clear sky
35°C
03.07.2025.
Нови Сад
eur
117.164
usd
99.3168
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

НОВОСАДСКА ЕКИПА ГЛУВИХ ПОКАЗАЛА ДА МОЖЕ СВЕ Освојили друго место у кувању и заиграли фудбал у Лозници

03.07.2025. 08:33 08:45
Извор:
Дневник
а
Фото: Организација глувих Нови Сад

Организација глувих Нови Сад учествовала је крајем јуна на две манифестације посвећене глувим и наглувим особама, које су одржане у Бечеју и Лозници.

У Бечеју је било међународно такмичење глувих и наглувих у пецању и кувању рибље чорбе, под називом „Гастро Тиса 2025”.

Спортско-гастрономско-културна манифестација за особе са инвалидитетом, под покровитељством Министарства за рад, запошљавање, борачка и  социјална питања, одржава се сваке године у Бечеју, а чланови Организације глувих Нови Сад редовно се пријављују и освајају награде.

а
Фото: Организација глувих Нови Сад

– Ове године, у име наше организације, на такмичењу пецање рибе удицом на пловак учествовали су Владимир Фејди и Рајко Малобабић – рекла је за „Дневник” секретар Организације глувих Нови Сад Даница Ранков Дунић. – У категорији кување рибље чорбе кувар је био Синиша Војводић а Владимир Тонтић асистент. Организација глувих Нови Сад освојила је друго место у кувању рибље чорбе.

Док је један део чланова пецао и кувао на обали Тисе, њихови другови из организације учествовали су на Меморијалном турниру у малом фудбалу „Милан Максимовић” у Лозници. Екипу су чинили Маринко Петковић, Зоран Јовановић, Небојша Кастратовић, Јозеф Валихора, Алајдин Хамза, Душан Несторовић, Синиша Малешевић, Милан Радојичић и Небојша Кочић.

а
Фото: Организација глувих Нови Сад

– Ово је супер за све наше чланове јер овакве ствари им много значе. Они су затворена група људи, која на овај начин има прилику да покаже све што уме – додаје Ранков Дунић.

Новосадска организација глувих је социјално-хуманитарног карактера.

Својим активностима окупља глуве и наглуве особе из Војводине. Основана је 1946. године зарад остваривања заједничких циљева, интереса и потреба, а данас броји више од хиљаду чланова.

Извор:
Дневник
Пошаљите коментар