Топи се у устима! САМО 3 САСТОЈКА, без брашна и шећера - чоколадни десерт који вреди пробати
Напокон чоколадна посластица због које нећете жалити ни једну калорију - и коју ћете правити изнова и изнова.
Има рецепата који изгледају компликовано, а нису. Овај колач од само 3 састојка је управо то – чоколада, јаја и шлаг, ниједан минут печења и резултат који изгледа као из посластичарнице.
Нема брашна, нема шећера, нема дугог стајања у кухињи. Само три састојка која се „сложе“, а онда фрижидер одради све остало. Једном га направите и разумећете зашто га сви праве стално.
Састојци:
200 г тамне чоколаде
4 јаја
300 мл шлага
Припрема:
Почните тако што ћете отопити чоколаду на пари или у микроталасној -полако, уз мешање, да не загори. Оставите је да се мало прохлади, па додајте жуманца једно по једно и сваки пут добро умешајте. Смеса треба да буде глатка и сјајна.
У посебној посуди умутите шлаг до чврстих врхова – не преправите га, треба да буде кремаст, не сувишно чврст. Беланца умутите у чврст снег уз прстохват соли.
Сада пажљиво, лаганим покретима одоздо према горе, умешајте најпре шлаг у чоколадну смесу, а затим и снег од беланаца. Ово је тренутак који прави разлику, не мешајте јако, јер ваздух који сте унели чини колач лаким и пахуљастим.
Сипајте у калуп или чаше и ставите у фрижидер на најмање 4 сата, а још боље, преко ноћи.
Због овога испадне савршено сваки пут
Када мутите шлаг и снег од беланаца, немојте журити, то је једини корак који захтева стрпљење. Што је ваздух који унесете у смесу већи, то ће овај колач од само 3 састојка бити лакши и кремастији.
И још једна ствар – немојте га вадити из фрижидера пре времена. Четири сата су минимум, али ако сачекате до следећег јутра, добијате нешто што се заиста топи у устима.
Како га сервирати
Нарендајте мало чоколаде по врху, додајте свежу малину или јагоду, или једноставно поспите прстохват морске соли. Изгледа као из ресторана, а нико неће ни посумњати да сте га направили од само три састојка.
И то је цела тајна овог десерта – једноставан је, а никада не изгледа тако.