СЕХА лига: Пораз Воше на отварању

На отварању 10. сезоне регионалне Сеха лиге, која је због корона вируса није почела у уобичајеном термину, рукометаши Војводине поражени су на гостовању у Нашицама од Нексеа.
rukomet pixabay

Новосађани су, у првом полувремену, само првих 20-ак минута били у егалу са домаћином, да би потом Нашичани предност повећали на три гола. Војводина чак осам минута није постигла гол, што је омогућило да Нексе стекне шест голова предности.

Заузети курс, домаћин је држао и у другом полувремену. Војводина је у неколико наврата се приближила на четири гола заостатка, да би Томић са линије седам метара, пет минута пре краја, довео свој тим до 24:21. Био је то аларм за тренера Нексеа, који је одмах затражио тајм-аут. Није то много помогло његовим пуленима, пошто је Војводина, почетком последњег минута, преко Куртеша и Миленковића стигла до минимални заостатак (24:23). Међутим, Новосађани нису успели да бар извуку бод, тако је домаћин успео да слави у првом мечу нове сезоне Сеха лиге.

Ј. Г.

Нексе – Војводина 24:23 (15:10)

НАШИЦЕ: Спортска дворана краља Томислава, без присуства публике, судије: Начевски и Николов (Македонија), седмерци: Нексе 3 (3), Војводина 8 (4), искључења: Нексе 18, Војводина 2 минута.

НЕКСЕ: Бакић, Милета 2, Мрђеновић, Цар (4 одбране), Радовановић (5 одбрана, 3 седмерца), Јелинић 4, Вида, Мичевић, Северец 1, Пешић 1, Кевић 7 (3), Родин, Томић 1, Јагањац 6, Возаб, Прибетић 2.

ВОЈВОДИНА: Шијан, Куртеш 4, Ковачевић, Мирковић 3, Вуковљак 5 (2), Веркић 1 (8 одбрана), Миљковић, Миленковић 3, Арсенић (3 одбране), Рађеновић 2, Ратковић 1, Томић 4 (2), Андрић.