Квалификације ЛЕ: Чукарички петардом у друго коло

У реванш утакмици Квалификација за Лигу Европе екипа Чукаричког савладала је јерменски Банантс са 5:0 (2:0).
 Fudbaleri Čukaričkog Foto: FK Čukarički

У првој утакмици Београђани су победили са 3:0 тако да су прошли у друго коло Квалификација.

Били су веома ефикасни, чак пет голова у нрежи домаћина. Први гол постигао је Стојановић већ у 3. минуту после акције из аута, био је прецизан са око шест седам метара од гола. Други гол постигао је Тедић у 31. минуту после неколико одбијених лопти у шеснаестерцу био је прецизан.

Луковић је у 49. минуту био прецизан након соло продора са леве стране погодио је ближи голманов угао. Бирманчевић је био стрелац у 71. минуту након изласка испред гомана, погодио је угао. Стојановић је реализовао пенал у 75. минуту.

Чукарички ће највероватније играти у другом колу са Молдеом који је у првој утакмици савладао Рејкјавик са 7:1.

М. К.

БанантсЧукарички 0:5 (0:2)

ЈЕРЕВАН: Стадион Банантса, гледалаца: 2.000. Судија. Пападопулос (Грчка). Стрелци: Стојановић у 2. и (из пенала) 75,  Тедић у 31, Луковић у 49. и Бирманчевић у 72. минуту. Жути картони: Кподо, Дашјан (Банантс) , а Шапић, Бирманчевић (Чукарички).

БАНАНТС: Ајрапетјан 6, Воскањан 6, Барегамијан 6 (Кобзар), Мелкоњан 6, Дашјан 6, Кподо 6, Камара 6, Ајвазјан 6,5, Станојевић 6,5 (Хакобјан), Петросјан 6, Глишић 6 (Сињавски 6,5).

ЧУКАРИЧКИ: Белић 7, Доцић 7 (Ђорђевић), Луковић 7,5, Тедић 7,5 (Бирманчевић 7,5), Видосављевић 7, Пушкарић 7 (Каменовић), Стојановић 8, Богосавац 7, Ћирковић 7, Шапић 7, Ковач 7.