Бачка Паланка–Први разред: Гложанци јесењи прваци

​​​​​​​Будућност – Соко 1:0 (1:0)
buducnost glozan

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, гледалаца 150; судија Дражић (Бачка Паланка). Стрелац: Колар у 25. минуту. Жути картони: Ђумић (Будућност), Ћурић, Борић, Борковић, Адамовић, Д. Ратковић, Комад (Соко).

БУДУЋНОСТ:  Пагач, Ђумић (Захорец), Љубичић, Колар (Фабри), Хорват, Јакуш, Хуђан, Каћјак, Чипкар, Томић, Молнар (Царић).

СОКО: Мирковић, Борковић, Лукић, Стојановић, С. Ратковић, Адамовић (Албијанић), Тасовац, Комад, Борић, Д. Ратковић, Ћурић.

Неписано фудбалско правило говори да се унапред уписана три бода најтеже освајају. Потврдило је то и у деулу првопласиране Будућности и тима Соко из Нове Гајдобре, у којој су домаћини важили за апсолутног фаворита.

У првом полувремену је виђен прилично равноправан фудбал. Домаћини су ипак стекли предност, како са на крају видело, која је одлучила победника. У 25. минуту неко је фаулирао Чипкара на десној страни, из слободног ударца је Каћјак центрирао тачно на главу Колара а овај је савладао Мирковића.

У 43. минуту много буре на терену и у публици. Бек гостију близу гола је фаулирао Каћјака, судија Дражић је свирао пенал, после чега су га опколили скоро сви играчи гостију. Након консултације са помоћником Станишићем главни арбитар је преиначио своју одлуку, поништио пенал и показао да се лопта из петерца Новогајдобрана избаци у поље.

У наставку обе екипе су се трудиле простићи свој циљ, домаћи да потврде победу а гости да изједначе. Ни једној екипи то није пошло за руком, јер за домаће  двапут из добрих позиција замало није био прецизан агилни бек Љубичић, Хуђан је погодио голмана у ноге а Чипкар са неколико метара просто је додао лопту у руке голмана Мирковића. На другој страни неколико покушаја капитена Комада и Д. Ратковића одбрана Будућности је лако осујетила. Тако је тим тренера Будућности Златка Хрубика коло пре краја обезбедио титулу јесењег првака.

Ј. Пуцовски

Борац (В) - Младост (МБ) 0:3 (0:2)

ВИЗИЋ: Игралиште Борца, гледалаца:150, судија: Р. Радановић (Бачка Паланка), стрелци: Дорошки у 13., Бабић у 30. и Загорчић у 76. минуту, жути картон: Дорошки (Младост).

БОРАЦ: Ђурица, Грозница, Н. Арбутовић, Миклушев, Међедовић, Шикман, Шмитран, Требовац, М. Арбутовић (Богдановић), Весин, Покрајац.

МЛАДОСТ (МБ): Петровић, Ковачевић, Н. Ђукић, С. Ђукић, Бабић (Лукач), Дорошки, Продановић (Кецман), Шкорић, Добре (Петковић), Станковић, Загорчић.

Изузетно полетно и амбициозно ушли су фудбалери визичког Борца у ову утакмицу. На почетку меча, Визићани нису искористили стопостотну шансу. После тога, на сцену ступили су гости из Малога Бача. Њихови првотимци Горан Дорошки, Младен Бабић и Никола Загорчић савладали су Борчевог чувара мреже Угљешу Ђурицу.

Ђ. Штрбац

Бачки хајдук - Бачка (БП) 1:1, Нештин - Слога 3:0, Будућност - Соко 1:0, Борац - Младост 0:3, Орлови - Наша звезда 1:2, Кривањ - Бачка (Д) 0:2. Слободан је био Пролетер.

1. Будућност      11     9      2      0      41:8  29

2. Н. звезда       11     8      1      2      40:9  25

3. Бачка (Д)       11     8      1      2      24:11        25

4. Бачка (БП)     11     7      1      3      33:22        22

5. Кривањ          11     6      2      3      27:16        20

6. Б. хајдук        12     6      2      4      21:22        20

7. Нештин         11     4      2      5      21:30        14

8. Орлови          11     3      3      5      19:19        12