Преслатке вести из националног парка! СТИГЛА БЕБА НА ФРУШКУ ГОРУ Стадо европских бизона постало богатије за још једног члана
22.06.2026.
18:42
18:50
Коментари (0)
Током претходне недеље, служба ловочуварске заштите Националног парка Фрушка гора забележила је нову принову у стаду европских бизона.
Oва вест потврђује да се пројекат реинтродукције успешно развија и да су се бизони добро прилагодили станишту Фрушке горе, на које су враћени након више од два века одсуства.
Подсећамо, прошле године рођена је и прва женка европског бизона, Јока.
Из националног парка очекују даљи раст стада и наставак активности усмерених ка очувању ове важне врсте.