Почео 8. турнир ОТП банка – Кањижа Куп 2018

КАЊИЖА: На почетку 8. међународног рукометног турнира “ОТП банка – Кањижа куп 2018” састав Цеље Пивоварна Лашко из Цеља био је убедљив против београдског Партизана, остваривши победу 41:24.
rukomet kanjiza

Подмлађени састав црно-белих које предводи тренер Бојан Бутулија, није озбиљније могао да се супротстави квалитетнијој словеначкој екипи, која је доминирала током целе утакмице.

На књишком турниру још учествују Горење Велење из Словеније, Рибе Есбјерг из Данске и ЦСМ Букурешти из Букурешта (Румунија), који се боре за трофеј престижног турнира, а ван конкуренције гост Кањижана је атински АЕК.

Увертира у званични део турнира било је надигравање АЕК-а и новог члана Суперлиге Србије Кикинда Гриндекс  из Кикинде. Кикинђани су пружили добру игру нарочито у првом делу, када су већим делом имали предност у неким моментима три и четири гола разлике, па и на одмор отишли са голом предности, али су гости из Атине у другом делу били ефикаснији и забележили победу 29:24.

ПартизанЦеље Пивоварна Лашко 24:41 (10:19)

Спортска хала Бања Кањижа, гледалаца 250. Судије: Грубачки и Војводић. Искључења: Партизан 8, Цеље Пивоварна Лашко 14 минута. Седмерци: Партизан 3(2), Цеље Пивоварна Лашко 4(3).

ПАРТИЗАН: Живковић 4, Јокић, Брубић 1, Радовановић 1, Новак 1, Митровић, Микић, Пижурица, Ђуричић, Радивојевић, Јовановић 1, Стевановић 8 (2), Мићић 1, Шотић 4, Илић, Трнавац.

ЦЕЉЕ ПИВОВАРНА ЛАШКО: Вујовић, Јуречич 8, Малус 1, Разгор 6 (2), Овничек 1, Маргуч 9 (1), Шарац 4, Грошељ 5, Ненадић, Пањтар, Ферлин 1, Кодрин 1, Хоржен 3, Макуц, Анић, Дујшебаев 1, Бећири.

СЕМАФОР: 2:2 (6.минут), 5:10 (16), 9:15 (25), 10:22 (32), 12:26 (38), 20:35 (53).

АЕККикинда Гриндекс 29:24 (14:15)

Спопртска хала Бања Кањижа, гледалаца 200. Судије: Мусић И Ђурашиновић. Искључења: АЕК 14, Кикинда Гриндекс 12 минута. Седмерци: АУЕ 3 (2), Кикинда Гриндекс 1(0).

АЕК: Радуловић 1, Сигарис, Забунс 5, Георггадис 3, Милонас 5, Јакобсен 2, Јовиос 2, Домпрас 2 (1), Мацопулос, Алванос, Паулевирус 6, Багиос, Пападоунисиу 1 (1), Вразалица 1, Баласкас, Балаж 2.

КИКИНДА ГРИНДЕКС: Раковић, Трнинић1, Дукатаров, Лисица, Голић, Кењало 1, Куртеш 4, Делибашић, Гамбер 3, Врговић 5, Трумбеташ 3, Рогљачин, Комарек 3, Мирић 4 (1), Кецман.

СЕМАФОР: 4:4 (5 минут), 7:8 (17), 8:12 (22), 16:15 (33), 19:15 (37), 21:20 (47), 26:22 (52).