РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ ЛАКО ИЗАШЛИ НА КРАЈ СА РАДНИЧКИМ: Новосађани сами на врху табеле

Рукометаши Војводине, актуелни прваци државе савладали су Раднички из Крагујевца са 36:26 (16:10) у 14. колу Суперлиге Србије
С. Шушњевић

Воша је боље стартовала и након уводних десет минута солидне игре брзо је дошла до осетније предности. Крила црвено-белих Дарко Миленковић и Бојан Рађеновић постизали су голове, на голу је бриљирао Фран Лучин, па је српски шампион након 22 минута игре имао девет голова предности (13:4). За Новосађане је после паузе због повреде заиграо словеначки интернационалац Грегор Оцвирк што је свакако позитивна ствар и храбри екипу пред нове изазове у Лиги Европе.

У наставку сусрета домаћи су успешно одржавали предност, али у грешили што су гости користили и долазили до лаких голова. Стратег Војводине Борис Ројевић поделио је минутажу играчима, па се тако у другом полувремену на голу нашао талентовани Марко један од тројице браће Драшко који су будућност црвено-белих. На 15 минута до краја Воша је водила са 27:20. Новосађани су мирно привели меч крају и уписали 13. победу у домаћем шампионату. У редовима Крагујевчана истакао се Милош Баруџић који је заслужан што разлика на крају није била већа.

Војводину 20. децембра очекује заостали дуел 12. кола са Динамом из Панчева. Меч се игра од 19.30 часова у СЦ Стрелиште.

В. Гвозденовић

Војводина - Раднички 36:26 (16:10)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 200. Судије: Мусић и Ђурашиновић (Врбас). Седмерци: Војводина 5 (5), Раднички 2 (2). Искључења: Војводина 6, Раднички 2 минута.

ВОЈВОДИНА: Лучин (11 одбрана), М. Драшко, Шијан, Оцвирк 4 (2), Вуковљак, Азиз, Ратковић 3, Миленковић 6, Сунајко 3, Пушица 1, Рађеновић 3, Пешић 2, Томић 4, Голубовић 3, Пуховски 7 (3).

РАДНИЧКИ: Ђерић, Ивановић (4 одбране), Вељковић, Маљевић 3, Величковић, Станисављевић 2, Мутавџић, Мојсиловић 2, Касаловић, Баруџић 7, Кнежевић 2, Утвић 4, Станојев 3 (2), Барјактаревић 3.