Новосадска лига: Младост зимује на врху

Победом против Славије Младост је осигурала зимовање на првом месту. У 23. минуту Витановић је са десне стране пронашао Вучића који је био прецизан са десетак метара.
Mladost Slavija/D. Ivanic

Младост - Славија 4:1 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 200, судија: Субашић (Ветерник), стрелци: Вучић у 23. и 72. Гачеша у 48. и Вучковић у 85. за Младост, а Димитров у 63. минуту за Славију. Жути картони: Слијепчевић, Каурин (Младост), Гајић, Окиљевић, Жакула, Грлица (Славија).

МЛАДОСТ: Иванишевић 7, Витановић 7,5, Гаћеша 8, Слијепчевић 7, Бараћ 7, Јанић 8, Вучић 7,5 (Новаковић), Ренић 8, Каурин 7 (Зорић), Драгојловић 9, Шијан 7 (Вучковић 7).

СЛАВИЈА: Чавић 6, Хованец 6 (Димитров 7), Радаковић 6, Гајић 6, Ружић 6 (Ждеро 6), Окиљевић 7, Грубовић 6, Жакула 6, Грлица 6.

У последњем минуту првог полувремена Ренић је одлично упослио Вучића који је из идеалне позиције промашио гол. У трећем минуту наставка Ренић је најпре извео слободан ударац с леве страна, Чавић је врхом прстију скренуо лопту у корнер. Ренић је одлично изео корнер а највиши пред голом гостију био је Милан Гутеша и мрежа се поново затресла.

У 63. минуту резервиста Димитров поред успаване одбране домаћих погодио мрежу. У 73. минуту Вучић је после асистенције Ренића срушио наду гостију да би могли до бода. У 86. минуту Вучковић је после неколико промашаја погодио и ставио тачку за миран зимски сан.

Д. Иванић

ЖСК - Бачка 1:0 (1:0)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца 600, судија: Чобанов (Руменка), стрелац: Каурин у 35. минуту. Жути картони: Калајyић, Трнинић (ЖСК), Д. Тривуновић, Ердељан (Бачка). Црвени картони: Трнинић (ЖСК), Балог (Бачка).

ЖСК: Калајyић 9, Марић 7, Ћирин 7, Ђурђић 8, Танасић 7, Томић 7, Каурин 8 (Трнинић 6), Чичић 7, Тошић 7, Клисара 8, Ђурић 7 (Лукић 6).

БАЧКА: Игњић 6, Ердељан 6, Љ. Тривуновић 6, Рогић 6 (Бабић 6), Павлов 6, Дангубић 6, Дејановић 6 (Пантић 6), Марковић 6, Д. Тривуновић 7, Солдат 6 (Цвијић 6), Ђелић 7.

У предивном амбијенту одигран је сусрет комшија у коме су на крају се заслужено славили Жабаљци голом који је постигао Божо Каурин. Имали су и Ђурђевчани своје прилике али је голман домаћих Милорад Калајyић био најбољи актер ове утакмице.

П. Бундало

Петроварадин- Нови Сад 0:1 (0:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 150, судија: Митровић (Нови Сад), стрелац: Миличевић у 79. минуту. Жути каротни: Ковачевић, Кокановић (Петроварадин), Мрђан, Бајат, Ђанковић, Миличевић, Илић (Нови Сад). Црвени картон: Иконић (Петроварадин).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Торбица, Лазаревић, Гардиновиачки (Мудрић), Шарац, Момчилов, Шавија (Радмањи), Ковачевић, Половина (Павлов), Кокановић, Иконић.

НОВИ САД: Шурлан, Паповић (Стакић), Попадић, Илић, Сувајyић, Бајат, Ђанковић, Симић, Мрђан, Тривуновић (Миличевић), Ћирић (Лукаја).

Претедент за највиши пласман успео је после боље игре да стигне до слатког минималца. У првом делу “жути” су имали иницијативу која није уродила плодом уз само једну прилику домаћина.

Уласком искусних играча Стакића, Лукаје и Миличевића “канаринци” су полетели. На центаршут с десне стране Мрђана Миличевић се нашао на правом месту и ударцем главом донео вредне бодове.

М. По.

Шајкаш - Јединство 1:1 (1:0)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Стефанови у 10. за Шајкаш, Станчић у 87. минуту за Јединство. Жути картони: Живанов, Панић (Шајкаш), Пекез (Јединство).

ШАЈКАШ: Попин 7, Гојков 6 (Граорац), Заов 6, Мајурић 7, Рулић 6, Вујиновић 6 (Павков 6), Панић 7, Стефановић 7, Карас 7, Николаш 6, Живанов 6 (Тодоровић 6).

ЈЕДИНСТВО: Савић 7, Филиповић 7, Пекез 7, Стричевић 6, Странић 6 (Трифуновић 6), Берић 7, Стаменковић 6, Митровић 6, Станчић 7, Китић 7, Радин 6 (Марић 6).

Након почетног испитивања снага домаћи су дошли до вођства. Присебан је у гужви пред голом Руменчана био Стефановић и Савић је био савладан. Најповољнију прилику за изједначење имао је Митровић, али се испречила пречка.

До изједначујућег гола упорних Руменчана игра се одвијала између два шеснаестерца, да би три минута пре краја Станчић искористио неопрезност одбране, постигао гол за поделу плена.

М. По.

Индекс - ТСК 0:0

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 300, судија: Секулић (Футог), жути картони: Бањац, Сендерак (Индекс), Пупавац (ТСК).

ИНДЕКС: Субашић 8, Кисић 6,5, Ковачевић 6,5, Сендерак 7, Р. Кнежевић 6, Зорић 6, Б. Кнежевић 6 (Вуковић), Киш 7, Бурсаћ 6, Бањац 6 (Николић), Звекан 5 (Станковић 6).

ТСК: Војводић 7,5, Пантош 6, Дринић 6, Ђукић 7, Драгољевић 6 (Брежњак), Милосављевић 7, Пупавац 6, Косић 6, Секулић 6, Зукић 6 (Блануша), Савић 5.

Пуно прилика пропуштено је на обе стране. Нападачи су се обрукали, али и играчи одбране својим грешкама а мреже су мировале на крају. Први је Индекс припретио преко Звекана који је погодио стативу у 4. минуту, а потом и Бањац је шутирао, а голман ТСК-а одбранио. У 32. минуту  Савићу је Субашић одбранио шут, а Бањац и Бурсаћ суе у 36. минуту пропустили одличне прилике за гол. У последњем минуту првог дела Секулић је шутирао, а голман Индекса био на месту.

Бањац у 47. је одлично шутирао, а Војводић одбранио и Бурсаћ је главом могао да донесе Индексу вођство али је тукао главом поред гола. Потом су Темеринци пропустили две одличне прилике преко Косића у 53. и Савића који је из близине промашио лопту у 56. минуту. Индекс је Имао иницијативу али су гости још једном имали шансу када се Секулић спотакао у 65. минуту.

М. Ковачевић

Милетић - Омладинац 3:1 (2:0)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 50, судија Граховац (Нови Сад), стрелци: Калаковић у 3. и 38. Славнић у 51. за Милетић, а Стојановић 25. минуиту за Омладинац. Жути картони: Славнић (Милетић), Батар, Максимовиц (Омладинац)

МИЛЕТИЋ: А. Лишић 7, Калаковић 8, Ђурић 7, Н. Лишић 7, Мрачајац 7, Павков 7, Бањац 7, Рогић 7 , Станковић 7, Суботин 7, Пругић 7 (Славнић 7).

ОМЛАДИНАЦ: Латиновић 7, Савић 6, Ћурчић 6, Пецељ 6, Мирковић 6, Максимовић 6, Батар 6 (Јовановић), Стојановић 7, Ћурчић 6 (Томић), Живковић 6, Макарић 6.

Заслужена победа домаћих који су створили неколико одличних шанси пред голом гостију.  Расположени Калаковић је са два поготка био један од најзаслужнијих за победу.

Ж. М.

Индекс - ТСК 0:0, Младост - Славија 4:1, Фрушкогорац - Сириг (одложено), Петроварадин - Нови Сад 0:1, Шајкаш - Јединство 1:1, ЖСК - Бачка 1:0, Милетић - Омладинац 3:1. Слободан је тим: Фрушкогорски партизан.