Новосадска лига: Каменичани најзад кренули

После неколико слабих резултата фудбалери тренера Светозара Мијина дошли су против високопласираног ЖСК-а до убедљиве победе.
Моменат са утакмице у Госпођинцима

Фрушкогорац - ЖСК 5:1 (0:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, судија: Тепић (Шајкаш), стрелци: Шкрбић у 53. Беговић у 58. Варничић у 59. Јевтић у 62. Глишић у 87. за Фрушкогорац, а Богданов у 65. минуту за ЖСК. Жути картони: Старовлах, Ррагојловић и помоћни тренер Пејић (Фрушкогорац), Марков, Клисара и тренер ЖСК Крсмановић. Црвени картони: Савановић и играч на клупи Марић (ЖСК).

ФРУШКОГОРАЦ: Сл. Лалић, Сапунџић, Глишић, Перовић, Драгојловић, Шкрбић, Јевтић (Рис), Варничић, Бакош (Беговић), Печић, Ср. Лалић (Старовлах).

ЖСК: Савановић, Марков, Ђурђић, Џамбас, Ушћумлић, Богданов, Топић, Марков, Клисара, Пињо (Бајк), Танасић.

Сигурно је на коначан резултат утицало и искључење голмана гостију Драженка Савановића, због грубог старта над противничким играчем ван казненог простора.

Домаћи су теренску надмоћност  и играча више нису успели да искористе у првом делу, па се на одмор отишло без голова. У наставку је Драган Шкрбић отворио серију голова. Игор Беговић успео је да повећа резултат. Само минут касније и Дамјан Варничић је био неумољив. До краја меча резултат је повећао Милојко Јевтић. Срчани Жабаљчани успели су преко Александра Богданова да постигну почасни гол. Шлаг на убедљиву победу ставио је три минута пре краја меча Младен Глишић.

М. По.

СиригФрушкогорски партизан 1:0 (1:0)

СИРИГ: Спортски центар Препород, судија: Радиновић (Беочин), стрелац: Ферати (из пенала) у 43. минуту, жути картони: Радовановић, С. Брежњак, Томов (Сириг), Мирић, Рогановић (Фрушкогорски партизан).

СИРИГ: Тарабић, Рајачић, Б. Брежњак, Васић, Наранчић, Миловановић, Стојановић (Црнојевић), Радовановић, Декић (Томов), Ферати, С. Брежњак (Мисини).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Девић, Мирић (Грмаш), Подрашчанин (Чергић), Трифуновић (Ружић), Бабић (Лазић), Миловановић, Дулић, Пролић, Рогановић, Кантар.

Без стандардних првотимаца Дражића, Петровића и Вулића, фудбалери Сирига, победили су чврсту екипу из Буковца и задржали се на одличној трећој позицији. Знали су гости да највећа опасност прети од голгетера Фератија, па је Бабић имао задатак да га не испушта из вида. Домаћи су створили више шанси, а бедем ривала су срушили из пенала, досуђеног после прекршаја над најбољим актером Борисом Брежњаком.

Сирижани су, у досадашњем току првенства, промашили два пенала, али овог пута нису бацили у ветар казнени ударац, јер је Един Ферати био концентрисан. Голман Шурлан је, у наставку, одбранио три тешка ударца, осујетивши покушаје Стојановића, Радовановића и С. Брежњака. Гости су се оријентисали на контранападе, не успевши да на танак лед наведу голмана Тарабића и саиграче из одбрамбене линије.

М. Мен.

Јединство - Бачка (Б)  4:2 (1:1)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства. Судија Шарић (Нови Сад). Стрелци: М.Тепић (из једанаестерца) у 37. Р. Тепић у 52, Новаковић у 54, Ђурђевић у 72. за Јединство, а Ковачевић у 15. и Карановић у 89. минуту за Бачку.

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић 7, Зорић 7, Самарџић 7, Ковачевић 7, Новаковић 8 (Рабљеновић 7), Р.Тепић 7, Ђурђевић 7 (Виторац), Малиновић 8, Бубњевић 8, М.Тепић 8, Димић 7 (Мандић).

БАЧКА: Тодорић 6, Брмбота 6 (Роквић 6), Радосављевић 6, Карановић 7, Танцик 7, Тодорић 7 (Слепчев), Н.Тепић 6 (Шумар 6), Милић 7, Сафранин 7, Ковачевић 7, Штрбац 6 (Драгичевић 7)

Јединство је везало трећу победу за редом. Било је теже него што се очекивало, јер су се фудбалери Бачке представили као веома зрела и добро припремљена екипа. Гости су дошли у воћство после успешно изведене акције, коју је ефектно завршио Ковачевић у 15. минуту. Јединство је изједначило из оправдано досуђеног пенала у 37. минуту који је реализовао Младен Тепић, мада је голман Тодорић био близу да одбрани.

Дилему  оставља други гол Јединства у 52. минуту, када су гости сматрали да је лопта после једне гужве завршила у гол-ауту. Њихову збуњеност је искористио Радомир Тепић и сместо лопту у мрежу. До краја су фудбалери Јединства лако постигли још два гола, а пораз је минут пре краја ублажио Карановић.

З. Сиришки

Ветерник - Бачка (Ђ) 5:0 (2:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Чичић у 16. Китић у 42. Срдановић у 64. и 80. и А. Ушћумлић у 77. минуту. Жути картон: Малиновић (Веерник).

ВЕТЕРНИК: Ивић, Огњановић, Швоља, Турало, А. Ушћумлић (Субашић), Китић (Ђурица), Срдановић, Гвозден (Николић), Вуковић (Чалија), Малиновић, Чичић (Јовановић).

БАЧКА: Игњић, Ме. Тривуновић, Дејановић, Вујовић, Дангубић, Рогић, Станковић (И. Тривуновић), Багић (Ж. Тривуновић), Ду. Тривуновић (Проданов), Де. Тривуновић.

Момци тренера Бобана Дашића направили су још један корак ка јесењој титули. Без по муке убедљивом победом испратили су госте у Ђурђево. До 16. минута одолевали су гости нападима плаво-белих да би Милан Чичић голом откључао браву одбрану Игњића. До полувремена је Бојан Китић повећао резултат.

У наставку као и у првом делу доминирали су Ветерничани, а епилог игре била су још три гола. Два пута се у стрелце уписао Миљан Срдановић, а једном је кобан за Игњића био и најбољи стрелац Ветерника Алекса Ушћумлић.

М. По.

Шајкаш - Футог 1:0 (0:0)

КОВИЉ: СЦ у Ади, судија: Ковачевић (Будисава), стрелац: Играчев у 85. минуту. Жути картони: Николаш, Тривуновић (Шајкаш), Тополић, Сакач, Марковић (Футог). Црвени картони: Панић и Играчев (Шајкаш).

ШАЈКАШ: Шовљански, Станковић (Граорац), Зечевић, Павков, Малешевић, Мајурић, Тривуновић (Рулић), Марцикић, Играчев, Николаш, Панић.

ФУТОГ: Марковић, Самарџија, Стевановски, Сакач, Тополић, Гери, Чепић, Милкан Латиновић, Сирар, Милован Латиновић, Вуковић.

После велике борбе тешком муком екипа из Ковиља дошла је до вредних бодова.

У првом полувремену су заказали нападачи, пре свих Панић, Николаш и Играчев. У наставку су Футожани одолевали до 85. минута, да би напад домаћих уродило плодом. Панић је пробио по левој страни, повратном лопту упослио играчева, а овај матирао голмана Владимира Марковића. Након вођства домаћих створила се гужва, а у расправи су били са голманом гостију Владимиром Марковићем најжустрији Стеван Панић и Живан Играчев, па је судија обојицу морао да пошаље пре времена на хлађење. До краја меча домаћи су сачували капитал.

М. По.

Славија - Петроварадин 0:1 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, судија: Чобанов (Руменка), стрелац: Дервиши у 64. минуту. Жути картони: Петровић, Стојичић, Јашовић, Жакула (Славија), Сурдучки (Петроварадин). Црвени картони: Жакула и Чавић (Славија).

СЛАВИЈА: Чавић, Ћулум, Лазаревић, Јашовић, Жакула, Стајић (Глигорић), Петровић (Радојичић), Иконић (Кувекаловић), Стојичић, Бркљача, Богданов.

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Шавија (Мурсели, Марковић), Шимулија, Тодоровић, Момчилов, Сурдучки (Грујић), Дервиши, Кокановић, Коска (Стефановић), Кнежић, Шарац.

Након заслужене победе у Буковцу над Фрушкогорским партизаном фудбалери Славије су веровали у у новиу успех. Међутим, то као да их је спутало у намерама, па су гости предвођени младим талентованим голманом Александром Јовановићем успели да одоле свим нападима, а да се екипа у Петроварадин врати са вредним бодовима.

У првом полувремену домаћи су нападали, стварали прилике које су се завршавали испред стамене одбране Петроварадина. У наставку је и поред теренске иницијативе Салајчана Итан Дервиши шокирао момке тренера Драгана Шипке. Најнервознији после примљеног гола био је Стефан Жакула ,па га је судија Чобанов због неспортског понашања показао пут у свлачионицу.

М. По.

Тител - Хајдук (Ч) 4:1 (1:0)

ТИТЕЛ: Спортски центар, судија: Јоргић, стрелци: Кања 3 и Ђаковић за Тител, а Срећков за Хајдук.

ТИТЕЛ: Мајор 7, Радаковић 8, Јованов 8, Цвијић 7( Дорословачки 7), Куља 9( Ђаковић 7), Гардиновачки 7(Поповић 7), Синани 7(Караташевски 7), Тодоровић 6( Веселиновић 7), М. Хорњик 7, А. Хорњик 7, Паунић 6.

ХАЈДУК: Николић 6. Браничић 6, Марковић 6, П. Самоловац 6, Микулић 6, Поповић 6, Топић 6,  Срећков 7, Р. Самоловац 6.

Утакмицу је обележио хет трик Давора Куље од којих је најлепши био други кад је погодио горњи десни угао голмана Николића. Ђаковић је постигао првенац у сениорској конкуренцији и то само 30 секунди по уласку у игру. За госте утешни гол је дао Срећков.

Ж. М.

Резултати:

Тител - Хајдук 4:1, Јединство - Бачка (Б) 4:2, Сусек - Татра 4:4, ТСК - Омладинац 0:0, Шајкаш - Футог 1:0, Ветерник - Бачка (Ђ) 5:0, Славија - Петроварадин 0:1, Сириг - Фрушкогорски партизан 1:0, Фрушкогорац - ЖСК 5:1.