ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА Лидер потонуо у Михајлову

МСК - Будућност 4:0 (2:0)
fudbal, pixabay

МИХАЈЛОВО: Игралиште „Лигет „, гледалаца 100. Судија: С. Пјевач (Зрењанин). Стрелци: Г. Исак у 19. и 45. Д. Замбо у 46. и П. Калапиш у 88. за МСК. Жути картони: И. Тањга, Е. Тот, В. Грубор и Шеф стручног штаба Јожеф Макан (МСК), а Н. Ајдарић, Д. Стојичић, М. Мастило, Ж. Перин (Будућност). Црвени картони: Игор Бичанин и тренер Миливој Марков (МСК).

МСК: М. Бељац 8, И. Тањга 7, И. Бичанин 8, Е. Тот 7 (Н. Панић 7), З. Пењин 7, Д. Замбо 8 (П. Калапиш 8), А. Дражић 7, Јаковљев 7, Г. Исак 9 (Н. Константинов 7), М. Говедар 8, В. Грубор 7.

БУДУЋНОСТ: М. Куручев 5, З. Васиљевић 5 (Манојловић 5), Станић 5, Клаић 5, Станков 5, Г. Влаучин 5, Н. Ајдарић 5 (Ж. Перин 5), М. Кондић 5, Д. Стојичић 5, М. Мастило 5, Ј. Пекић 5.

Фудбалери МСК-а на изненађење декласирали су лидера на табели екипу Будућности из Српске Црње, у чијим редовима ништа није функционисало. Тријумф је могао бити још већи, јер је двоструки стрелац МСК -а Габријел Исак, је имао још неколико прилика.

Крајина - Русанда 3:6 (1:3)

КРАЈИШНИК: Игралиште Крајине, гледалаца 100. Судија: Д. Родеан (Зрењанин). Стрелци: Д. Кукољ у 45. (из пенала), С. Мамлић у 47. и Ф. Николић у 71. за Крајину, а М. Вукоје у 24. 29. Н. Маљукан у 38. 76. 80.  и Д. Стеванов у 53.минуту за Русанду.

КРАЈИНА: С. Шујко 5, С. Мамлић 7, Гаврилов 5, Маркановић 6, Бјелетић 5, Бајић 6, Н. Ковачевић 7, Д. Кукољ 7, Ф. Николић 7, Б. Миливојевић 6, Граховац  5.

РУСАНДА: Мијатов 7, Прец 7 (С. Живанов 7), Јанковић 7, Недељко Шаренац 7, А. Петров 7, М. Вукоје 8, Н. Маљукан 9, С. Маринац 8 (И. Радојев 7), Ј. Чокулов 7 (Д. Стеванов 8), С. Путник 7, А. Чешљаров 7.

Врло значајне бодове у Крајишнику освојили су фудбалери Русанде из Меланаца, са овом победом учврстили су се на другој позицији у Подручној лиги Зрењанин. Тако да су све ближе разигравању за Бараж за улазак у Војвођанску лигу.

Црвена звезда - Полет 2:1 (1:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100. Судија: А. Стошић (Зрењанин). Стрелци: З. Кубуровић у 15. и О. Јефтенић у 46. за Црвену звезду, а Д. Буцало у 88. минуту за Полет. Жути картони: Д. Комненовић, Р. Комненовић и шеф стручнога штаба Ђорђе Рудан (Црвена звезда), а М. Надлачки, Д. Буцало, М. Кењало (Полет).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: С. Ћирковић 8, П. Кнежевић 7, З. Кубуровић 8, Д. Комненовић 7 (С. Костић 7), С. Барбат 7, Р. Комненовић 7, И. Аранитовић 7, О. Јефтенић 9, А. Томин 7, Д. Мијатовић 7, С. Свјетлица 7.

ПОЛЕТ: С. Гајинов 6, М. Надлачки 6, У. Зорић 6, Д. Инђић 6 (Д. Вукобрат 5), М. Пашић 6, К. Драганов 6, Н. Бабић 7, Д. Буцало 8, Д. Марковић 5, М. Кењало 6, М. Цвијан 6.

Домаћи су дошли рано у вођство, када је Зоран Кубуровић, затресао мрежу голмана Полета, Стевице Гајинова. Предност је удвостручио Огњен Јефтенић. Гости из Накова су дошли до почасног поготка у финишу утакмице.

Младост  - Раднички (ЈТ) 1:2 (1:1)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца 100. Судија: Д. Гроздановић (Житиште), стрелци: Милош Габоров у 41. (из пенала) за Младост, а Е. Ференци у 22. и М. Пејин у 73. минуту за Раднички. Жути картони: С. Марић, Ј. Мијатовић, М. Митровић (Младост), а В. Михајловић (Раднички).

МЛАДОСТ: Т. Марић 7, Пивач 6, С. Марић 6 (Н. Ћурашковић 6), С. Топаловић 6, Ј. Мијатовић 6, Б. Топаловић 7, Милош Топаловић 6, М. Габоров 7, Л. Каурин 6, Н. Гавранић 5, М. Крстовић 6 (М. Митровић 6).

РАДНИЧКИ: И. Васић 8, Радивој 7, Михајловић 7, Е. Ференци 8 , М. Савић 7, М. Пејин 9, М. Рајков 7 (М. Пека 7), М. Варга 7, И. Пенов 6, Н. Јакшић 7 (Н. Шпачек 7), Л. Мартиновић 8.

Врло занимљив сусрет је виђен у Банатском Деспотовцу.

ЖФК Банат - Напредак 3:1 (1:1)

ЗРЕЊАНИН: Игралиште ЖФК Банат, гледалаца 150. Судија: М. Печек (Кикинда). Стрелци: Н. Буратовић у 20. М. Мајкић у 74. и Д. Кондић у 90. за ЖФК Банат, а Д. Савић у 7. минуту за Напредак. Жути картони: Н. Цветићанин, Д. Кондић, В. Петров, М. Мајкић (ЖФК Банат), а Д. Дапчевић, С. Тасић, А. Рибић (Напредак). Црвени картон: Тренер Марко Глигић у 90 минуту (Напредак).

ЖФК БАНАТ: Д. Баћан 8, А. Путић 6 (Д. Крстовић 7), Цветићанин 7, А. Грбан 8, И. Татић 7, Филеп 5 (М. Мајкић 8), Пјевчевић 7, Штрбац 6, Н. Буратовић 8, Д. Кондић 9, В. Петров 7.

НАПРЕДАК: С. Стојков 6, Д. Дапчевић 5, С. Тадић 6, С. Савић 6, Б. Никола 7, И. Рашета 5, Д. Савић 8 (Д. Стојаковић 6), С. Тасић 6, Р. Кнежевић 6, А. Рибић 7, Б. Винцан  6.

2. октобар - АСК 7:0 (4:0)

КУМАНЕ: Игралиште  „2. октобра „, гледалаца  100. Судија: Д. Небојша (Кикинда). Стрелци: М. Љеваја у 2.  и 19. (оба из пенала), С. Милосављев у 33, Д. Лазић у 38. М. Носоњин у 51. О. Тиквењац у 79.  и И. Виоглавин у 83. минуту. Жути картони: С. Дивнић, У. Вујичић (АСК).

2. ОКТОБАР: Б. Радосављев 8, Видовић 7, М. Љеваја 9 (О. Тиквењац 8), С. Секулић 7 (М. Прапорски 7), Д. Лазић 8 (И. Виоглавин 8), Симоновић 7, С. Милосављев 7, Закић 7 (Н. Бозокин 7), Јанковић 7, Расими 7, Г. Радосављев 7 (М. Носоњин 8).

АСК: Г. Јелић 5, Меселyија 5, Апостоловић 5, Еремић 5, Нединић 5, Фукс 5 (С. Васиљевић 5  -  А. Чорба 5 ), Пиперски 5, Ж. Ерлих 5 (Ален Шабани 5), Н. Кораћ 5, С. Дивнић 5, У. Вујичић 5 .

Лако су Куманчани напунили мрежу гостију, били су много бољи ривал.

Банат - Војводина 3:2 (2:0)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца 100. Судија: Л. Рашков (Зрењанин). Стрелци: М. Антић у 20. А. Булић у 38.  и У. Милинковић у 85. (из пенала) за Банат, а Н. Лалић у 49  и  Л. Радојчин (из пенала) у 80. минуту за Војводину.

БАНАТ: Васић 7, Ракетић 7, Куштримовић 7, Тошковић 7, С. Жегарац 6 (А. Радојичић 7), М. Лековић 6 (Н. Сладовић 7), В. Ковач 6 (К. Јовановић 6), М. Антић 7, У. Милинковић 9, П. Крстић 7, А. Булић 7.

ВОЈВОДИНА: С. Рајтаров 6 , Адамов 6, Р. Арађанин 6, Б. Терзин 6, И. Арсенов 7 (С. Роцков 6), Л. Радојчин 8, З. Yин 6, М. Радновић 6 , Н. Гаврић 6 (В. Арсенов 6), Н. Лалић 7, М. Атанасковић 7.

Фудбалери Баната из Ченте су већ у првом полувремену стекли велику предност од  2:0, али у наставку гости сду успели да изједначе резултат. Одлука је пала у 85. минут, када је Урош Милинковић,са линије пенала савладао голмана Војводине Стефана Рајтарова.

Припремио: П. Станић