Бачка изгубила од Цеља на припремама у Белеку (0:1)

БЕЛЕК: Фудбалери Бачке, у другој контролној утакмици, изгубили су од словеначког Цеља резултатом 0:1.
1

Одиграна је интересантна утакмица против петопласиране екипе из Словеначког првенства.

Тренери обеју екипа, Зоран Говедарица с једне и Душан Косић с друге стране, искористили су ову утакмицу да дају шансу свим играчима.

Бачка је доста добро отворила утакмицу, била агресивна и чврста у уводних 15 минута сусрета, где је Мићић Лука одлично припретио у два наврата одличним ударцима са ивице казненог простора.

После теже повреде Дамира Чековића у 16. минуту, играчи Бачке као да су стали, те је екипа Цеља имала две озбиљне шансе да дође у предност преко Ибишевића који је у тим моментима највише задавао проблема екипи Зорана Говедарице.

У 39. минуту Балабановић одлично пролази по левој страни, одлично шутира, али се на путу до мреже испречила статива.

Минут касније одлична стопостотна прилика за Цеље. Штраус је сам изашао пред Милојевића, одлично шутирао, али је млади Милојевић бравурозно интервенисао и спасио чист погодак. На одмор се отишло без голова, иако је било добрих прилика и на једној и на другој страни. Бачка – Цеље 0-0.

У других 45 минута сусрета оба тренера извршила су неколико промена играча у својим екипама.

Прву праву прилику у наставку имала је екипа Бачке када је Жакула у 46. минуту одлично шутирао са дистанце, али је за мало био непрецизан. У 55 мин 1-0 за Цеље. Стрелац Цвек из једанаестерца.

После безазлене акције екипе Цеља, Жакула је направио прекршај, ако се то уопште и може назвати прекршајем, али главни арбитар овог сусрета је решио да досуди најстрожу казну што је Цвек искористио и савладао Бојана Зоговића и довео свој тим у вођство од 1-0.

Од тог момента екипа Бачке је заиграла нешто агресивније и била бољи ривал на терену. Плави су имали већи посед лопте, али без конкретног учинка у завршници.

Екипа Бачке је дан раније одиграла прву контролну утакмицу и то пторив Арсенала из Кијева (0:0).

С. Р.

Спортски центар Миракал

Гледалаца: 100

БАЧКА: Милојевић, Гојковић, Јовановић, Жарковић, Жакула, Кувељић, Костић, Гаврић, Мићић, Балабановић, Чековић (Асентић)

У других 45. мин играли су: Зоговић, Бјелош, Ђурић, Пантић, Радовић, Радиновић, Томић, Марковић, Макарић, Гордић, Ћирић

ЦЕЉЕ: Јурхар, Брецл, Џинић, Залетек, Пишек, Цвек, Лотрич, Пожек -Ванцаж, Штраус, Ибишевић

У других 45. минута играли су још: Розман, Анфрејашић, Видмајер, Бенедичић, Штравс, Корошец, Штруцеј