Прва лига Србије: Ненад Лукић одлучио дерби ТСЦ-а и Инђије

​​​​​​​ТСЦ – Инђија 1:0 (0:0)
tsc1

СЕНТА: Градски стадион, гледалаца 1.000, судија: Брдар (Нови Сад), стрелац Лукић у 66. минуту. Жути картони: Плавшић, Поњевић (ТСЦ), Бјеличић, Величковић (Инђија).

ТСЦ: Филиповић 8, Свитић 8, Бранковић 7,5, Томановић 7,5, Силађи 7,5 (Шинковић 7), Ровчанин 7 (Милисављевић 8), Поњевић 7, Бабић 7, Плашић 7 (Галић), Арсенијевић 7, Лукић 8,5.

ИНЂИЈА: Прековић 7,5, Величћковић 7, Димитријевић 7 (Ивановић), Јелчић 7, Димитров 7, Илић 7, Бастајић 7 (Дамјановић), Анђелковић 7, Роган 7, Хаџи 7,5, Видић 7.

У дербију фудбалских прволигаша ТСЦ је савладао чврсту екипу Инђије и тиме закорачио у елитну лигу. Прво полувреме је протекло у обострано отвореној игри, с тим што је већи посед лопте имао домаћи тим.Прву прилику за гол имао је домаћи фудбалер Арсенијевић, лопту је пребацио преко пречеке.Затим су гости два пута припретили, а право је чудо како Димитријевић није погодио мрежудомаћина из веома повољне ситуације

На почетку другог полувремена  ТСЦ је могао да поведе, Силађи је лепо послужио Рончевича који је са пет метара шутирао поред гола. Тренер домаћина Сабо  је на терен послао Милисављевића, који је  унео много жустрине и енергије. У 66. минуту Ненад Лукић је срушен на ивици шеснаестерца гостију, исти играч је извео је слободан ударац и довео свој тим у вођство.Нешто касније  Лукић је на асистенцију Милисављвића могао да постигне други гол, да би у 82. минуту оправдано досуђен пенал са домаћина. Шут Бранковића Перковић је одбранио. До краја утакмице виђене су још две шансе, али резултат је остао непромењен.

С. Стојиљковић

ОФК БечејБорац 1:1 (0:1)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе. Гледалаца: 400. Судија: Илић (Ћуприја). Стрелци: Бајић у 72. за ОФК Бечеј 1919, а Илић у 3. за Борац. Жути картони: Радић и Авдић (ОФК Бечеј 1918), Обрадовић и Берак (Борац).

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Живков 6, Мандић 6, Станојев 7, Петрић 6, Радић 6 (од 46. Авдић 6,5), Мирков 6 (од 46. Лазић 6,5), Рахић 6,5, Томчић 6,5, Бајић 7, Дражић 7, Ердељан 6 (од 82. Матијашевић -)

БОРАЦ: Масларевић 6, Јањушевић 6, Василић 6,5, Филиповић 6, Секулић 6, Урошевић 6, Шутић 6, Фићовић 6, Богићевић 6,5 (од 90. Берак -), Обрадовић 6,5, Илић 7.

Бечејци и Чачани су и трећи пут ове сезоне играли нерешено, па настављају трку у борби за голи прволигашки живот. Момци са Тисе имају два бода предности, али се Чачани не предају.  Играо се 70. минут, кад је виђена најлепша акција дербија 33. кола плеј - аута. Ердељан је лепо одложио лопту према Авдићу, који је утрчао, мајсторским лобом пребацио голмана и лопта је завршила у мрежи. Али, онда је судија Милан Илић, на интервенцију помоћника Ивана Крстића, све анулирао због наводног офсајда. Стиче се утисак да је оштећен Бечеј. Не први пут ове сезоне.

Чачани су већ у трећем минуту повели. Требало је двадесетак минута момцима са Тисе да се отрезне од шока, па су до одмора створили неколико прилика. У наставку је тренер домаћина Бајић убацио двојицу офанзивнијих играча, Авдића и Лазића, па је иницијатива настављена, али су, поред већ поменуте акције везане за поништен гол, само једанпут дошли у озбиљну ситуацију и изједначили. Играо се 72. минут, Томчић је дугом лоптом избацио Дражића, који је, ко зна који пут, претрчао Филиповића и пао у близини корнер линије, али је успео са земље да врати лопту до Бајића, који је све пратио и на мајсторски начин завршио акцију за коначних 1:1. У преосталом делу је мало фудбала било, јер су гости на све начине опструисали игру, ваљајући се по терену.