Градска лига Новог Сада: Ветерничани славили у Ченеју

На почетку утакмице домаћи су промашили две лепе прилике, Милићев шут завршио је изнад пречке, а Проле је погодио стативу.
Fudbal

Ченеј - Ветерник 1:2 (0:2)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 200, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Салонски у 47. за Ченеј, а Вуковић у 36. и Мркић у 41. минуту за Ветерник. Жути картони: Проле (Ченеј), Гери (Ветерник).

ЧЕНЕЈ: Драгин, Ћурчић, Ковачевић, Проле, Лукић, Милошев, Божић, Вилотијевић, Салонски, Милић, Чортан (Кубурић).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Несторовић, Огњановић, Сукара, Турало, Николић, Вуковић, Ушчумлић, Мркић (Гери), Малиновић (Стојшљевић), Купрешки.

Казнили су момци тренера Перишића .Центаршут је пролетео одбрану домаћих, на супротној стативи на правом месту био је Вуковић. На сличан начин гости су успели да повећају резултат, а у стрелце се уписао Мркић. На почетку другог полувремена трачак наде за домаћина, који је успео да смањи резултат. Милошев је из прекида у шеснаестерцу пронашао Милића, а овај повратном идеално упосли Салонског који је савладао Глигоријевића.

М. По.

Москва - Железничар 1:3 (0:1)

НОВИ САД Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Радић (Темерин), стрелци: Салиху у 69. за Москву, Б. Радић у 45. Поповић у 46. и Ђорђијевски у 67. минуту за Железничар. Жути картон: Баљинца (Железничар).

МОСКВА: Пећанац 7, Бериша 5, Греку 5 (Томић 6), Јованов 6, Комазец 7, Човић 6 (Салиху 7), Лато 5, Ковач 6, Черњак 5, Кременовић 6, Лимони 5.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашчанин 7, Берић 7, Радић 6 (Митровић 6), Кнежевић 7, Бајић 6, Ћетковић 8, Баљинца 6, Лаловић 8, Поповић 7 (Шатара 6), Ђорђијевски 7, В. Радић 8.

Од првог минута гости су домаћини ставили до знања да их интересује само победа. Одолевала је Москва уз неколико пропуштених прилика гостију до последњег минута првог дела, а онда је Бојан Радић пронашао пут ка мрежи за вођство.

У наставку грубу грешку домаћина искористио је Поповић. Трећи гол Ђорђијевског само је био потврда доминација момака тренера Ћетковића. Задовољни високим резултатом гости су дозволили домаћину да преко агилног и брзоногог Салихуа ублаже пораз.

М. По.

Јединство - Динамо 8:1, Обилић - Футог 0:4, Бачка - Сусек 2:1, Борац - Тител 1:5, Ченеј - Ветерник 1:2, Москва - Железничар 1:3. Слободни су били: Хајдук , Виноградар.