Борјан одличан у победи Канаде над САД после 34 године

Фудбалска репрезентација САД изгубила је меч од Канаде први пут после 34 године.
borjan, epa

Канађани су славили победу резултатом 2:0 у CONCACAF Лиги нација.

Добру партију забележио је голман Црвене звезде Милан Борјан, који се истакао са неколико добрих одбрана, те сачувао мрежу свог гола.

Од пораза од Тринидада и Тобага, којим су остали без пласмана на Мундијал, репрезентација САД је везала 17 узастопних победа, све до овог меча са Канадом.

Први гол на мечу постигао је Алфонсо Дејвис током другог полувремена, да би на коначних 2:0 повисио Лукас Кавалини у 90. минуту.

Американци су најбољу шансу имали у 51. минуту преко Кристијана Пулишића, али се тада Борјан истакао са једном од укупно три одбране које је забележио у великој победи своје екипе, скинувши "зицер" крилном нападачу Челсија.