РАСКОШНА, А ТУЖНА Ово је вила Богољуба Карића у Црној Гори у коју су уложени милиони евра
ХЕРЦЕГ НОВИ: На самој обали Бококоторског залива, у једном од најпрестижнијих делова Херцег Новог, пажњу пролазника и туриста привлачи грандиозно здање које сведочи о препознатљивом стилу и раскоши породице Карић.
Смештена у елитном насељу Савина, тик уз чувено шеталиште Пет Даница, луксузна вила српског бизнисмена Богољуба Карића постала је прави визуелни магнет и једна од главних тема међу мештанима и посетиоцима јадранске обале.
- Не можете а да не приметите ову вилу. Она је буквално на неколико метара од мора и главног шеталишта. Када се изградила Новљани су имали подељена мишљења, али заиста делује грандиозно. Међутим, иако је сада јек сезоне у вили нема никога. Потпуно је празна, па се може рећи и да мало тужно делује - каже за РИНУ један мештанин.
Према незваничним проценама, у изградњу и опремање овог модерног стамбеног објекта уложено је око три милиона евра. Вила се, према незваничним информацијама, простире на око 2.000 квадратних метара и архитектонски је обликована као вишеспратница са чистим линијама и великим стакленим површинама, што омогућава панорамски поглед на море из скоро сваког угла објекта.
Сваки детаљ екстеријера пажљиво је осмишљен како би се уклопио у медитерански амбијент, али и јасно ставио до знања да се ради о некретнини високе класе. Оно што посебно мами уздахе јесте спољашње уређење. Поред приватног базена који доминира двориштем, породица Карић није штедела ни на зеленилу. Медији су пренели да је само на пејзажну архитектуру и ретко медитеранско цвеће потрошено преко 15.000 евра, чиме је створена права приватна оаза заклоњена од радозналих погледа са шеталишта.
Ипак, док једни у овој згради виде архитектонско освежење и пример чистог луксуза који подиже туристички престиж Херцег Новог, други је посматрају као још један споменик моћи породице која деценијама интригира јавност на Балкану. Било како било, вила на Савини остаје једно од најсликанијих и најкоментарисанихих здања на црногорском приморју.