НЕ ОДУСТАЈЕ СЕ ОД ”ЦРНОГ ЗЛАТА”
ВАНРЕДНИ ЕНЕРГЕТСКИ СЦЕНАРИО НА ПОМОЛУ "Вратићемо се на угаљ ако цена гаса скочи" ПАЛЕ СЕ ТЕРМОЕЛЕКТРАНЕ!
Италијанска влада би могла поново да активира термоелектране на угаљ, ако цена гаса достигне 70 евра по мегаватсату, изјавио је министар за животну средину и енергетску безбедност те земље Гилберто Пикето Фратин.
"Ако цене гаса пређу 70 евра по мегаватсату, можда ће бити неопходно поново активирати термоелектране на угаљ", рекао је Пикето Фратин новинарима на маргинама састанка "Свети грал енергетике" у Милану, преноси Анса.
Он је казао да је то "висока бројка".
"Говоримо о ванредном сценарију, а не о уобичајеном пословању. Угаљ остаје резидуално решење, али морамо бити спремни ако је неопходно", закључио је министар.
Италија има четири термоелектране на угаљ у стању приправности.
Влада је у марту саопштила да одлаже трајно затварање својих термоелектрана на угаљ за 13 година, до 2038. године, након избијања рата у Ирану.