Авион слетео са писте у Канади, нема погинулих
ХАЛИФАКС: Авион канадске компаније Ер Канада слетео је са писте на Међународном аеродрому у Халифаксу на југоистоку Канаде, пошто је ударио у далековод и сви путници и чланови посаде су преживели несрећу,
јавио је јутрос Раша тудеј. Авион на лету 624 из Торонта за Халифакс слетео је са писте после слетању, пошто се несрећа поклопила са изненадним нестанком струје на аеродрому, потврдила је портпарол компаније "Ер Канада" на твитеру.
Свих 132 путника и пет чланова посаде је евакуисано из летилице која је озбиљно оштећена у несрећи и налазе се у терминалу аеродрома, пошто се слетање са писте догодило у 12.30 сати по локалном времену, наводи Раша тудеј.
"Авион је имао лоше слетање", навео је портпарол аеродрома Петар Спурвеј за Кроникал Хералд.
Нико од путника није задобио повреде опасне по живот, мада су многи путници задобили мање посекотине или су били у стању шока и локалне болнице очекују пријем до 50 лакше повређених путника, док су два пацијента пребачена у болницу колима хитне помоћи, јављају ЦБС Њус.