Суботичка лига: Општински ривали разочарали

Пролетер - Искра 1:1 (1:0)
fudbal

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера. судија Ждрња (Нови Жедник). Стрелци: Филиповић у 6. за Пролетер, а  Бокан у 61. минуту ( из пенала) за Искру, Жути картони: Јанковић (Пролетер), Ђаковић, Стојановић, Бокан (Искра).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Огризовић, Зорић, Величковић, Збућновић, Секулић, Нешковић, Гаyић, Филиповић, Грујић, Осмајић

ИСКРА: Ступар, Тони, Ђаковић, Дрљача, Баровић (Михњак), Стојановић, Човс (Губаш), Дакић (Сталевић), Бокан, Лукић (Ћургуз), Ђурић.

Општински ривали нису такорећи ништа приказали, а Равноселцима је ово  најслабија партија на домаћем терену. Играло се углавном између два шеснаестерца, на средини терена са повременим контрама.

У 6. минуту створила се гужва на петерцу гостију  у којој је најспретнији био Филиповић, лопта  удара у доњи део сативе и завршава у мрежи. У даљем току, нарочито у другом полувремену, обострано оштрија игра а у 61. минуту у шеснаестерцу Пролетера оборен је нападач гостију, судија је без размишљања показао на пенал којег је Бокан рутински реализовао.

Л. Киш

Сента - Сутјеска 3:0 (1:0)

СЕНТА: Градски стадион у Народној башти. Судија: Лукић (Палић). Стрелци: Кораћ у 28. и Г. Живковић у 70. и 77.минуту.

СЕНТА: Томашев 7, Димић 7, Павлов 7, С. Живковић 7, Бајтаи 6,5 (Мијић -), Ђуза 7 (Трњанов -) Дурмиши 6,5 (Чернак), Мандић 7,5, Матић 7, Кораћ 7,5 (Ђери -), Г. Живковић 8.

СУТЈЕСКА: Лукић 6,5, Тадић 6, Голубовић 6, Беговић 6, Родић 7, Тончић 6, Лопушина 6, Мирковић 6, Гаговић 7, Пејић 6, Јакић 6.

Сенћани су сигурном игром дошли до победе која је могла бити и убедљивија против солидне екипе гостију из Бачког Доброг Поља. На први гол чекало се до 28.минута када је  Стефан Кораћ у лепој акцији утрчао у празан простор на набачену лопту Миодрага Мандића и затресао мрежу. У два наврата агилни Горан Живковић је на сличан начин на пасове саиграча матирао одбрану гостију.М. Митровић

Обилић - Еђшег 3:0 (1:0)

ЗМАЈЕВО: Игралиште у рекреативном центру, судија Симендић (Мол). Стрелци: Дивјак у 31.  Марковић у 55. и Кобиларов у 78. минуту. Жути картони : Попин, Павићевић (Обилић), Пејовић, Павићевић (Еђшег).

ОБИЛИЋ: Станковић, Ћирић (Калајyија), Штефек, Павићевић, Родић, Ћетковић (Кобиларов), Живојнов, Хевер (Попин), Марковић (Вареница), Дивјак, Ђорђић (Узелац).

ЕЂШЕГ: Перовић,Ђурановић, Д. Миљковић, Косовић, Сворењ, Пејовић, Пароци (Бакош), С. Миљковић, Мендлер, Новаковић, Павићевић (Радоц).

Змајевчани су доминирали док су гости  само у првих десетак минута два пута опасно угрозили гол домаћина. У даљем току Змајевчани су потпуно надиграли госте  и стварали велики број шанси од којих су три реализовали. У 31. минуту искусни Дивјак оштрим ударцем са тридесетак метара постигао први и најлепши гол на утакмици. Могао је Обилић славити и убедљивијим резултатом али нападачки ред није искористио прегршт стопостотних шанси, нарочито у последњих петнаест минута.

Л. Киш

Раднички (Б) - Препород 0:3 (0:2)

БАЈМОК: Спортски центар, судија: Рогановић (Ловченац), стрелци: Ковач у 18. (из пенала) и 70. и Дамјановић у 35. минуту.

РАДНИЧКИ: Ракић 7, Корпонајић 7, Војнић 6, (Хорват), Митић 7, Тодоровић 6 (Ђурић), Кекезовић 6, Рајић 6, Станар 6 (Буљовчић), Љубојчић 6, Милошевић 6, Маревић 6.

ПРЕПОРОД: Вуковић, Дослов 7 (Ждрња 6), Терзија 7 (Вуковић), Курушић 7, Грбић 7, Фабри 7 (Копоња 6), Милић 6 (Мирановић), Дамјановић 8, Тумбас 6 (Таши), Шашић 7, Ковач 8.

С. Стојиљковић

Раднички - Препород 0:3, Торњош - Напредак 0:1, Обилић - Еђшег 3:0, Будућност - Пролетер (Њ) 1:0, Пролетер (РС) - Искра 1:1, Јадран - Слога 3:3, Ђурђин - АФК 2:1, Сента - Сутјеска 3:0.

1. Сента    19     14     3      2                    53:17  45

2. Препород      19     13     4      2            43:9    43

3. Прол. (РС)     19     12     4      3            52:25

40  4. Напредак 19     11     5      3            33:12  38

5. Слога    19     11     2      6                    54:32  35

6. Јадран   19     9      5      5                    42:26  32

7. Прол. (Њ)      19     7      6      6           35:37   27

8. АФК      19     6      6      7                   36:32   24