос 1, Пападионисиу 1, , Вражалица 1, Баласкос, Балаж 3.

ПАРТИЗАН: Живковић 7 (1), Грубић 3, Радовановић 1. Новак, Митровић, Микић, Пижурица, Ђуричић, Радивојевић 1, Јовановић, Стевановић 4, Мићић, Шотић 9 (2), Илић, Трнавац.