Кањижа куп 2018: Партизан поражен од данског прволигаша

КАЊИЖА: Рукометаши београдског Партизана доживели су други пораз на турниру у Кањижи овог пута од данског прволигаша Риве Есбјерга.
kanjiza rukomet

Додуше, црно бели су пружили бољу партију него на старту турнира против Цеље Пивоварне Лашко, јер су се добро носилy са Данцима у првом делу утакмице.

У екипи Партизана одличним одбранама истакао се голман  Андреј Трнавац, а најефикаснији у нападу био је Немања Живковић. Тренер црвено белих Бојан Бутулија, после убедљивог пораза у првом мечу против екипе из Цеља и нешто блажи пораз од Данаца, изјавио је да располаже са веома младом екипом која једноставно још много мора да учи и да се доказује.

Морамо да радимо још доста да би напредовали. Једини начин је да морамо истрпети неке грешке, младе играче који треба да стичу искуство. Свакако да су ове две утакмице неки показатељ где се екипа тренутно налази у односу на играче из тренутно квалитетнијих екипа, учесника турнира. Морамо проћи неки период одрастања, као и деца, да радимо и постепено растемо, изјавио је тренер Партизана Бојан Бутулија.

Нексе из Нашица је приказао бољу игру и укњижио победу над Горењем из Велења 27:21, док је ван конкуренције у пријатељском мечу атински АЕК за нијансу био успешнији од суботичког Спартак Војпута 26:24.

На свечаном отварању турнира учеснике су у име домаћина поздравили председник Организационог одбора Ференц Дукаи, а турнир је отворио предсендик кањишке општине Роберт Фејстамер. Поред општине Кањижа и спонзора, одржавање турнира је финансијски подржао и Покрајински секретаријат за спорт и омладину АП Војводине. За допринос афирмацији међународног турнира плакета је додељена генералном спонзору Филијали ОТП банке у Кањижи и истакнутом рукометном прегаоцу Миодрагу Бати Савићу из Кањиже.

Рибе Есбјерг – Партизан 30:19 (13:9)

Спортска хала Бања Кањижа, гледалаца 200. Судије: Секулић и Јовандић. Искључења: Рибе Есбјерг 18, Партизан 20 минута. Седмерци: Рибе Есбјерг 7 (5), Партизан 2 (2).

РИБЕ ЕСЈБЕРГ: Винклер, Сондена 1 (1), Карасон 6, Карлсон 1, Шоненгстен 3, Тиненанд, Тау, Јоргенсен, Расимусен, Вилдален, Бовсен, Педерсен, Жужеј 4, Шилинг 1, Ендерлејт 1, Ниелсенд 7 (2), Џонсон, Хајнл, Куист 5, Харген.

ПАРТИЗАН: ПАРТИЗАН: Јокић, Живковић 8 (2). Грубић 3, Радовановић 3, Новак, Митровић, Микић, Пижурица, Ђуричић, Радивојевић 1, Јовановић, Стевановић 2, Мићић 2, Шотић, Илић, Трнавац.

СЕМАФОР: 1:4 (5.МИНУТ), 5:5 (17), 9:9 (26), 14:10 (35), 17:11 (40), 25:18 (52).

Нексе  - Горење Велење  27:21 (13:10)

Спортска хала Бања Кањижа, гледалаца 200. Судије: Радаковић и Бакмаз. Искључења: Нексе 12, Горење 12 минута. Седмерци: Нексе 2 (1), Горење 0.

НЕКСЕ: П. Лелић, Шипиц, Гаџа, Лебан, Етер 1, Млађеновић, Баришић 2, Цар, Бонић 1, Радовановић, Греганић 2, Вида 7, Лончар 2, Лаврић 1, Томић 6, Целеди, Возар 4 (1).

ГОРЕЊЕ: Граделин, Мазеј 3, Насељић 6, Тајник 1, Шделић 1, Матановић 3, Логар, Левиц3, Стојмил 1, Вогел, Миланчић, Банфед, Бобреш, Вердинек 2, Грмсек, Телетовић 1, Тајмил, Шишко.

СЕМАФОР: 4:4 (12.МИНУТ), 9:7 (22), 13:8 (26), 17:13 (38), 23:15 (47), 25:20 (55).

АЕК – Спартак Војпут  26:24 (15:13)

Спортска хала Бања Кањижа, гледалаца 200. Судије: Мусић и Ђурашиновић. Искључења:АЕК 16, Спатрак Војпут 10 минута. Седмерци: АЕК 3 (3), Спартак Војпут 5(4)..

АЕК: Радуловић, Стојарис, Забониус 2, Георгидис 2, Милонас, Јакобсен 5 (3), Јолиос, Домприс 3, Мацопулос, Алванос, Паулевирус 6, Багиос 1, Пападоунисиу 2, Вразалица 3, Баласкас, Балаж 2.

СПАРТАК ВОЈПУТ: Радосављевић 5 (3), Шукић, Петровић 1, Пеић 3, Спремо, Кујунџић, Ристић 2, Леовац 5, Росић, Ј. Пеић 1, Којадиновић, Рељић, Потпара 7 (1), Арџелем, Пјевалица.

СЕМАФОР: 6:4 (10.минут), 8:8 (15), 9:10 (21), 12:12 (26), 17:14 (33), 18:19 (40), 25:22 (58)