Пријатељска утакмица: Србија – Мађарска 18:33

У првој утакмици двомеча пионирки Србије и Мађарске, рођених 2002. године, успешније су биле гошће, које су доминирале у првом делу.
Najbolje na utakmici Amina Hasanović i Johana Farkaš  Foto: M. Mitrović

Састав гошћи је кренуо жешће и био супериорнији, па је до одмора стекао велику предност коју рукометне наде Србије у другом полувремену нису никако могле да надокнаде, али су резултатски у овом делу утакмице приказале бољу игру и добро парирале и биле равноправне партнерке Мађарицама, тако да су према резултату у другом делу заостале само гол 11:12.

Најбоље играчице на утакмици из нашег састава Амина Хасановић и Јохана Фаркаш из екипе гошћи, добиле су поклоне Рукометног савеза Србије.

Пре почетка утакмице минутом ћутања одата је пошта Милану Валчићу – Валчи, дугогодишњем генералном секретару Рукометног савеза Југославије и истакнутом прергаоцу рукометног спорта.

Другу пријатељску утакмицу селекције Србије и Мађарске играју у у Спортској хали Бање Кањижа у среду у 10 сати.

М. Митровић

Србија – Мађарска 18:33 (7:21)

КАЊИЖА: Спортска хала “Бање Кањижа”, гледалаца 150. Судије: Н. Мусић и М. Ђурашиновић (Врбас). Делегат: Миодраг Савић (Кањижа). Искључења: Србија 10, Мађарска 14 минута. Седмерци: Србија 4 (3), Мађарска 4 (3).

СРБИЈА: Митровић, Глишић, Хасановић, Коцић, Филиповић, Илић 3, Ајдер 3, Радоњић 1, Николић 1, Пап 4, Зелић, Крстић 2, Савић 1, Ђукичин 2, Зубовић 1, Маленовић.

МАЂАРСКА: Фараго, Мераи 1, Фаркаш, Киртхи 3, Тот 2, Хорват 4, Немет, Балаж 2, Вамош, Банхиди 2, Вајер 3, Барди 4, Буковски, Коронцаи2, Ронаи 8, Ковалчик 2.