Друга победа црно-белих у Еврокупу: Партизан – Тофаш 93:80

Успели су кошаркаши Партизана да остану непоражену у досадашњем делу сезоне пошто су у другом колу Еврокупа савладали турски Тофаш.
1

Црно–бели су у првој утакмици пред домаћим навијачима направили преокрет пошто су губили до полувремена и за сада немају ниједан пораз. Екипа тренера Андрее Тринкијерија је после освајања АБА Суперкупа славила и на почетку Регионалне лиге, док је у Европи забележила две победе. Партизан је у Штарк арени играо ослабљен јер је због лакше повреде са терена одсуствовао Рашон Томас. Иако није све изгледало повољно за црно–беле који су губили и 14 разлике, у трећој четвртини је уследио преокрет, да би у последњих 10 минута Београђани у потпуности преузели контролу над утакмицом.

Црно–бели су на почетку били слаби у нападу и гости су брзо стигли до двоцифрене предности, а до краја прве четвртине били су у плусу 12 поена – 27:15. Дуго се мучио Партизан и никако није могао да смањи заостатак, али је то коначно постигао у последњем минуту првог полувремена. Раде Загорац је погодио уз фаул, а онда је убацио и тројку па су се црно–бели приближили на само четири поена – 49:45. Наставио је Партизан у одличном ритму и уследио је преокрет сјајном серијом 11–0 којом је домаћин повео 56:52. Одржавали су црно–бели предност једно време, али се у последњу четвртину ушло резултатом 66:66. Трајао је егал само на почетку последње деонице, а онда је Партизан загосподарио тереном, у потпуности је доминирао и на крилима сјајног Загорца запечатио је судбину турског Тофаша.