СОМБОРСКА ЛИГА: Црвенчани бољи од Челареваца

Црвенка - ЧСК Пивара 2:1 (2:1)
с

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Yомба“, гледалаца 300, судија: Манић (Каравуково). Стрелци: Бабић у 5. и  Фаћол у 45. за Црвенку. а М. Илеш у 45. минуту за ЧСК Пивару. Жути картони: Ми. Керекеш и Бошковић (Црвенка), а Митровић и Д. Илеш (ЧСК Пивара).

ЦРВЕНКА: Јокић 7, Ивић 7, Ми.Керекеш 6 (од 53. Максимовић 7), Бабић 8, Суботић 7, Фаћол 8, Јовановић 6 (од 85. Ма.Керекеш -), Симић 7 (од 89. Божичић -), Радмановић 7, Зелић 8, Бошковић 6.

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 7, Сикирић 6, Павловић 6, Лакић 6, М. Илеш 7, Глишић 6 (од 78. Никић -), Јованић 6, Шовен 7, Митровић 6, Милошевић 6,  Д. Илеш 6.

У дербија Сомборске све је одлучено већ у првом делу утакмице. Домаћини су повели након пет минута игре. Слободан ударац извео је Радмановић, лопта је закачила неког у „живом зиду“ екипе из Челарева створила се гужва у казненом постору гостију у којој је најсналажљивији био Бабић који се одлично снашао у гужви и матирао голмана гостију Танкосића. Вођство фудбалери Црвенке су дуплирали у 45. минуту, када је из контранапада Фаћол приморао Танкосића на нову капитулацију. У судијског надокнади првог полувремена Марко Илеш је из слободног ударца лопту послао у доњи леви угао Јокића, испоставило се, за коначан резултат.

Ђ. Бојанић

Будућност (Г) - Соко 3:0 (2:0)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: Г. Јанковић (Сомбор), стрелци: Адамек у 11.  Докић у 15. и Жембери у 56. минуту, жути картони: Рис, Панић, Кућенич (Будућност), а Стојановић, Сталетовић (Соко), црвени картон: Сталетовић  (Соко) у 37. минуту.

БУДУЋНОСТ (Г): Л. Драгишић, Рис (Сарачевић), Панић (Дувњак), Ралевић, Докић, Жембери, Кућенич (Немет), Хуђан (Семартонски), Срнка, Адамек, Попадић (Медић).

СОКО: Н. Црнчевић, Стојановић, Гушић, Тасовац, Дангубић (Борић), Ђурица (Ивезић), Сталетовић, Хрњез (Смајић), Ерак, М. Тривуновић, Нешковић.

До убедљивог тријумфа на Новогајдобранима фудбалере гложанске Будућности предводио је бриљантни везиста Милан Адамек. Поред  ефектног гола, Адамек уписао је и две асистенције.

Ђ. Шт.

Полет - ЖАК 1:1 (1:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште „Златомир Стефановић-Злаја”, гледалаца 100. Судија: Јакић (Бач). Стрелци: Спасић у 20. за Полет, а Хосциеславски у 80. минуту за ЖАК. Жути картони: Дорословац, Н. Миленковић, Јовчић и Стојковић (Полет), а Дабић, Панић, Гламочанин, Вулин и Штимац (ЖАК).

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Дорословац, С. Станковић, Спасић, Н. Миленковић (Богдановић), М. Станковић, Стојковић (Малиновић), Р. Миленковић (Јовчић), Цветковић, Илић.

ЖАК: Козлина, Шарчанац, Шимунов, Дабић, Банић, Хосциеславски, Гламочанин, Вулин, Штимац (Сладојевић), Крстић (Лерић), Вујновић (Фратрић).

Виђена је борбена и допадљива утакмица која је завршена најправеднијим исходом - поделом плена. Обе екипе су имале периоде своје добре игре које су крунисале погоцима. Домаћи тим је стигао до предности на време и то у 20. минуту погодком Илије Спасића који је оштрим ударцем савладао голмана Козлину.

Како је утакмица одмоциала гости су играли све агресивније и у финишу утакмице погодком Драгана Хосциеславског у 80. минуту стигли до изједначења резултата.

С. Јовин

Борац (БГ) - Хајдук 1:3 (0:2)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: Кузмановић (Кула). Стрелци: Лукић у 67. (аутогол) за Борац, а Стојшић у 34. 42. и 75. минуту за Хајдук. Жути картони: Радаковић и Стојановић (Борац), Борић и Сандић (Хајдук).

БОРАЦ: Векић 7, Крнета 6, Шкундрић 6 (Б. Покрајац), Кртинић 7, Радаковић 6 (Јокић), Стојановић 7, А. Покрајац 7, Добрић 6, Жегарац 7 (Ковачевић), Кончаревић 7, Обрадовић 6.

ХАЈДУК: Рашета 7, Сандић 7 (Дамјановић), Борић 6 (Ф. Ковачев 7), Пекез 7, Ћурчија 6, Манчић 7, Стојшић 9, Н. Ковачев 6, Лукић 6, Ердељ 7, Жежељ 7 (Смилановски).

Лидер на табели пружио је нешто слабију игру, а Грачани су им пружили жилав отпор. Сусрет је одлучио брзоноги и спретни Стојшић који је постигао три гола и био неухватљив за одбрану домаћих. Домаћин је на тренутак запретио, када је после шута Кончаревића, Лукић неспретно захватио лопту и послао је у своју мрежу. Прилику је пропустио млади Стојановић да поравна резултат. Подела бодова је реалан исход ове утакмице.

А. Чичић

Наша звезда - Липар 3:2 (3:1)

СИЛБАШ: Игралиште Наше звезде, гледалаца: 200, судија: Дејана Аничић (Сомбор), стрелци: Збућновић у 9. и Ђокић у 36 и у 37. за Нашу звезду, а Ћовин у 40. и Честић у 72. минуту за Липар.

НАША ЗВЕЗДА: Н. Остојић, Шимун, Мирков (Драгојевић), Радојичић, Инђић, Ђумић, Ђокић, Хорватић (Ивановић), Миланов, Збућновић (Коцић), Сантрач.

ЛИПАР: У. Ковач, Ђукић, Честић, Кутлачић, Басарић, Н. Вуковић, Авдаловић (М. Вуковић), Шеган, Жужа, З. Зракић (Г. Поповић), Ћовин.

Фудбалери домаћег тима Бранислав Збућновић и Никола Ђокић донели су Нашој звезди недостижну предност од три гола. Гости из Липара успели су само да ублаже пораз.

Ђ. Шт.

Русин - Будућност (М) 1:3 (0: 0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца: 300, судија: Б. Иванишевић (Оџаци), стрелци: Ј. Кулић (из једанаестерца) у 60.  за Русин , а Зељко у 60.  и Јурчевић у 85. и у 87. минуту за Будућност, жути картони: Павловић, Малкацко, Циврић (Русин), а Марио Гајдобрански, Н. Бошњак, А. Антонић (Будућност).

РУСИН: Д. Кронић, С. Тома, А. Кочиш (Чернок), В. Вујовић, Малацко, Павловић, А. Тома (Циврић), Холик, Ј. КУлић, Марковић, Сајанковић.

БУДУЋНОСТ  (М): Д. Бојанић, Марио Гајдобрански, Н. Бошњак (М. Бошњак), А. Антонић, Н. Антонић, В. Пуђа, Неговановић (Поповић), П. Кнежевић, Лазаревић, Зељко, Кајтез (Јурчевић).

Повели су па су стали фудбалери Русина, што су полетни и амбициозни Младеновљани зналачки искористили.

Ђ. Шт.

Будућност (П) - Кордун 3:1 (1:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија: Митровић (Оџаци). Стрелци: Славко Јелић у 8. и 65. и Пајкановић у 78. за Будућност, а Продановић у 87. минуту за Кордун. Жути картони: Зелен, Пајкановић (Будућност), а Чекелиш (Кордун).

БУДУЋНОСТ: Ђурковић, Попов, Бађанов, С. Јелић, Марић (Божин), Зелен, Н. Јелић (Јанкопвић), Владислав, Тривуновић (Пајкановић), Живић, Вукосав.

КОРДУН: Мишчевић, Којадиновић, Миличевић, Ковачић, Чешновар, Самарyија (Продановић), Ковинић (Видовић), Дрча, Чекелиш, Карас, Поповић (Павловић).

Домаћи тим је пружио врло квалитетну игру коју је крунисао са три лепа поготка. Најзапаженији појединац у домаћем тиму био је Славко Јелић. У финишу утакмице у 78. минуту Паражани преко Пајкановића су постигли свој трећи погодак. Гости из Кљајићева су голом Луке Продановића у 87. минуту смањили резултат.

С. Јовин

Борац (О) - Тврђава 4:1 (2:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 400, судија: Дражић (Бачка Паланка), стрелци: Солдат у 21. Јандрић у 32. М. Козомора у 87. и Николић у 89. за Борац, а Бундало у 47. минуту за Тврђаву. Жути картони: Солдар, Јандрић, Проле, Николић (Борац), Ћулибрк, Андрић, Фамилић, Хернаус, Ступар (Тврђава). Црвени картон: Фамилић (Тврђава).

БОРАЦ:  Ђукић 8, Вулић 8, Влаисављевић 7, Ковачевић 8, Солдат 8 (С. Станковић), Гајић 7, Проле 7 (Вукотић), С. Козомора 7 (Гламочанин), Јандрић 8, М. Козомора 9, Баланго 7 (Николић 8).

ТВРЂАВА: Ступар 6, Девић 6, Белобрк 6 (Хернаус 6), Бундало 7, Вујиновић 6, Ћулибрк 7, Андрић 7, Аyић 7 (Цвијић), Фамилић 6, Ковачевић 6, Стевановић 6 (Стојчић).

У утакмици која је имала велики значај и за једну и за другу екипу, домаћа екипа Борца заслужено је победила госте из Бача и направила још један огроман корак у борби за опстанак. Кренули су домаћи фуриозно и већ после пола сата водили са 2:0 головима Солдата који је после прекида главом погодио гол гостију, затим је Јендрић после проигравања Драгољуба Пролета такође погодио гол. Гости су у 47. минуту преко Бундала постигли гол и вратили утакмицу у неизвесност. Кључни моменат утакмице је улазак Небојше Николића у 76. минуту уместо Баланга који је прво изнудио слободан ударац на 25 метара од гола гостију, који је велемајсторски извео капитен Борца Милан Козомора и скинуо паучину гола гостију Ступара. Шлаг на торту ставио је резервиста Николић који је у 89. минуту избегао офсајд позицији, побегао чуварима и сместио лопту иза леђа голмана гостију.      Б. Гајић

Будућност (Г) - Соко 3:0, Русин - Будућност (М) 1:3, Будућност (П) - Кордун 3:1, Полет - ЖАК 1:1, Црвенка - ЧСК Пивара 2:1, Борац (БГ) - Хајдук 1:3, Борац (О) - Тврђава 4:1, Наша звезда - Липар 3:2.

1. Хајдук   18     14     4      0      53:9  46

2. Црвенка        18     12     3      3      39:15        39

3. Русин    18     12     3      3      40:19        39

4. ЧСК Пивара   18     11     2      5      27:14        35

5. Липар   18     10     2      6      38:30        32

6. Будућност (П)        18     9      2      7      35:29        29

7. Будућност (Г) 18     8      3      7      35:26        27

8. Будућност (М)       18     8      3      7      29:22        27