Пораз рукометашица Србије од Црне Горе за 6. место на СП

Женска рукометна репрезентација Србије заузела је шесто место на Светском првенству у Јапану, пошто је рано јутрос у борби за пету позицији изгубила од Црне Горе 28:26 (13:12).
srbija_crnagora

Репрезентација Србије боље је отворила меч серијом 6:2 која је окончана голом Сање Радосављевић у 12. минуту. Брз центар Црногорки и ратоборна одбрана донели су им преокрет, па је после 8:8 у 20. минуту виђено и 8:12 шест минута касније. Реаговао је претходно селектор Обрадовић тајм-аутом, дао шансу Трифуновић и Јањушевић у бековској постави, а оне вратиле головима које су Србију приближиле на 12:13 на полувремену.

Головима Стоиљковић и Трифуновић, српски тим дошао је до предности 14:13 у 32. минуту. Гол за гол играло се све до 45. минута (19:19), када Црногорке праве серију 3:0 и долазе до 19:22. Ту разлику тим Пера Јохансона успешно је одржавао. Јелена Трифуновић је са линије седам метара погодила за 23:25 на почетку 56. минута, Јелена Лавко је смањила на 24:25, али је у самој завршници Марта Батиновић са две одбране однела превагу на страну Црногорки.

Најефикаснија у тиму Србије била је Јована Стоиљковић се пет голова, а Јелена Трифуновић постигла је један мање.

У победничком тиму најбоља је била Ема Рамусовић са четири постигнута гола, а истакла се и голманка Марта Батиновић са осам одбрана.

Изабранице Љубомира Обрадовић играће у доигравању за пласман на Олимпијске игре, на којима је репрезентација последњи пут учествовала као СФРЈ 1988. године у Сеулу.

Ривали Србије за одлазак у Токио следеће године биће бронзана селекција са СП, Шведска или Мађарска, односно, селекција Кине.

Квалификациони турнири за Олимпијске игре одржаће се од 20. до 22. марта наредне године.

Србија - Црна Гора 26:28 (12:13)

КУМАМОТО: Аква Дом. Гледалаца: 4.000

СРБИЈА: Рисовић три одбране , Томашевић девет одбрана , Радосављевић 2, Трифуновић 4 , Штевин, Лавко 2, Николић 3, Јањушевић 3, Којић 1, Поп Лазић 1, Радојевић, Обрадовић, Јововић, Стоиљковић 5, Лишчевић 2, Цвијић 2.

ЦРНА ГОРА: Радичевић 3, Јауковић 1, Кликовац 3, Ненезић, Кнежевић, Ујкић 1, Премовић, Булатовић 1, Брновић 2, Батиновић 8 одбрана, Мугоша, Рамусовић 4, Мехмедовић 3, Деспотовић 3, Раичевић 3, Грбић 2.