ВОЈВОДИНА ПОТОПИЛА БЕОГРАД и изборила разигравање за 9. место у Суперлиги РИВАЛ НОВОБЕОГРАДСКИ ВУКОВИ
Ватерполисти Војводине, коначно су у другом делу сезоне показали право лице и "потпили" екипу Београда у другој утакмици разигравања од 9. до 12. места са 19:9.
У првој утакмици у Београду било је 11:10 за домаће, тако да је укупним резултатом Војводина изборила разигравање за 9. место, а ривал ће јој бити новобеоградски Вукови, који су у два сусрета савладали Стари град. За 11. место играће поражени Београд и Стари град.
Изабраници Дарка Билића добро су отворили утакмицу и после прве четвртине повели са 3:1. У другој Београд је успевао да парира Војводини, која је на велики одмор отишла с предношћу од 7:5. А, онда је у наставку потпуно надиграла Београђане. Расположен је био један од најискуснијих Мирослав Ранђић, који је до краја меча постигао осам погодака, што из петераца, што из игре, а одлично га је пратило млади Милан Зелић, који је постигао четири гола. Београд није имао решења за одбрану Војводине, која је успела у трећем периоду "преломила" меч, решивши тај период игре са 7:2 у своју корист. До краја Новосађани су успели и да повећају разлику, а ривал није имао снаге да се уопште супротстави.
Треба додадити да су Новосађани коначно пронашли решење за екипу Београда, која их је савладала у Првој регионалној лиги, која се бодовала и за домаће првенство, као и у првом дуелу овог доигравања.
Тренер Војводине Дарко Билић рекао је да су утисци после победе увек лепи, али се онда осврнуо на двомеч са Земуном, са којим су се борили за улазак у плеј-оф.
- Круну сезоне пропустили смо против Земуна. Али, то је одлика младих екипа, да играју са осцилацијама. Ево и увом разигравању, у првој утакмици са Београдом нисмо личили на ово како смо сада одиграли. Поготово у другом делу утакмице када смо показали снагу и да мало више тренирамо од Београда. То су неки млади момци жељни игре и доказивања. То је био прави пут на овој утакмици, а резултат мислим да није реалан - казао је Билић.
Први дуел за 9. место са Вуковима игра се у Новом Саду 22. априла.
- Нама је свака утакмица важна, ми из сваког сусрета требало би да растемо, као што то и радимо. Пробаћемо то да искористимо на најбољи могући начин и да пробамо да добијемо Вукове за то 9. место. Али, понављам остаје жал да нисмо завршили сезону боље него прошле године. Први део сезоне играли смо добро, али нажалост због мог одсуства због репрезентативних обавеза, није имао ко да ме замени и то се осетило у другом делу сезоне када је било најпотребније да дамо максимум - закључио је Билић.
Војводина - Београд 19:9 (3:1, 5:4, 7:2, 4:2)
НОВИ САД: Базен Слана бара. гледалаца: 150, судије: Раковић Крстоношић и Петровић. Играч више: Војводина 12 (5), Београд 10 (3). Петерци: Војводина 5 (5), Београд 2 (1).
ВОЈВОДИНА: Попадић, Марић, Маричић, Дробњаковић 1, Хрговић, Зелић 4, Блажевић 1, Тубић, Ранђић 8, Брешћански 2, Гргић 1, Лекић 2, Шанталаб, Теодоровић.
БЕОГРАД: Васовић, Чабрило 2, Стаменковић, Прибићевић 2, Шуберић, Бановић, Ђуришић, Митровић 2, Ацковић 1, Ичагић, Ристивојевић 2, Банићевић, Влаховић, Шћекић.
Г. Маленовић