"Не може ово да се опише, ово мора да се доживи" ДЕЈАН СТАНКОВИЋ ПОСЛЕ "ОВЕРЕ" ТИТУЛЕ: "Честитке момцима, од јануара нису одустали, били су лојални и није чудно што смо успели да преокренемо сезону"
"Не може ово да се опише, то мора да се доживи. Честитам момцима на раду, посвећености. Извукли смо максимум. Честитам Владану Милојевићу на свему што је урадио. Честитам мојим сарадницима. Лако је бити тренер у Звезди. Имаш клуб и навијаче иза себе. Много је лепо, некада напорно, али Боже мој", рекао је тренер фудбалера Црвене звезде Дејан Станковић после победе против Партизана (3:0) у 179. вечитом дербију и освојене девете титуле у низу.
Морамо бити фокусирани на полуфинале Купа. Не желим да оставим ништа поред пута, додао је Станковић.
"Били смо стрпљиви, на моменте је било тешко за гледање. Честитам свима на титули. Честитам Партизану на борби. Срђан Благојевић је прави даса, одличан тренер, визионар, надам се да ћемо се видети следеће године", поручио је Станковић.
На конференцији за медије Сејан Станковић је најпре прокоментарисао први хет-трик Звезде у победама у дербију у једној сезони после 28 година.
"Честитке момцима, од јануара нису одустали ни центиметар. Били су лојални и није чудно што смо успели да преокренемо сезону. Честитке Влади Милојевићу, пола посла је његово, а ја сам привео сезону крају. Честитке клубу на систематском раду, планском, то је јака структура. Рекао сам да је лако бити тренер Звезде, то може да се гледа из два угла, али то значи да имаш леђа, да ти верују, да имаш поверење. Честитам и навијачима, сваки длан и глас се осетио током целе сезоне. Зато је лако бити тренер Звезде".
"Што се тиче саме утакмице, није била можда лепа, али то ме не занима. Партизан је изашао храбро. Срђан је прави даса, визионар, била ми је част и милина да играм против њега. Надам се да ће бити тренер и следеће године и да ћемо имати још борби. Чупа (Ераковић) је дао први сениорски гол. Драго ми је због Сеола, свако би пожелео једног Сеола у екипи. Авдић, одличан. Прихватио је Сека да игра један на један, рекао сам је Сек незгодан, али је био феноменалан. Да се вратим на старе лисце, Александар и Марко, на средини Раде и Тими. Али идемо даље, чека нас полуфинале Купа. Не желим да освојим ништа поред пута. Желим да освојим све!"
На крају меча је упечатљив био загрљај Станковића са Катаијем и Иванићем.
"Не могу да лажем, тај однос који имам са Мићом и Салетом, то није тренер-играч. Хвала Богу да смо укрстили путеве опет. То како Сале игра фудбал и тренира, не верујем да ће Звезда имати још скоро таквог играча. Када га видим, срце ми је пуно. Сале и Мићко, то су моја деца, моја млађа браћа".
Упитан је о Џеју Енему.
"У садашњости га видим, не у перспективи. Имао си један на један, мораш да решиш. Имао си пенал, само да си пао, то је пенал. Али свиђа ми се жеља, воља. Ако остане, а ја то не знам, биће сигурно појачање за нас".
Шта је било најтеже од доласка?
"Тих минус један. Требало је затегнути екипу и успели смо. У 10 утакмица смо остварили 10 победа. Успели смо брзо да дођемо себи и 12 утакмица, 11 победа и један реми, то је одлично. Када смо стекли велику предност, гард је пао, али то је нормално. Није било потешкоћа, све је било како треба".
На крају је о трку Ераковића ка њему шаљиво прокоментарисао надовезавши се да је прочитао текст како би могао да има проблема са Марком Арнаутовићем.
"Могло је да буде и овако и онако, али тај трк је био за прошла времена. Јер се знамо од његових почетака. Заједно дишемо. Читао сам један текст, да ја и Марко Арнаутовић можемо да имамо проблема? Нема шансе, нула, минус 10. Не могу да ме преваре, ја сам уживао и уживам", закључио је Дејан Станковић.