broken clouds
17°C
17.07.2025.
Нови Сад
eur
117.1667
usd
100.7886
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Покрајина даје 3,5 милиона динара Пећкој патријаршији

17.10.2018. 11:55 11:57
Пише:
Фото: Покрајинска влада

На данашњој седници којом је председавао Игор Мировић, Покрајинска влада је издвојила је 3.482.000,00 динара Покрајинском заводу за заштиту споменика културе.

Средства су намењена манастиру Пећка патријашија, за радове на бунарској кућици с филтер-станицом и опремом за хлорисање, као и за набавку и уградњу два резервоара за противпожарну заштиту манастира. На овај начин, за Пећку патријаршију ће бити обезбеђено самостално снабдевање пијаћом водом, независно од локалних изворишта.

Српски православни манастир Пећка патријаршија један је од најзначајнијих споменика српске прошлости у коме се вековима налазило седиште и маузолеј српских архиепископа и патријарха. Од свог постанка у 13. веку, Патријаршија је не само старо седиште српске цркве, већ и место где се чува једна од најзначајнијих уметничких заоставштина српског народа.

Е. Д.

Пише:
Пошаљите коментар